Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Wojewódzkie Prezentacje Amatorskich Zespołów Teatralnych, 17-19 maja 2013 r.

Wojewódzkie Prezentacje Amatorskich Zespołów Teatralnych

17-19 maja 2013 r. Świdwiński Ośrodek Kultury Zamek i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Jury w składzie: Iwona Korab-Kowalska, Iwona Mirońska Gargas i Krzysztof Rotnicki po obejrzeniu 30 spektakli postanowiło przyznać:

 

TYTUŁ LAUREATA:

  • w kategorii teatrów szkół podstawowych:

o    Szkolnemu Kołu Teatralnemu „Banda" z Tychowa za spektakl pt. „Wariacje alfabetyczne" w reżyserii Beaty Bekisz

o    Zespołowi Teatralnemu „Klasa II a" ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Szczecinie za spektakl pt. „Zabawa w teatr" w rezyserii Teresy Popow

o    Zespołowi Teatralnemu „Bajduły" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łobzie za spektakl pt. „Co świtem piszczy w trawie" w reżyserii Bożeny Wójtowicz.

  • w kategorii teatrów szkół gimnazjalnych:
    • Szkolnemu Zespołowi Teatralnemu „Mała scena" z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Wałczu za spektakl pt. „Nadzieja" w reżyserii Agaty Koteras
    • Teatrowi "Elipsa" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach za spektakl "A teraz" w reżyserii Aleksandry Słowińskiej

  • w kategorii teatrów szkół ponadgimnazjalnych i teatrów dorosłych:

o    Teatrowi Tańca Ego Vu z Gryfińskiego Domu Kultury za spektakl „Shap" wg pomysłu zespołu

o    Grupie Teatralnej "Emigatis" z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie Szczecińskim za spektakl "Fryderyk" w reżyserii Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz

 

Ponadto jury

 

WYRÓŻNIŁO:

  • w kategorii teatrów szkół podstawowych:

o    Teatrzyk „Z Bo-ku" ze Szkoły Podstawowej w Boninie za spektakl pt. „Murzynek Bambo" w reżyserii Anny Chojnackiej i Agnieszki Bartosik

o    Koło Teatralne „Puchatek" ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie za spektakl pt. „Wszystkie smoki o tym wiedzą" w reżyserii Ewy Młocickiej

o    Zespół Teatralny „Małolat" ze Szkoły Podstawowej w Gościnie za spektakl pt. „Kuba Buba - Dzień z życia rodziny" w reżyserii Małgorzaty Frankowskiej, Joanny Dylawerskiej i Urszuli Skręty

o    Grupę Teatralną „Świerszcze" z Zespołu Szkół w Świerczynie pt. "Nasza szkoła" w reżyserii Jolanty Augustyniak i Małgorzaty Grodzińskiej

o    wyróżnienie za scenografię: Zespół Teatralny „Tęczowy Świat" działającemu pod patronatem Rady Osiedla nr 7 im. Anny Jagiellonki w Policach za spektakl pt. "Zamieszanie w krainie bajek" w reżyserii Teresy Zabory

  • w kategorii teatrów szkół gimnazjalnych:

o    Teatr "Pigment" z Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim za spektakl pt. "Zda(e)rzenia" w reżyserii Katarzyny Stenzel

o    Grupę Teatralną Klubu Skolwin z Domu Kultury "Klub Skolwin" za spektakl "Zakochany smok" w reżyserii Aleksandry Słowińskiej

o    Teatr "Życie" z Loży Kulturalnych Odmieńców w Czaplinku za spektakl pt. "Ech, życie - musical" w reżyserii Aliny Karolewicz i Marka Harańczyka

  • w kategorii teatrów szkół ponadgimnazjalnych i teatrów dorosłych:

o    Zespół Teatralny Animi Orchestrae z IV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie za spektakl „Kinderbal albo o tresowaniu" w reżyserii Marcela Mroczka

o    Teatr 6 i pół z Gryfińskiego Domu Kultury za spektakl "Kronika przypadków" w reżyserii Krzysztofa Gmitra

o    Teatr Uhuru z Gryfińskiego Domu Kultury za spektakl "Do trzech razy sztuka - czyli tryptyk apokaliptyczny o końcu przedstawienia" w reżyserii zespołowej.