Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

39 Stopni

Spektakle Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)

Wstęp: 30 zł / 25 zł (ulgowe)

Kiedy:
1. 11-01-2014 19:00 Sobota
2. 12-01-2014 19:00 Niedziela
3. 18-01-2014 16:00 Sobota

SPEKTAKLE W NOWEJ ARANŻACJI
Teatr Krypta i Piwnica przy Krypcie, na czas remontu skrzydła północnego Zamku, będą funkcjonować w sali Kina Zamek, przystosowanego do działalności teatralnej.

KOMEDIA KRYMINALNA WG HITCHCOCKA - John Buchan i Alfred Hitchcock w przekładzie Elżbiety Woźniak

Reżyseria: Arkadiusz Buszko, Paweł Niczewski, Konrad Pawicki, Joanna Matuszak

Obsada: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko, Paweł Niczewski, Konrad Pawicki
Scenografia: Agnieszka Miluniec, Maciej Osmycki
Kostiumy: Agnieszka Miluniec

39_0_600_0139_stopni5_600

Akcja spektaklu rozgrywa się w latach 30. Richard Hannay poznaje Anabellę, ukrywającą się przed ścigającymi ją agentami służb specjalnych. Richard zabiera dziewczynę do swojego mieszkania, nie zdając sobie sprawy, że są śledzeni.

Czy jeden człowiek może uratować Imperium Brytyjskie? A może i cały świat? I czym jest sekretne 39 stopni...? Zawrotne tempo, zaskakujące zwroty akcji i... tajemnica. 39 stopni to pastisz szpiegowskiego filmu Alfreda Hitchcocka z 1935 r. z domieszką romansu i szalonego humoru.

__________________________________________________________________________________________________________

RECENZJE:

kurier_str_600_01

Zdrowa gorączka
"39 stopni to nie tylko zwariowana farsa na pograniczu teatru i kabaretu, lecz i dobrze skrojone, inteligentne przedstawienie dla smakoszy.(...) Prawdziwą perełką jest na przykład epizod z pociągu, gdy akcja toczy się początkowo w przedziale, a potem przenosi na dach pędzącego expresu. Sekwencje to niezwykle zabawne, przy czym widz ulega zgoła filmowej iluzji, że się to wszystko dzieje w pociągu rzeczywiście. (...) Podsumowując: dobrze jest od czasu do czasu pobawić się teatrem, czerpiąc z tego nie tylko frajdę dla siebie, a i dając wiele radości widzom. A tak właśnie zdarzyło się przy okazji szczecińskich "39 stopni". Na termometrze wysoka to gorączka, ale ta akurat zda się być bardzo zdrowa."
Artur D. Liskowacki
Kurier Szczeciński
26 kwietnia 2013


gazetawyborcza_str_600

Zwariowana parodia Hitchcocka w Piwnicy przy Krypcie

Pastisz na kino sensacyjne i nieposkromiona zabawa teatrem z całą jego umownością, np. 80 ról dla czworga aktorów.
"Pawicki pozostaje cały czas na scenie w roli Richarda, gdy pozostali aktorzy w szaleńczym tempie zmieniają kostiumy, głosy, miny i pozy. By znaleźć się na scenie w roli agentów, pasażerów pociągu, policjantów, gazeciarzy, wieśniaków, seksownych pań, ale też... skrzypiących drzwi, szczeliny, strumyka.(...) "39 stopni" to czysta rozrywka, która spodoba się publiczności, która chce się pośmiać w teatrze."
Ewa Podgajna
Gazeta.pl Szczecin
18 marca 2013


logo_glos_new_new

Agenci wywiadu i pościg z romansem w tle
Premierowy spektakl "39 stopni" w Piwnicy przy Krypcie rozbawił widzów do łez.
„Już się przyzwyczailiśmy, że trio aktorskie: Konrad Pawicki, Paweł Niczewski i Arkadiusz Buszko potrafią zrobić z dziełami klasyków przedziwne rzeczy, zupełnie nie do poznania, jak to było w przypadku Szekspira. Tym razem zajęli się filmem Alfreda Hitchcocka z 1935 roku. I jak to u Hitchcocka bywa, zaczęło się od wielkiego uderzenia, a potem było jeszcze straszniej.(...) Aktorzy stworzyli to przedstawienie według własnego scenariusza i sami je wyreżyserowali. Do wątków z filmu Hitchcocka dodali mnóstwo zabawnych odniesień z kultury popularnych, znanych filmów czy bajek.(...) Warto też zwrócić uwagę na scenografię i kostiumy duetu Agnieszka Miluniec i Maciej Osmycki.(...) Jeśli ktoś lubi ten typ humoru i teatru, to spektakl "39 stopni" na pewno będzie dobrą rozrywką na weekendowy wieczór.(...) Pomysłowość aktorów nie zna granic."39 stopni" to przedstawienie barwne, ciekawe i zagrane na wysokim poziomie."
Małgorzata Klimczak
Głos Szczeciński nr 66
19 marca 2013

 

Słowa kluczowe: 39 stopni, kino, zamek, szczecin

« Powrót do poprzedniej strony