Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej

 

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie kontynuuje współpracę w zakresie wymiany informacji turystycznych i kulturalnych z dotychczasowymi partnerami z obszaru Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz powiatu Ueckermark (Regionaler Fremdenverkehrsverband Vorpommern e.V., Usedom Tourismus GmbH, tmu Tourismus Marketing Ueckermark GmbH oraz biurami informacji turystycznej w Greifswaldzie i Pasewalku, Torgelow.
W maju każdego roku odbywa się w Ueckermünde impreza pt. "Cztery lata, cztery pory roku w Ueckermuende", podczas której jest prezentowane Województwo Zachodniopomorskie i Zamek Książąt Pomorskich na stoisku obsługiwanym przez CIKiT .
Została również zainicjowana współpraca z Tierparkiem w Ueckermünde w ramach projektu "System informacji - Pomerania".Projekt pomiędzy Meklemburgią Pomomorzem Przednim  i Województwem Zachodniopomorskim, który będzie integrował przygraniczne miejscowości w zakresie turystycznym, kulturalnym i informacyjnym. Stworzy nowe możliwości sąsiedzkich spotkań na płaszczyźnie przede wszystkim turystycznej. Mieszkańcy pogranicza będę mieli większe możliwości wyruszenia na turystyczne ścieżki po obu stronach Odry. Podczas trwania projektu ( 3 lata) przewidziano organizację polsko-niemieckich spotkań seminaryjnych, które dodatkowo zupełnią wiedzę historyczną naszego regionu. Projekt przewiduje równiez atrakcje kulturalne z udziałem polskich i niemieckich artystów.