Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

LAUREACI 2018 r.

Tytuł Talent Roku 2018, puchar i nagrodę pieniężną otrzymali:

 

w kategorii chóry i zespoły kameralne -

Zespół Wokalny "AD LIBITUM" działający przy Nowogardzkim Domu Kultury pod kierownictwem Magdaleny Sułkowskiej , za wykonanie utworu "Alleluja" Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Zębatego

 

w kategorii piosenka dziecięca -

Karina Malinowska z Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, pracująca pod okiem Tomasza Różyckiego oraz Doroty i Grzegorza Stefanowskich, za utwór „Rzeczka" sł. Julian Tuwim, muz. Witlod Lutosławski

 

w kategorii zespoły taneczne -

Grupa „APLAUZ I" z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie pod kierownictwem Agnieszki Dryjańskiej - za układ pt. „Początek"

 

w kategorii soliści i muzyczne zespoły estradowe -

Patryk Łassa (Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie, instruktor Ines Lubińska), za piosenkę własnego autorstwa pt. „Mój czas"

 

Zwycięzców wybrało jury w składzie: Janusz Grzegorczyk, Danuta Grochulska, Dorota Stankiewicz, Iwona Faj, Piotr Szulc oraz gość specjalny Anna Jurksztowicz, która podczas gali przypomniała, że kiedyś jako nastolatka przychodziła na próby swojego zespołu właśnie do Zamku Książąt Pomorskich. Zachęcała uczestników konkursu, by nie przestawali dążyć do doskonałości.

Puchary zwycięzcom wręczał Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, patron honorowy konkursu (projekt realizowany jest przy wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Morze Kultury"). Nagrody pieniężne w imieniu Zamku Książąt Pomorskich wręczył Wiesław Lewoc, zastępca dyrektora Zamku.

 

 

 

 

 

WOJEWÓDZKIE PREZENTACJE AMATORSKICH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH
25-27 maja 2018 r.
Świdwiński Ośrodek Kultury i Zamek Książąt Pomorskich

Kategoria teatrów szkół podstawowych:

LAUREACI:
• Teatr BAJKOLUDY ze Szkoły Podstawowej w Radowie Małym za spektakl Przygoda gąski w reżyserii Barbary Chałki
• Zespół teatralny FONEM z Nowogardzkiego Domu Kultury za spektakl Straszna historia z Puderniczką w tle w reżyserii Elżbiety Tarczykowskiej
• Teatr klasowy ProSTO ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Szczecinie za spektakl Zagadka w reżyserii Magdaleny Zaborowskiej-Zagórskiej
KLASA V TEATRALNO-DZIENNIKARSKA ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie za spektakl Potwór w reżyserii Bożeny Ciborowskiej-Lipko
• Zespół teatralny MAŁOLAT z Zespołu Szkół - Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Gościnie za spektakl Prawo jazdy w reżyserii Małgorzaty Frankowskiej, Joanny Dylawerskiej i Urszuli Skręty

Kategoria teatrów klas VII i gimnazjalnych:

LAUREAT:
• Teatr POTO ze Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego - Teatr POTO w Nowogardzie za spektakl Za drzwiami Alice w reżyserii Anny Grzelak

WYRÓŻNIENI:
Szkolne Koło Teatralne z Zespołu Szkół - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Gościnie za spektakl Nie musisz mnie kochać w reżyserii Marii Tuszyńskiej
Teatr CZARNY KOT ze Szkoły Podstawowej w Żukowie za spektakl Pręcik reżyserii Bernadety Hadryś
Teatr OHO z Czaplineckiego Ośrodka Kultury za spektakl Oho w reżyserii Macieja Łukaszewicza


Kategoria teatrów szkół ponadgimnazjalnych i teatrów dorosłych:

LAUREACI:

GRUPIA SPEKTAKLOWA ze Studia Teatr w Szczecinie za spektakl Co robimy? w reżyserii Iwony Mirońskiej-Gargas
• Zespołół TEART NA RAZ ze Szczecina za spektakl Radio Szarlatanów w reżyserii Teresy Joanny Andrzejewskiej

