Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

SANTA ROSA. ODYSEJA W RYTMIE MARIACHI

Kino i film Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)

Wstęp: wolny

Kiedy:
1. 14-11-2014 16:30 Piątek

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową projekcję filmu pt. "SANTA ROSA. ODYSEJA W RYTMIE MARIACHI", która odbędzie się 14.11.2014 r. o godz. 16.30 w sali kina Zamek.

Projekcja filmu nawiązuje do trwającej do dnia 19.11. br. wystawy poświęconej polskim uchodźcom "Z SOWIECKICH ŁAGRÓW DO MEKSYKU. ODYSEJA POLSKICH UCHODŹCÓW Z SANTA ROSA".

Słowo wstępne do filmu wygłosi Pani Joanna Matias jedna z bohaterek filmu, która wraz z ojcem Bogdanem odbyła podróż w poszukiwaniu grobu zmarłego w Meksyku dziadka.

To historia kolonii polskich uchodźców wojennych w Meksyku, którzy po wywózce przez Sowietów na Syberię znaleźli schronienie na gościnnej meksykańskiej ziemi . Ten praktycznie nieznany szerszej publiczności epizod Drugiej Wojny Światowej to opowieść o ludzkiej solidarności, tolerancji i bezinteresownej pomocy, która przemawia swoją uniwersalnością do każdego, niezależnie od kraju pochodzenia, wieku czy wykształcenia. Film powstał w oparciu o nigdzie dotychczas nie publikowane materiały archiwalne i wywiady z żyjącymi jeszcze mieszkańcami hacjendy, którzy jako dzieci zostali skazani na piekło syberyjskiej tułaczki a teraz po raz pierwszy mają szansę podzielić swoimi wspomnieniami przed kamerą.

Słowa kluczowe: SANTA ROSA, ODYSEJA W RYTMIE MARIACHI, kino, zamek, szczecin

« Powrót do poprzedniej strony