Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

LAUREACI 2019 r.

Miejski Przegląd Piosenki Dziecięcej
Laureaci z zakwalifikowaniem do Przeglądu Wojewódzkiego:

Maja Chłodny - kategoria wiekowa 10-12 lat Szkoła Muzyki ARTYZ Szczecin, instruktor Kiara Kotlarek
Lena Sikora - kategoria wiekowa 10-12 lat SINGERTON Tomasz Śpiewak Szczecin, instruktor Tomasz Śpiewak
Wyróżnienia otrzymali:
Zespół Wokalny „Świetliki" - kategoria wiekowa 6-9 lat Katolicka Szkoła Podstawowa w Szczecinie, instruktor Magdalena Pawlenta
Kornelia Filon - kategoria wiekowa 6-9 lat Katolicka Szkoła Podstawowa w Szczecinie, instruktor Magdalena Pawlenta
Agata Sławińska - kategoria wiekowa 10-12 lat, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie, instruktor Maja Koterba
Aleksandra Grządko - kategoria wiekowa 10-12 lat, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie, instruktor Maja Koterba

 

 

Miejski Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych
Laureaci z zakwalifikowaniem do Przeglądu Wojewódzkiego:

Joanna Banaszak - kategoria wiekowa 13-15 lat, Szczecin instruktor Kasia Buja-Kazuba
Gabriela Kowalska - kategoria wiekowa powyżej 19 lat, Prywatna Szkoła Muzyki Sandra Jakubowiak
Natalia Kuchta - kategoria wiekowa 16-18 lat, Prywatna Szkoła Muzyki Sandra Jakubowiak
Wiktoria Sztandera - kategoria wiekowa 16-18 lat, Prywatna Szkoła Muzyki Sandra Jakubowiak
Malwina Gawryszak - kategoria wiekowa 13-15 lat, Prywatna Szkoła Muzyki Sandra Jakubowiak

Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów.

 

 

 

 

 

64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI - ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE

27 kwietnia 2019 roku w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyły się eliminacje wojewódzkie 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W Turnieju Recytatorskim laureatami zakwalifikowanymi do spotkań finałowych zostali:
-Maria Świłpa (Studio Teatr w Szczecinie)
-Inez Wilczewska (Studio Teatr w Szczecinie)
-Marcin Gargas (Teatr Słowa Proscenium w Szczecinie)

Wśród pozostałych laureatów (II miejsca) znaleźli się:
-Natalia Nafalska (Teatr Słowa Proscenium w Szczecinie)
-Gabriela Prygiel (Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie)
-Kacper Tuteja (Pałac Młodzieży w Koszalinie)
-Jędrzej Rumak (Czaplinecki Ośrodek Kultury)
-Łukasz Sieklucki (Zespół Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie)

Wyróżnienia otrzymali:
-Dominika Plata (Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu)
-Wiktoria Pawłowska (II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie)
-Majka Rzepecka (Studio Teatr w Szczecinie)
-Małgorzata Bekisz (Pałac Młodzieży w Koszalinie)
-Alicja Pera (Centrum Kultury 105 w Koszalinie)
-Julia Wolska (Centrum Kultury 105 w Koszalinie)

W Turnieju Teatrów Jednego Aktora laureatem zakwalifikowanym do finału ogólnopolskiego została:
-Wiktoria Jankowska (Miejski Ośrodek Kultury w Policach)

W Turnieju Poezji Śpiewanej laureatem zakwalifikowanym do spotkań finałowych została:
-Karina Raźnikiewicz (Akademia Sztuki w Szczecinie)

Ponadto, rekomendacje otrzymały:
-Katarzyna Pęksa (Centrum Kultury 105 w Koszalinie)
-Weronika Lalik (II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie)
-Katarzyna Ryk (Centrum Kultury 105 w Koszalinie)

Specjalne podziękowanie i nagrodę Zespołu Kultury Żywego Słowa Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk za kultywowanie piękna ojczystej mowy otrzymała:
-Barbara Radzikowska (Świdwin)

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Głównym organizatorem konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat Ministra Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

 

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD SOLISTÓW I ZESPOŁÓW LUDOWYCH - Łobez 13-14.04.2019 r.