WYRÓŻNIENI:
• Grupa Teatralna SKRAJU z Nowogardzkiego Domu Kultury za spektakl Między nami dobrze jest w reżyserii Elżbiety Tarczykowskiej

 

TALENT ROKU 2018

Teatr POTO ze Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego - Teatr POTO w Nowogardzie za spektakl Za drzwiami Alice w reżyserii Anny Grzelak

 

 

 

 

 

MIEJSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH
12 maja 2018 r. w Scenie na Łasztowni w Szczecinie, odbył się Miejskich Przegląd Zespołów Tanecznych. W konkursie wzięło udział 20 zespołów tanecznych ze Szczecina liczącyc h razem 467 tancerzy. Miejski Przegląd to eliminacje do Przeglądu Wojewódzkiego, gdzie spośród zespołów tanecznych z całego województwa zachodniopomorskiego, zostaną wyłonione zespoły do Konkursu i koncertu galowego „TALENT ROKU".
Do Wojewódzkiego przeglądu Zespołów Tanecznych, który odbędzie się 2 czerwca 2018 r., jury w składzie: Milena Jurczyk - Gdańsk, Dorota Stankiewicz Szczecin, Janusz Grzegorczyk - Szczecin postanowiło zakwalifikować:

Kategoria wiekowa 6-10 lat:
- „SUKCES FAN" - ze Szkoły Tańca SUKCES w Szczecinie - SP Nr 18 w Szczecinie za układ „ZŁOTY KOMPAS" - instruktor: Weronika Gocłowska, Agnieszka Pawłowska
Kategoria wiekowa 11-15 lat
- „SZYK MIX" - Klub Tańca „SZYK" w Szczecinie SP Nr 42 w Szczecinie za układ „Przemijanie" - instruktor Marta Bryłka, Kierownik art. Marzena Koszykowska
- ‘SUKCES HIT" - Szkoła Tańca SUKCES w Szczecinie SP Nr 47 w Szczecinie za układ „PUSZKA PANDORY" - instruktor Agnieszka Baginowska, Paulina Wójcik
- „SHOCK DANCE JUNIOR TEAM" - Uczniowski Klub Tańca Sportowego SHOCK DANCE w Szczecinie za układ „EVACUATE THE DANCEFLOOR" - instruktor Andrzej Kuźnicki, Sylwia Staszak
- „SZYK TWIST" - Klub Tańca SZYK w Szczecinie SP Nr 7 w Szczecinie za układ „Siła natury" - instruktor Marzena Koszykowska
Kategoria wiekowa powyżej 15 lat:
- „SHOCK DANCE TEAM" - Uczniowski Klub Tańca Sportowego SHOCK DANCE w Szczecinie za układ „WOMANIZER" - instruktor Andrzej Kuźnicki
- „REBEL DANCE SZCZECIN" - Szkoła Tańca Rebel Dance Szczecin instruktor Magdalena Podstawka, Aleksandra Suchecka

Wyróżnienia otrzymali:
Kategoria wiekowa 6-10 lat
- „SUKCES KIDS" - ze Szkoły Tanca SUKCES w Szczecinie
- „SHOCK DANCE" - z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Shock Dance' w Szczecinie
Kategoria wiekowa 11-15 lat
- „DANCE FACTORY I SEE YOU" - Centrum Tańca Nowoczesnego DANCE FACTORY w Szczecinie
- „PRESTO" - Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie
Kategoria wiekowa powyżej 15 lat
- „SUKCES TEAM" - Szkoła Tańca SUKCES w Szczecinie


 

 

 

63. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI - FINAŁ WOJEWÓDZKI
28-29.04.2018 r.

