Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Wiek XX w filmie i fonografii

Wystawy Miejsce: Galeria Północna w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: Bilety 8 zł, ulgowe 5 zł, grupowe 2 zł (min. 15 osób), rodzinne 12 zł. W cenie biletu wejście również na wystawy: Od Greifswaldu do Szczecina. Malarstwo Alexandra Dettmara; Komnata Księcia Jerzego I; Muzeum Zamkowe.

Kiedy:
1. 29-09-2009 10:00 Wtorek
2. 03-10-2009 09:35 Sobota

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie przygotował ekspozycję Wiek XX w filmie i fonografii, w ramach której będzie można zobaczyć eksponaty do rejestrowania i odtwarzania obrazu i dźwięku z różnych epok; poznać historię nośników fonograficznych począwszy od pierwszych fonografów na wałki woskowe poprzez patefony, gramofony, magnetofony szpulowe po dźwięk w formacie mp3. Pokażemy odbiorniki radiowe, od najstarszych po współczesne, które przez swój szeroki zasięg i praktycznie nieograniczone możliwości słuchania, są niezwykle cennym wynalazkiem XX wieku; telewizory oraz m.in. Magnetofony studyjne i reporterskie, stoły montażowe, projektory, stare kamery filmowe, magnetowidy montażowe, aparaty fotograficzne.
Oprócz samych urządzeń udostępnione będą także dla zwiedzających dwie projekcje filmowe (film z okresu kina niemego z Charlie Chaplinem oraz filmy archiwalne z czasów odbudowy Szczecina i Zamku Książąt Pomorskich) a także płytoteka winylowa, z której każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie i odtworzyć płytę na specjalnie przygotowanym sprzęcie.
Wystawa przygotowana we współpracy z Muzeum Niepołomickim - Zamkiem Królewskim w Niepołomicach.

Słowa kluczowe: Wystawa na Zamku Książąt Pomorskich, Wystawy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Wiek XX w filmie i fonografii.

« Powrót do poprzedniej strony