Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Ekspozycja Pompa Funebris

Wystawy Edukacja Miejsce: Muzeum Zamkowe w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: Wstęp wolny

Kiedy:
1. 19-01-2010 17:00 Wtorek

Pragniemy Państwa zaprosić na oficjalne otwarcie stałej ekspozycji POMPA FUNEBRIS książąt z dynastii Gryfitów, które odbędzie się 19 stycznia br. (wtorek) o godz. 17.00

w Muzeum Zamkowym (Galeria Gotycka). W ramach modernizacji ekspozycji z sarkofagami książęcymi dokonaliśmy zmiany aranżacji wystawy. Nowa koncepcja zakładała wprowadzenie w przestrzeń muzealną nowoczesnych i estetycznych elementów scenograficznych, urządzeń multimedialnych a przede wszystkim zabytków pozyskanych w długoletni depozyt z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Zostało zakupione oświetlenie do galerii, ekran montowany w podłodze (jedyny w Polsce), ekran HoloMirage wraz z projektorem (do projekcji tylnej), kino domowe. Zrealizowaliśmy również dwa filmy; o krypcie książęcej oraz o pochówkach książęcych. Dokonana modernizacja znacznie wpłynęła na podniesie atrakcyjności ekspozycji. Nowe media, które zostały zainstalowane znacznie przewyższają tego typu rozwiązania techniczne w polskich placówkach muzealnych.

Otwarcie uświetni prelekcja doktora Wojciecha Łopucha oraz projekcja filmu o pochówkach książęcych. Całość potrwa około 45 minut.

 


Słowa kluczowe: Otwarcie wystawy w Muzeum Zamkowym

« Powrót do poprzedniej strony