Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Młodzież w Europie. 4. Międzynarodowe Biennale Plakatu Uczelni Artystycznych Krajów Nadbałtyckich

Wystawy Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala ks. Jana Fryderyka (Świętoborzyców) - wejście B, D

Wstęp: bezpłatny

Kiedy:
04-02-2010 -14-03-2010

Międzynarodowe Biennale Plakatu Uczelni Artystycznych Krajów Nadbałtyckich powstało z inicjatywy stowarzyszenia Neue Kunstkreis e. V. w Anklam . Kuratorem a także organizatorem przedsięwzięcia jest prof. Otto Kumert.

Hasłem 4. MBP 2008 jest „Pokój ludziom, pokój naturze".

Aktualny rozwój sytuacji politycznej i społecznej jak również problemy ekologiczne, skłaniają zaangażowaną młodzież szkół artystycznych do reakcji na sprawy dotykające palących problemów współczesności.

Plakat jest formą artystycznej wypowiedzi o dużym emocjonalnym oddziaływaniu, przemawiającą międzynarodowym językiem, jak również możliwością aktywnego udziału w wielokierunkowej dyskusji nad zagadnieniami nurtującymi młode pokolenie.

Wystawa 4. MBP prezentowana była w Brukseli, Anklam i Berlinie. Szczecin jest kolejnym miastem, goszczącym prace młodych twórców, ale szczególnym także dlatego, gdyż wśród nich znajdują się prace studentów szczecińskiej Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej.

MBP pokazuje ogromną różnorodność myśli i idei „młodej Europy", zainteresowanie jej przyszłym kształtem.

Stowarzyszenie Neue Kunstkreis e.V. przygotowuje 5. MBP 2010, którego tematem przewodnim jest morze oraz związane z nim szerokie spektrum zagadnień dotyczących relacji współistnienia z nim nowoczesnych społeczeństw.

 


Słowa kluczowe: Biennale

« Powrót do poprzedniej strony