Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Wielcy aktorzy w małych formach: Emilia Krakowska

Spektakle Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala Księcia Bogusława X (wejście B)

Wstęp: wstęp 50 zł

Kiedy:
14-00-2011 -14-01-2011

„Wakacjuszka" -monodram w wykonaniu Emilii Krakowskiej.
Sztuka powstała na podstawie bestsellera o tym samym tytule autorstwa Zofii Mierzyńskiej

Obsada: Emilia Krakowska
Reżyseria: Janusz Dymek
Dyrekcja artystyczna: Robert Talarczyk
Scenografia: Ewa Satalecka

Komedia opowiada historię Anieli (Emilia Krakowska), która porzuca rodzinę i wyjeżdża do mitycznej, mlekiem i miodem płynącej Ameryki. Liczy na duży, szybki i łatwy zarobek, który w Polsce przyniesie jej majątek i uznanie. Niestety rzeczywistość okazuje się nieco bardziej skomplikowana, pieniądze nie rosną na drzewach...

Komedia porusza wciąż aktualny temat emigracji Polaków za granicę. Czy warto wyjeżdżać i pozostawiać najbliższych? Rozstania - tego powinniśmy się bać najbardziej - mówi z refleksją do swojej publiczności Emilia Krakowska.

Bohaterka sztuki w jej wykonaniu budzi ogólną sympatię, pomimo wielu wad. Losy Anieli skłaniają również do zastanowienia nad wątpliwą wartością pieniądza i upragnioną miłością.
Wieczór teatralny z Emilią Krakowską nie kończy się wraz z opuszczeniem kurtyny. Po spektaklu odbywa się spotkanie z wykonawczynią przy symbolicznym kawałku tortu, na które zaproszona jest cała publiczność. Widzowie mają okazję porozmawiać i sfotografować się z aktorką.

Emilia Krakowska - polska aktorka filmowa, estradowa i teatralna. Absolwentka PWST w Warszawie. Grała w Teatrze Powszechnym w Warszawie (1964-1968), Teatrze Narodowym w Warszawie (1968-1978), Teatrze Współczesnym w Warszawie (1978-1985) i Teatrze Rozmaitości w Warszawie (1985-1991), a także w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu 2008, Wrocławskim Teatrze Komedia, Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku i Teatrze Nowym w Słupsku.
Jest aktorką filmową, która ugruntowała swoją pozycję udziałem w wielu serialach telewizyjnych. W latach 80. XX wieku była członkiem Narodowej Rady Kultury. Należała do grupy aktorów, którzy nie bojkotowali sceny polskiej po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981r.
W 2005 r. podczas X Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd.

Słowa kluczowe: Wielcy aktorzy w małych formach: Emilia Krakowska

« Powrót do poprzedniej strony