Sala Kameralna Opery na Zamku

TURNIEJ RECYTATORSKI

LAUREACI ZAKWALIFIKOWANI DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO

• Natalia Nafalska z Teatru Słowa Proscenium przy Studiu Teatr w Szczecinie
• Jakub Kazuba z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie
• Marcin Gargas z Teatru Słowa Proscenium przy Studiu Teatr w Szczecinie

POZOSTALI LAUREACI

• Michał Andrysiak z Nowogardu
• Nikodem Mazur z Dębnowskiego Ośrodka Kultury
• Wiktoria Pawłowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie

WYRÓŻNIENI

• Dominika Zachoszcz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdwinie
• Małgorzata Bekisz z Pałacu Młodzieży w Koszalinie
• Maria Korszeń z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie
• Aurelia Sas ze Studia Teatr w Szczecinie
• Aleksandra Stachowicz z Teatru Słowa „Proscenium" przy Studiu Teatr w Szczecinie
• Maria Świłpa z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie

PODZIĘKOWANIE ZESPOŁU KULTURY ŻYWEGO SŁOWA RADY JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK ZA KULTYWOWANIE PIĘKNA OJCZYSTEJ MOWY

• Kacper Tuteja z Pałacu Młodzieży Koszalinie

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

LAUREACI

• Karina Raźnikiewicz z Akademii Sztuki w Szczecinie (zakwalifikowana do Przeglądu Ogólnopolskiego we Włocławku)
• Natalia Grudnik z Akademii Sztuki w Szczecinie
• Katarzyna Ryk z Centrum Kultury 105 w Koszalinie
• Patrycja Szwarczewska z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Łobzie

TURNIEJ WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

LAUREAT

• Marek Duniecki z Polic

 

 

 

 

Jesteśmy po dwóch dniach zmagań Wojewódzkiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2018", który odbył się 21-22.04.2018 r. w Nowogardzkim Domu Kultury. Były to jednocześnie eliminacje do 18. Ogólnopolskiego Przeglądu „ARS 2018", który odbędzie się 22-26.08.2018 r. w Bydgoszczy.
W przeglądzie wzięło udział 88 podmiotów artystycznych (ok. 800 wykonawców) w następujących kategoriach:
Chóry, soliści i duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne, kapele ludowe, kapele podwórkowe, kabarety, zespoły teatralne, zespoły taneczne.
Jury w składzie:
dr hab. Barbara Halec - Dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie.
Piotr Szulc - Dyrektor Międzynarodowe Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach,
Aneta Drążewska - instruktor teatralny, Dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury,
Danuta Grochulska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie,
postanowiło zakwalifikować 10 zespołów, które będą reprezentować nasz region w Bydgoszczy.

1. Chór „POTIK" dyrygent Piotr Baran - Stowarzyszenie „Potok" w Koszalinie
2. Chór mieszany „KANTYLENA" dyrygent Barbara Okoń - Miejski Dom Kultury w Świnoujściu
3. Maria Romanowska - Miejski Dom Kultury w Świnoujściu
4. Zesp ół „RETROWIANKI" instruktor Jolanta Wójcik-Oszmaniec - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kołobrzegu
5. Zespół wokalno-instrumentalny „ZŁOTA RYBKA" instruktor Jan Sokolnickci - Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim
6. Regionalny Zespół Śpiewaczy „KRESOWIANKI" z Letnina instruktor Ryszard Głogowski
7. Teatr ‘CZAPLA" instruktor Maciej Łukaszewicz- Czaplinecki Ośrodek Kultury
8. Sekcja teatralna „A TO MY" instruktor Bożena Sekuła - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stargardzie
9. Zespół taneczny „MARGARITA" instruktor Romana Kowalewicz -Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku
10. Zespół taneczny „ARABESKA" instruktor Anna Mospinek - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie

Wyróznienia otrzymali:
1. Chór „KANON" Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie oraz dyrygent Neli Kamilla Urant
2. Dyrygent Barbara Okoń
3. Instruktor Jolanta Wójcik-Oszmaniec
4. Zespół wokalno-instrumentalny „KEJA" - Miejski Dom Kultury w Świnoujściu
5. Zespół ludowy „KALINA" - Gminne Ośrodek Kultury w Kobylance
6. Zespół wokalny „ANIBABKI" - Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz instruktor Anna Hińcza-Gnysińska
7. Teatr „GO-Q - Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim
8. Zespół taneczny „BAJADERKI" - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kołobrzegu
9. Zespół taneczny „SENIORITY" - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stargardzie
10. Zespół tańca terapeutycznego „BABYLON" - Myśliborski Uniwersytet Trzeciego Wieku
11. IRENEUSZ GĄSOWSKI z Teatru rodzinnego „FANTAZJA" - Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie dziękuje Pani Anecie Drążewskiej Dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury oraz pracownikom tej instytucji, za profesjonalne i sprawne zrealizowanie tej imprezy.

