Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zapraszamy na stronę internetową Zachodniopomorskiego Funduszu Pomerania Film

Kino i film Turystyka Inne propozycje Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: -

Kiedy:
17-04-2009 -29-08-2011

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film działający w strukturze Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, został powołany z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydentów Miasta Szczecina oraz Miasta Koszalina i rozpoczął działalność 17.04.2009 r.

Celem Funduszu jest udzielanie wsparcia finansowego laureatom wyłonionym w drodze konkursu na najlepszy projekt filmowy promujący województwo zachodniopomorskie. Początkowo Fundusz nakierowany był na młodych twórców. Do konkursu aplikować mogły projekty dotyczące wyłącznie debiutów lub drugich filmów reżysera. Od 2011 roku formuła ZFF została rozszerzona o filmy twórców posiadających już za sobą filmowy start a o także animacje i etiudy filmowe.

Merytoryczna Rada Programowa powoływana jest co roku przez Donatorów ZFF oraz Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Tworzy ją dwójka doświadczonych telewizyjnych dokumentalistów - Monika Szwaja i Marek Osajda oraz od 2011 r. p.o. dyrektora Centrum Kultury 105 w Koszalinie Paweł Stojek (w latach 2009-2010 funkcję tę pełnił Jacek Paprocki dyrektor Centrum Kultury 105 w Koszalinie), od lat związani z filmem m. in. poprzez organizację festiwalu Młodzi i Film.

W drodze konkursów w latach 2009-2010 udzielono wsparcia finansowego 13 produkcjom filmowym. Mimo tak krótkiego okresu działania, Fundusz może poszczycić się już pierwszymi sukcesami jak np.: Wielki Jantar 2010 (główna nagroda XXIX Międzynarodowego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie) dla filmu Lincz w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza czy międzynarodowe projekcje filmu w reżyserii Ryszarda Macieja Nyczki pt. Belcanto (International Festiwal Of India oraz XXII Festiwal Filmów Polskich w Ameryce - Chicago 2010).

Zapraszamy na stronę internetową Zachodniopomorskiego Funduszu Pomerania Film (>>>)


Słowa kluczowe: zamek szczecin

« Powrót do poprzedniej strony