W przeglądzie wzięły udział 23 zespoły z województwa zachodniopomorskiego.
Jury w składzie dr Bogdan Matławski, Rafa l Reich i Spodris Kaczans po obejrzeniu wszystkich wykonawców postanowiło przyznać:
Tytuł „TALENT ROKU 2019" oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 PLN ufundowaną przez Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie panią Barbarę Igielską Zespołowi Pieśni i Tańca „DIABAZ" z Drawska Pomorskiego instruktor Jolanta Parol

W kategorii Zespoły śpiewacze tytuł Laureata Przeglądu oraz Puchary Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie otrzymali:
Zespół „Złota Rybka" z Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim
Zespół „Barwinok ze Świdwina
Zespół „Wesoła Ferajna" z Nowogardzkiego Domu Kultury
W kategorii Soliści tytuł Laureata otrzymali:
Tatiana Morozowa z Dygowa
Ryszard Zagórski z Nowogardu
Grzegorz Madej z Dogowa
W kategorii zespoły obrzędowe tytuł Laureata otrzymali:
Koło Gospodyń Wiejskich w Zajezierzu
Koło Gospodyń Wiejskich w Zagórzycach
W kategorii kapele ludowe z zespołem śpiewaczym tytuł Laureata otrzymali:
„Podlotki" z Domu Kultury w Gościnie
„Diabaz" w Drawska Pomorskiego
„Łobuziacy" z Łobeskiego Domu Kultury
Wyróżnienie otrzymała Maria Kotynia akordeon z Gościna
W kategorii kapele ludowe tytuł Laureata otrzymali:
Kapela ludowa „Pyrzyczanie" z Pyrzyc
Kapela Ludowa „Swaty" z Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie
Kapela Ludowa „Przepióreczka" z Gryfickiego Domu Kultury
W kategorii cymbalistów tytuł Laureata otrzymał:
Zespół „Wełtynianka" z Wełtynia z Gryfińskiego Domu Kultury
Ponadto jury wyróżniło solistkę Julię Boczkowską z Pyrzyc
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i statuetki.

Wojewódzki Przegląd Solistów i Zespołów Ludowych zrealizował Łobeski Dom Kultury.
Wszystkim solistom i zespołom gratulujemy.

 

 

 

 

 

MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

W ostatni weekend, między 6 a 7 kwietnia 2019 roku w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbył się finał wojewódzki Małego Konkursu Recytatorskiego. W zmaganiach udział wzięło 64 uczestników, laureatów eliminacji miejskich i powiatowych.
Werdyktem jury w składzie: Małgorzata Iwańska, Ewa Sobczak, Piotr Bumaj i Mateusz Wiśniewski tytuł laureata otrzymali:

W kategorii klas I-III:
Laura Woźniak (SP nr 4 w Barlinku)
Mateusz Kazuba (SP nr 3 w Nowogardzie)
Maja Marcinkowska (SP nr 53)

W kategorii klas IV-VI:
Julian Majewski (Pałac Młodzieży w Koszalinie)
Julia Olejarz (Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów)
Julia Miętkiewicz (Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolinie)
Amelia Jakóbczyk (SP nr 1 w Szczecinku)
Karol Moszczuk (Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie)
Hanna Stankiewicz (SP nr 48 w Szczecinie)

W kategorii klas VII, VIII i gimnazjów:
Anna Cuper (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Pyrzycach)
Maciej Prygiel (SP nr 3 im. Adama Mickiewicza w Łobzie)
Kinga Rozkrut (Zespół Szkół w Moryniu)
Agata Marczuk (SP nr 3 w Nowogardzie)
Oliwia Ostrowska (SP nr 59 w Szczecinie)
Lena Paduch (SP nr 7 w Szczecinie)

Dyplomy wyróżnienia otrzymali:
Hanna Sztylke (Gryfiński Dom Kultury)
Anna Dydo (SP nr 1 w Świnoujściu)
Jakub Lewek (Prywatna Językowa Szkoła Podstawowa „Promyczek" w Goleniowie)
Kacper Knapik (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdwinie)
Oliwier Jarosik (Szkoła Podstawowa w Manowie)
Laura Jakóbczyk (SP nr 1 w Szczecinku)
Jagoda Kowalska (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczecinie)
Amelia Maciążek (Gryfiński Dom Kultury)
Damian Wierucki (SP nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łobzie)
Julia Ambroziak (SP nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łobzie)
Marcel Śliwka (SP nr 1 w Złocieńcu)
Aleksandra Pietrucha (Centrum Kultury w Chojnie)
Pola Mazurczak (SP 2 w Płotach)
Jakub Lebica (SP Sławsko)
Oskar Duraj (SP nr 3 w Nowogardzie)
Pola Bosiacka (SP nr 3 w Nowogardzie)
Maciej Łesyk (Szkoła Podstawowa w Jeleniu)
Bernadeta Cieślicka (Zespół Szkół w Kołbaczu)
Maria Trif (Szkoła Podstawowa nr 4 w Barlinku)
Jakub Harańczyk (Szkoła Podstawowa w Czaplinku)
Aleksandra Gabryś (Szkoła Podstawowa w Czaplinku)
Agata Krupińska (Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu)
Jakub Wojciechowski (SP w Osinie)
Błażej Kowalewski (Centrum Kultury 105 w Koszalinie)
Michał Wojnarowski (SP nr 10 w Szczecinie)