 

 

 

 

MAŁY KONKURS RECYTATORSKI - FINAŁ WOJEWÓDZKI
07-08.04.2018 r.
Kino „Zamek"


kategoria: klasy I-III

LAUREACI:
• Wiktoria Kochan ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku (ze wskazaniem do udziału w XXVIII Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Słowa w Starachowicach)
• Amelia Jakóbczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku (ze wskazaniem do udziału w XXVIII Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Słowa w Starachowicach)
• Franciszek Grzyb ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach
• Maria Kondracka z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Świdwinie

WYRÓŻNIENI:
• Julian Podworski z Gryfińskiego Domu Kultury
• Jakub Szurko z Publicznej Szkoły Podstawowej „Na Głębokiem" w Szczecinie
• Dominika Bzymek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu
• Natasza Gabińska z Publicznej Szkoły Podstawowej „Na Głębokiem" w Szczecinie
• Bartosz Kacprzak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie
• Artur Klimczak ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie
• Pola Mazurczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach
• Kamil Duda ze Szkoły Podstawowej we Wrześnicy


kategoria: klasy IV-VI

LAUREACI:
• Kalina Przybycińska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Szczecinie (ze wskazaniem do udziału w XXVIII Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Słowa w Starachowicach)
• Franciszek Kowalczyk ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Szczecinie (ze wskazaniem do udziału w XXVII Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Słowa w Starachowicach)
• Maria Walich ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Szczecinie
• Bartłomiej Kowalczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej „Na Głębokiem" w Szczecinie

WYRÓŻNIENI:
• Jan Trąbiński z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdwinie
• Michał Bandosz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczecinie
• Jakub Janicki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach
• Alicja Kopaczewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie
• Zofia Kraśniańska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach
• Maciej Łesyk ze Szkoły Podstawowej w Jeleniu
• Wiktoria Materko ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Białogardzie
• Agata Marczuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowogardzie
• Karol Moszczuk ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie
• Andrzej Oberski z Pałacu Młodzieży w Koszalinie


kategoria: klasy VII i klasy gimnazjalne

LAUREACI:
• Julia Wolska ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich w Koszalinie (ze wskazaniem do udziału w XII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Przebudzeni do Życia" w Bielsku-Białej)
• Iga Van der Moeren ze Szkoły Podstawowej nr 53 w Szczecinie (ze wskazaniem do udziału w XII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Przebudzeni do życia" w Bielsku-Białej)
• Maja Stołecka z Gryfińskiego Domu Kultury
• Jędrzej Rumak ze Szkoły Podstawowej w Czaplinku
• Inez Wilczewska ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Szczecinie

WYRÓŻNIENI:
• Lena Paduch ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinie
• Maciej Prygiel ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łobzie
• Nel Tarczyńska z Gryfińskiego Domu Kultury
• Jakub Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie
• Mateusz Borowiec ze Szkoły Podstawowej w Chwiramie
• Anna Cuper z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Pyrzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego
• Cezary Galiński ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 Społecznego Towarzystwa Oświatowego
• Hanna Klusek ze Szkoły Podstawowej nr 74 w Szczecinie
• Jan Żołnierzów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie
• Andrzej Lisowski z Teatru Zwierciadło w Koszalinie

 

 

 

 

 

Wyniki Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Ludowych, który odbył się 24-25.03.2018 r. w Łobzie.

