Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Modernizacja Kina Zamek, rozwój DKF Zamek

Kino Zamek działa nieprzerwanie od 1963 roku. Jest kinem kameralnym, jednym z najmniejszych w Polsce - ma zaledwie 50 miejsc. Dzięki dotacji ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Program Operacyjny "Rozwój kin i dystrybucja filmów", priorytet II "Rozwój infrastruktury kin". W kinie "Zamek" zainstalowano nowy projektor, system nagłośnienia Dolby Surround oraz nowe fotele. Dofinansowanie ze środków PISF wyniosło 80.000 zł netto, co stanowi 50 % kwoty całego przedsięwzięcia.

Dzięki temu, iż zainstalowany został tylko jeden projektor, seans odbywać się może w sposób ciągły bez tzw. przejść. Podczas projekcji błona filmowa nawinięta jest na jeden z talerzy platera skąd specjalnym systemem rolek prowadzona jest do projektora. Po przejściu przez światło obiektywu film nawijany jest na wolny talerz platera. W projekcji ciągłej nie ma np. różnicy w natężeniu światła padającego na ekran, ani też nagłej zmiany w akcji spowodowanej niekiedy przez zbyt szybkie lub zbyt późne przejście. Zapewnia ona maksymalny komfort związany z odbiorem obrazu podczas oglądania filmu.

Równorzędną rolę do obrazu w filmie zajmuje dźwięk. Umieszczenie na sali kinowej głośników efektowych powoduje, iż do odbiorcy dochodzą bodźce dźwiękowe nie tylko z okolic ekranu, ale również z tyłu i z boków sali, co zwiększa jego zaangażowanie i uczestnictwo w oglądanej akcji. Film prezentowany z wykorzystaniem efektów tylnych i bocznych jest zdecydowanie bogatszy a przez to ciekawszy.

Kolejnym elementem modernizacji była wymiana foteli. Zakupione fotele zostały specjalnie zaprojektowane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb sali kina Zamek tak, aby zapewnić jak najlepsze warunki do odbioru filmu. Wygląd zmienił również hol przed kinem. Miejsce starych foteli kinowych zajęły fotele i sofki w stylu klubowym.

Mamy nadzieję, że nowe oblicze tego małego kina zaspokoi potrzeby dotychczasowych stałych widzów, stanie się magnesem dla nowych oraz będzie przystanią, z której wiele osób odbywać będzie swoje kolejne filmowe podróże.