Rekomendacje do udziału w konkursach ogólnopolskich otrzymali:
Mateusz Kazuba
Julian Majewski
Amelia Jakóbczyk
Hanna Stankiewicz
Kinga Rozkrut
Agata Marczuk

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

 

 

 

MIEJSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TEATRALNYCH

W Kinie Zamek, 23 marca 2019 r w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbył się Miejski Przegląd Zespołów Teatralnych.

Jury po obejrzeniu przedstawień 4 zespołów postanowiło przyznać i zakwalifikować do przeglądu wojewódzkiego w Świdwinie:
Tytuł Laureata w kat. Szkoły podstawowe (kl.I-VI)
Koło teatralne „PUCHATEK" SP 35 instr. Ewa Młocicka
Koło teatralne „BAJKA" SP nr 5 instr. Lila Fronczyk
Tytuł Laureata w kat. Szkoły podstawowe (kl.VII-VIII i gimnazjum)
Szkolne Koło Teatralne „ZMOWA KU PŁONI" SP 28 instr. Iwona Surmacz
Wyróżnienie otrzymał bez kwalifikacji do przeglądu wojewódzkiego:
Zespół Pantomimy „MINIATURA" IV LO instr. Andrzej Zubczewski
Jury przyznało wyróżnienia instruktorom:
Ewa Młocickiej SP nr 35, Lili Fronczyk SP nr 5 oraz Iwonie Surmacz SP nr 28.
Gratutlujemy.

 

 

 

MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

16 marca 2019 roku w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyły się eliminacje miejskie Małego Konkursu Recytatorskiego. W zmaganiach udział wzięło 28 uczestników, laureatów eliminacji dzielnicowych.
Werdyktem jury w składzie: Ewa Sobczak, Adam Kuzycz-Berezowski, Zura Pirveli tytuł laureata otrzymali:

W kategorii klas I-III:
Jagoda Kowalska (SSP nr 1 im. Noblistów Polskich)
Maja Marcinkowska (SP nr 53)
Filip Wysokiński (SP nr 35)

W kategorii klas IV-VI:
Karol Moszczuk (Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego)
Hanna Stankiewicz (SP nr 48)

W kategorii klas VII, VIII i gimnazjów:
Oliwia Ostrowska (SP nr 59)
Lena Paduch (SP nr 7)
Michał Wojnarowski (SP 10)

Dyplomy wyróżnienia otrzymali:
Pola Łuczyk (Polsko-Amerykańska Prywatna Szkoła Podstawowa)
Amelie Borys (SP nr 5)
Lubomir Woropay-Hordziejewicz (Polsko-Amerykańska Prywatna Szkoła Podstawowa)
Bartłomiej Kowalczyk (PSP "Na Głębokiem")
Kacper Bujakowski (Polsko-Amerykańska Prywatna Szkoła Podstawowa)
Dominika Paraszkiewicz (SSP nr 1 im. Noblistów Polskich)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

 

 

 

64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

9 marca 2019 roku w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyły się eliminacje miejskie 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W zmaganiach spośród zgłoszonych 19 uczestniczyło 12 osób.
Jury w składzie: Iwona Korab-Kowalska, Elżbieta Wieczorek, Zura Pirveli postanowiło przyznać tytuł laureata:

- W Turnieju Recytatorskim, w kategorii młodzieży ponadgimnazjalnej:
Wiktorii Gajos z Teatru Słowa Proscenium
Majce Rzepeckiej ze Studia Teatr
Inez Wilczewskiej ze Studia Teatr
Miarii Świłpie ze Studia Teatr
Natalii Nafalskiej z Teatru Słowa Proscenium
Jędrzejowi Kleszczowi z VI LO im. Stefana Czarnieckiego
Dorocie Szajduk z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Szczecinie

