Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Bajki przy kominku - przyjaciele kangurka Jurka.

Miejsce: Szczecin

Wstęp: Bilety w cenie 10 zł (dziecko) i 15 zł (opiekun) do nabycia w kasie Zamku Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kiedy:
1. 24-10-2009 11:00 Sobota

W sobotę 24 (premiera) i w niedzielę 25 października o godz. 11.00 i 14.00 odbędzie się spektakl dla dzieci Bajki przy kominku - przyjaciele kangurka Jurka.
Zapraszamy widzów w wieku już od 12 miesięcy.

"Przyjaciele kangurka Jurka" to już 9 premiera Teatru "dla Okruszków". Po raz kolejny zapraszamy Was do bajkowego domu Arka i Marka. Po bajkowym ogrodzie i kuchni odkryjemy tajemnice pokoju z kominkiem. To właśnie w tym miejscu rodzice chłopców inscenizowali bajki, polowali na lwa, tworzyli domową orkiestrę. W pokoju z kominkiem można było bezkarnie utytłać się w farbie, a nawet malować po ścianach. Dzisiaj poznacie lalkowych przyjaciół kangurka Jurka, których wcześniej widzieliście w wersji rysunkowej, w inscenizowanym czytaniu "Przygód kangurka Jurka". Już za chwilę, dzięki kolczatce Idze poznacie tajemnice damskiej torebki. Przejedzony liśćmi eukaliptusa koala wyjawi nam szokującą prawdę, że nie jest misiem. Zabłąkany zajączek, postara się błysnąć swoim talentem. Poznamy także zaskakujący sposób na utrzymanie porządku w domu. Dzisiaj, poznamy też piosenkę z rodzinnego kraju wujka Zury, Gruzji.
W scenariuszu wykorzystano teksty : "Przyjaciel to ja" - Mirosław Wielgoliński; "Raz, dwa, trzy" - Julian Tuwim; "W zielonym gaju" - kompilacja tekstu Tomasz Jankiewicz; "ZOO w domu" - autor nieznany; "Motylek" - słowa tradycyjne; "Przyjaciel kangurka Jurka", "Piosenka przyjaciela" - Tomasz Jankiewicz.

Obsada :
Chrapuś - Chrapuś
Mama, Arek, koala, kolczatka Iga, żyrafa mama, wąż, jeż, słoń I, świerszcz, papuga - Joanna Jankiewicz Tata, Marek - Tomasz Jankiewicz
Zajączek, dzieci żyrafy, słoń II, wujek Zura - Zura Pirveli

Scenariusz i reżyseria - Tomasz Jankiewicz.
Asystent reżysera - Zura Pirveli.
Scenografia - Joanna Jankiewicz.
Opracowanie muzyczne - Marcin Pawlik.

Słowa kluczowe: Pierwsze wydarzenie

« Powrót do poprzedniej strony