Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Goleniów

Gmina Goleniów jest gminą zieloną, bogatą w lasy Puszczy Goleniowskiej i rezerwaty przyrody, leżącą nad jednym z największych jezior w Polsce - Jeziorem Dąbie. Przez gminę i miasto przepływa malownicza rzeka Ina, która w Inoujściu wpada do odnogi Odry - Domiąży. Bogactwa przyrody to nasz atut. Posiadamy 156 km oznakowanych tras rowerowych, w tym trasy tematyczne - sentymentalne szlaki po starych cmentarzach w gminie, 34 km oznakowanego szlaku kajakowego „Meandry Iny“ wiodącego po pełnej zakoli rzece Inie, oraz liczne ścieżki przyrodniczo-edukacyjne wraz z zielonymi klasami w lasach Nadleśnictwa Kliniska i Nadleśnictwa Goleniów.

Aby poznać zakątki samego Goleniowa zapraszamy na trasę Miejskiego Szlaku Turystycznego. Przemierzając Gminę Goleniów, czy to pieszo, czy też rowerem lub samochodem, można dostrzec wiele zabytków architektury ryglowej i neogotyckiej, zabudowań folwarcznych z przełomu XIX i XX w. oraz kompleksów parkowych. Zapraszamy także do przystani żeglarskiej z Ośrodkiem Wodnym Goleniowskiego Młodzieżowego Domu Sportu w Lubczynie. Mieści się tam przystań jachtowa, obok położone jest kąpielisko z szeroką strzeżoną plażą.
Liczne imprezy sportowe i kulturalne zaspokajają gusta i oczekiwania odwiedzających nas turystów. Położenie komunikacyjne miasta przy autostradzie A-3, linii kolejowej Szczecin-Świnoujście i międzynarodowym lotnisku pozwalają na łatwe i wygodne korzystanie z naszej oferty turystycznej.
Odwiedzający nasze miasto i gminę zabierają ze sobą miłe wspomnienia, uśmiech na twarzy i chęć powrotu.
Zapraszamy do Goleniowa.

 

Warte obejrzenia:

Goleniów

  • Spichlerz z XVIII w. nad Iną
  • Mury obronne z Wieżą Prochową i Menniczą z XIII w.
  • Kościół św. Katarzyny z XV w.
  • Brama Wolińska z XV w.
  • Odkrywka archeologiczna kościoła św. Jerzego z XIII w.

Gmina Goleniów

  • Kościoły ryglowe w Mękowie, Glewicach i Podańsku
  • Pałac z XIX w. w Mostach
  • Wieś letniskowa Lubczyna nad jeziorem Dąbie

 

Centrum Informacji Turystycznej
Goleniowski Dom Kultury
72-100 Goleniów, 
Plac Bramy Wolińskiej 1
tel./fax +48 91 418 95 90
cit@turystyka.goleniow.pl
gdk@goleniow.pl
www.turystyka.goleniow.pl