- W Turnieju Recytatorskim, w kategorii osób dorosłych:
Marcinowi Gargasowi z Teatru Słowa Proscenium

- W Turnieju Poezji Śpiewanej:
Karinie Raźnikiewicz z Akademii Sztuki

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

 

 

 

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD CHÓRÓW I ZESPOŁÓW KAMERALNYCH

2 marca 2019 r. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbył się Wojewódzki Przegląd Chórów i Zespołów Kameralnych. Na konkurs zgłosiły się 23 chóry i zespoły.
Komisja w składzie:
dr hab Monika Mielko - Remiszewska prof. UMCS w Lublinie
prof.dr hab. Anna Domańska - Akademia Muzyczna w Łodzi
mgr Krystyna Stańczak - Pałyga - viceprezes ZG PZCHiO w Warszawie
postanowiła przyznać:

w kategorii chóry dziecięce
Złotą Statuetkę - Chór DON-DIRI-DON ZUT dyrygent Dariusz Dyczewski
Złotą Statuetkę - IL PICCOLO CORO POD KASZTANEM Przedszkole Nr 66 w Szczecinie dyrygent Eliza Nowakowska
Srebrny Dyplom - POMERANIA CANTAT z Koszalina dyrygent Radosław Wilkiewicz
Srebrny Dyplom - VOCI VELOCI PSM I st. w Szczecinie dyrygent Agata Czekalińska

W kategorii chóry mieszane
Złotą Statuetkę - COLLEGIUM MAIORUM ZUT w Szczecinie dyrygent Paweł Osuchowski
Srebrny Dyplom - RAPSODIA dyrygent Tadeusz Buczkowski
Srebrny Dyplom - BEL CANTO z Centrum Kultury i Sportkań Europejskich w Białogardzie dyrygent Paweł Mielcarek
Brązowy Dyplom- AMBER SINGERS z Rewala dyrygent Michał Bierwiaczonek
Brązowy Dyplom - ECHO ARIOSO z Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie dyrygent Jerzy Krawczyński

W kategorii chóry młodzieżowe
Srebrny Dyplom - Chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie dyrygent Julia Figiel

W kategorii chóry akademickie
Złotą Statuetkę - Chór Akademii Morskiej w Szczecinie dyrygent dr hab. Sylwia Fabiańczyk-Makuch
Złotą Statuetkę - Chór PUM w Szczecinie dyrygent Ryszard Handke

W kategorii chóry jednorodne
Złotą Statuetkę - Chór Nauczycielski PRIMO VERE dyrygent ksiądz Zbigniew Woźniak
Złotą Statuetkę - Chór męski SŁOWIKI 60 im. J. Szyrockiego w Szczecinie dyrygent Jacek Kraszewski
Srebrny Dyplom - KOMBATANT Zw. Kombatantów R.P. i Byłych Więźniów Politycznych w Szczecinie dyrygent Maria Białkowska-Dublasiewicz

W kategorii chóry kościelne
Srebrny Dyplom - Chór dziecięcy kościelny „LILIE przy Parafii św St Kostki w Szczecinie dyrygent Eliza Nowakowska
Brązowy Dyplom - Chór kościelny PAX CHRISTI przy Parafii NSPJ w Szczecinie dyrygent Maria Białkowska-Dublasiewicz

W kategorii zespoły i chóry kameralne
Złotą Statuetkę - Zespół wokalny AGNICULI Stowarzyszenie PRO MUSICA SACRA w Szczecinie dyrygent Łukasz Popiałkiewicz
Złotą Statuetkę - Chór CANTORE IUVENUM z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach dyrygent Julia Figiel
Srebrny Dyplom - Szczeciński Chór Kameralny dyrygent Ludwika Mitkiewicz
Srebrny Dyplom - Żeński Chór Kameralny KANON z Cewlina z Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie dyrygent Katarzyna Żerdzińska-Jasion ek
Brązowy Dyplom - Żeński Zespół Wokalny JULIN z Ośrodka Kultury Gminy Wolin dyrygent Józef Romanowski
Brązowy Dyplom - Zespół Kameralny DOROŚLI ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury dyrygent Wioletta Krzemińska

Nagrodę Specjalną Puchar Prezesa PZCHiO otrzymał Chór POMERANIA CANTAT z Koszalina dyrygent Radosław Wilkiewicz