„TALENT ROKU 2018" i puchar Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz nagrodę pieniężną w kwocie 700 zł, otrzymał ZPiT „Mali Stobniczanie" z Choszczeńskiego Domu Kultury

 

Grand Prix w kategorii kapele ludowe - Kapela Ludowa „Swaty" - Puchar Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

I miejsce „Kapela Wełtynianka" z Wełtynia - puchar Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

II miejsce - „Kapela Rycha" z Nowogardzkiego Domu Kultury - puchar Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

III miejsce - Kapela Ludowa „Stobniczanie" z Choszczeńskiego Domu Kultury - Puchar Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

 

W Kategorii soliści instrumentaliści

II miejsce otrzymał Ryszard Zagórski - puchar Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

III miejsce otrzymała Wanda Konecka

 

 

 

 

 

63. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI - ELIMINACJE MIEJSKIE
10.03.2018 r.
Kino „Zamek"

TURNIEJ RECYTATORSKI

LAUREACI:

• Natalia Nafalska (kat. mł.) z Teatru Słowa Proscenium przy Studiu Teatr
• Aurelia Sas (kat. mł.) ze Studio Teatr
• Aleksandra Stachowicz (kat. dor.) z Teatru Słowa Proscenium przy Studiu Teatr
• Maria Świłpa (kat. mł.) z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi
• Marcin Gargas (kat. dor.) z Teatru Słowa Proscenium przy Studiu Teatr


WYRÓŻNIENI:

• Robert Bałachowski (kat. mł.) z VI Liceum Ogólnokształcącego
• Wiktoria Bazarewska (kat. mł.) ze Studio Teatr
• Wiktoria Gajos (kat. mł.) ze Studio Teatr
• Kinga Kruszewska (kat. mł.) z VI Liceum Ogólnokształcącego
• Paulina Mazur (kat. mł.) z XIII Liceum Ogólnokształcącego


TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

LAUREACI:

• Natalia Grudnik (kat. dor.) z Akademii Sztuki
• Karina Raźnikiewicz (kat. dor.) z Akademii Sztuki

 

 

 

 

MAŁY KONKURS RECYTATORSKI - ELIMINACJE MIEJSKIE
17.03.2018 r.
Zamek Książąt Pomorskich, Kino „Zamek"

kategoria: klasy I-III

LAUREACI:
• Michał Stefański ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO
• Jakub Szurko z Publicznej Szkoły Podstawowej „Na Głębokiem"
• Natasza Gabińska z Publicznej Szkoły Podstawowej „Na Głębokiem"
• Jagoda Kowalska ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO
• Maja Olszewska ze Szkoły Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II

WYRÓŻNIENI:
• Pola Parfianowicz z Fundacji „Halo" Wspierania Mowy i Komunikacji

kategoria: klasy IV-VI

LAUREACI:
• Maria Walich ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Leonida Teligi
• Michał Bandosz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego
• Karolina Kolbowicz ze Szkoły Podstawowej nr 56 im. kpt. ż. w. Konstantego Maciejewicza
• Bartłomiej Kowalczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej „Na Głębokiem"
• Franciszek Kowalczyk ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO
• Karol Moszczuk ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego
• Kalina Przybycińska ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Leonida Teligi

WYRÓŻNIENI:
• Zofia Pich ze Szkoły Podstawowej nr 23 im. Mariusza Zaruskiego
• Lubomir Woropay-Hordziejewicz z Polsko-Amerykańskiej Szkoły Prywatnej

kategoria: klasy VII i Klasy gimnazjalne

LAUREACI:
• Cezary Galiński ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO
• Hanna Klusek ze Szkoły Podstawowej nr 74 im. Stanisława Grońskiego
• Iga van der Moeren ze Szkoły Podstawowej nr 53 im. Fryderyka Chopina
• Lena Paduch ze Szkoły Podstawowej nr 7
• Inez Wilczewska ze Szkoły Podstawowej nr 37 im. Antoniego Ledóchowskiego


WYRÓŻNIENI:
• Dorota Szajduk z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
• Jędrzej Kleszcz z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
• Marek Giedrys ze Szkoły Podstawowej nr 53 im. Fryderyka Chopina