Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

MyDAN - Wystawa plakatów

Wystawy Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Galeria Gotycka (wejście J)

Wstęp: normalny - 6 zł, ulgowy - 4 zł

Kiedy:
23-08-2014 -17-09-2014

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy i refleksji nad wydarzeniami na Ukrainie. Uprzejmie informujemy, że podczas trwania festiwalu wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Wystawa idealnie konweniuje i wpisuje się w ideę VI Festiwalu Spotkanie Kultur, którego organizatorami są: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz Związek Ukraińców w Polsce - Oddział w Szczecinie. Imprezy w ramach festiwalu odbywają się na dziedzińcach Zamku w dniach 23-24 sierpnia br. Dodatkowo w dniu 24 sierpnia obchodzone jest Święto Niepodległości Ukrainy.

 

Prace prezentowane w ramach wystawy powstały pod opieką i kierownictwem artystycznym prof. Lexa Drewinskiego (Fachhochschule Potsdam w Poczdamie i Akademia Sztuki w Szczecinie). Autorami prac są studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy wzięli udział w warsztatach plakatu w Skokach. Tematem przewodnim warsztatów był kijowski Majdan. Wystawa prezentowana była w 2014 roku na Politechnice Poznańskiej w ramach VII Festiwalu Kultury „Ukraińska Wiosna".

 

Prof. Lex Drewinski o wystawie:

„Majdan stał się symbolem walki o demokrację. Uaktywnił w człowieku to, co najcenniejsze - dążenie do wolności i to, co w nim najgorsze - rządzę władzy za wszelką cenę. Wzbudził potrzebę do wyrażenia lub zaprotestowania w bardziej dobitny niż dotychczas sposób swoich praw, nie tylko w kontekście toczących się na Ukrainie wydarzeń, ale również w kontekście geograficznym i politycznym, w którym obecnie znaleźli się autorzy prac. Plakat jest doskonałym medium do wyrażenia t akiego przes łania".iga_kucharska_galeria_02

Iga Kucharska


laura_kolasinska_galeria_02

Laura Kolasińska

 

kamila_mankiewicz_galeria_02

Kamila Mankiewiczluiza_kempinska_galeria

Luiza Kempińska

weronika_wera_galeria

Weronika Wera

 

Słowa kluczowe: mydan, wystawa, plakatów, zamek

« Powrót do poprzedniej strony