Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zespół Harmonijek Ustnych "Animato"

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich, Mały Dziedziniec

Wstęp: wolny

Kiedy:
1. 16-08-2014 16:00 Sobota

LETNIE KONCERTY PLENEROWE:

Zespół Harmonijek Ustnych ANIMATO

Jerzy Grzesiukiewicz - harmonijka chromatyczna

Marek Jaroszyński - harmonijka chromatyczna

Piotr Bieliński - harmonijka akordowa

Piotr Włodarczyk - harmonijka basowa

 

Zespół Harmonijek Ustnych „ANIMATO" został założony w 1978 r. w Szczecinie przez Jerzego Grzesiukiewicza. Od 1992 roku jego skład tworzy czterech muzyków grających na różnego typu harmonijkach:  Jerzy Grzesiukiewicz (chromatyczna i diatoniczna), Marek Jaroszyński (chromatyczna), Piotr Bieliński (akordowa) i Piotr Włodarczyk (basowa).

W ciągu swojego istnienia „Animato" koncertował w kraju oraz poza jego granicami: w Bułgarii, w Szwecji oraz wielokrotnie w Niemczech i we Włoszech. Jest laureatem polskich i międzynarodowych konkursów harmonijkowych. W 1996 roku zajął II miejsce na Europejskim Festiwalu Harmonijki Ustnej w Trossingen (Niemcy). W 1997 roku, w tej samej miejscowości na Światowym Festiwalu Harmonijki Ustnej zdobył I nagrodę wraz z notą „wybitny". Od tamtej pory zapraszany jest na gościnne występy odbywające się podczas różnych festiwali muzycznych w Polsce i zagranicą.

„Animato" posiada w swoim repertuarze kilka godzin różnego rodzaju muzyki, w tym aranżacje popularnych utworów muzyki klasycznej, standardy jazzowe i swingowe a także światowe przeboje muzyki rozrywkowej. W opracowaniach zespołu usłyszeć można utwory takich kompozytorów jak m.in. Fryderyk Chopin, Maurice Ravel, George Bizet, Wolfgang Amadeusz Mozart, Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Johann Strauss, George Gershwin, Glenn Miller, kompozycje wirtuozów harmonijki ustnej jak Tommy Reilly, Albert Rainer, "Toots" Thielemans i innych.

Większość z tych aranżacji napisana została specjalnie na kwartet i trio przez muzyków grupy. Niektóre z nich zostały zamieszczone na płycie wydanej w 2000 roku.

Od początku działalności zespołu jego członkowie postawili sobie za cel popularyzację harmonijki ustnej demonstrując podczas licznych występów możliwości techniczne i walory orkiestrowego brzmienia tego interesującego, finezyjnego instrumentu. Wszędzie tam, gdzie są zapraszani starają się pokazać, że w ich rękach harmonijka ustna ma prawie nieograniczone możliwości pozwalające im na zagranie z powodzeniem każdego rodzaju muzyki.

harmonijki

Słowa kluczowe: koncert, muzyka, Zamek,

« Powrót do poprzedniej strony