Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Koncert walentynkowy „Opera night project”

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala Księcia Bogusława X (wejście B)

Wstęp: bilety: 40 zł, 30 zł (ulgowy)

Kiedy:
1. 14-02-2016 18:00 Niedziela

14.02.2016 (niedziela), godz. 18.00, sala ks. Bogusława X (wejście B z dużego dziedzińca),

bilety: 40 zł, 30 zł (ulgowy)

Agnieszka Sokolnicka - sopran
Dorota Zawadzka - mezzosopran
Ilona Krzywicka - sopran
Voytek Soko - tenor
Marcin Pomykała - tenor
Aleksandra Machaj - skrzypce
Mateusz Osowski - klarnet
Michał Zator - harfa
Piotr Żukowski - fortepian

 

W programie koncertu m.in. O mio babbino caro G. Pucciniego, Duet Kwiatów z opery Lakme L. Delibesa, The Man I love G. Gershwina, Time to say goodbye F. Sartoriego oraz La Califfa E. Morricone.

„Opera night project" to wokalne indywidualności, zróżnicowane, wspaniałe głosy operowe - Agnieszka Sokolnicka, Dorota Zawadzka, Ilona Krzywicka, Voytek Soko, Marcin Pomykała - młodzi i utalentowani śpiewacy obdarzeni charyzmą i pasją śpiewu. W swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki: od słynnych tematów muzyki filmowej przez musical, operetkę i operę do przebojów muzyki pop. Ich doskonale zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym. Głosom operowym towarzyszą wspaniali instrumentaliści w oryginalnym składzie, którzy są nie tylko zespołem akompaniującym ale też wybitnymi solistami.

 

Agnieszka Świerczyńska-Sokolnicka - sopran liryczny z koloraturą. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie śpiewu Ewy Wójciak-Wdowickiej.
Artystka współpracuje z wieloma teatrami m.in. Teatro del Giglio (Lucca), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro di Verdi (Pisa), Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Politeama Garibaldi (Palermo), Opera na Zamku w Szczecinie, Teatr Wielki w Poznaniu i Łodzi.
Laureatka konkursów: „Złote głosy Mazowsza" w Warszawie oraz VIII Moniuszkowskiego Konkursu Wokalnego w Białymstoku, gdzie otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie pieśni K. Szymanowskiego oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Kammeroper Schloss Rheinsberg".
Po ukończeniu studiów swój warsztat wokalny szkoliła również w Musikhochschule w Lübeck, gdzie została zaangażowana do tamtejszego Opernelitestudio w Theater Lübeck. Występowała m.in. na Festivalu Kammeroper Schloos Rheinsberg.

Ilona Krzywicka - sopran - jako studentka IV roku AM w Poznaniu zadebiutowała na scenie tytułową rolą w operze „Halka" St. Moniuszki pod batutą T. Wojciechowskiego. W latach 2009-2012 była solistką studia operowego Atelier Lyrique przy Operze Narodowej w Paryżu, nagrodzona prestiżową nagrodą „Prix Lyrique L' AROP 2012″. Występowała w koncertach w Palais Garnier z Orkiestrą Opery Narodowej w Paryżu a także w Villa Medici w Rzymie, Londynie, Grecji, Francji, Rosji, Austrii, Niemczech i na Litwie.
Laureatka wielu konkursów krajowych i zagranicznych, m.in. III nagrody na VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Lions Gut Immling w Bad Endorf (2014), Prix Lyrique L'AROP (2012), III nagrody i nagrody specjalnej na XIII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2009), finalistka V Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. R.Tebaldi w San Marino 2013, a także międzynarodowego konkursu Grandi Voci 2012 w Salzburgu.
Artystka z powodzeniem wykonuje także muzykę kantatowo-oratoryjną.

Dorota Zawadzka - młoda, wszechstronna śpiewaczka. Śpiewa wiele gatunków muzyki, od standardów jazzowych, bluesa, piosenki aktorskiej i teatralnej, poezji śpiewanej, po operę, muzykę pieśniarsko - oratoryjno - kantatową. W śpiewaniu szeroko pojętej muzyki rozrywkowej charakteryzuje się altem o ciemnej i silnej barwie głosu. W operze brzmi jak mezzosopran z tendencjami sopranu dramatycznego. W dziełach oratoryjno - kantatowych z powodzeniem wykonuje partie sopranu II, mezzosopranu lub altu. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów różnych gatunków muzyki.

Voytek Soko - tenor dramatyczny. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze L. Bernsteina „Candide" w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri Teatro Goldoni, Teatro Verdi, Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy Debiut Roku 2010. W 2011 wykonał partię Candide`a w Teatro Politeama Garibaldi w Palermo z towarzyszeniem Orchestra Synfonica Syciliana.
W 2013r. wystąpił w prapremierze polskiej jako Robinson Crusoe w dziele J. Offenbacha „Robinson Crusoe". W tym samym roku został zwycięzcą XV Wielkiego Turnieju Tenorów w Operze na Zamku w Szczecinie. W 2015 roku zadebiutował w repertuarze dramatycznym jako Canio w „Pagliacci"- R.Leoncavallo oraz Turiddu w „Cavaleria rusticana"- P. Mascagniego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Współpracuje z wieloma filharmoniami i teatrami w Polsce oraz za granicami kraju.

Marcin Pomykała - śpiewak, pedagog. Absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza. Jest pedagogiem Pałacu Młodzieży w Gdańsku, a jako wokalista - tenor, koncertuje solowo i współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Krakowską, filharmoniami: Częstochowską, Świętokrzyską, Słupską, Pomorską, Bałtycką, Sopocką Kameralną a także Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego.

Aleksandra Machaj - studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie skrzypiec prof.Bartosza Bryły oraz asystenta Michała Bryły. Laureatka wielu nagród m.in. II miejsca na Międzynarodowym konkursie zespołów kameralnych w Wilnie, III miejsca na międzynarodowym konkursie zespołów kameralnych w Szwecji, III miejsca w kategorii skrzypce solo na międzynarodowym konkursie w Sztokholmie. Obecnie jest koncertmistrzem orkiestry Cooperate, która zajmuje się wykonawstwem muzyki filmowej.

Mateusz Osowski - klarnecista - Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem prof. Pawła Drobnika. Brał udział w kursach mistrzowskich i warsztatach z wybitnymi klarnecistami, m. in.: Alessandro Carbonare, Spyros Mourikis, Julian Bliss, Algidras Budrys, Kornel Wolak. Wielokrotnie współpracował z takimi orkiestrami jak: Cooperate Orchestra oraz Sinfonietta Polonia, pełniąc rolę pierwszego klarnecisty. Obecnie jest muzykiem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu, z którą koncertował w całej Polsce oraz Europie, m.in.: Francja, Szwecja, Niemcy, Ukraina. Ponadto jest nauczycielem w klasie klarnetu PSM I st. w Kole.

Michał Zator - najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Półfinalista piątej edycji programu "Mam Talent". W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie, inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Piotr Żukowski - pianista. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Alicji Kledzik. Od 2013 roku pracuje jako adiunkt w katedrze fortepianu tej uczelni.
Koncertował m.in. w Europie, Brazylii, Chinach, Islandii, Rosji, Arabii Saudyjskiej, USA i Japonii. Wielokrotnie brał udział w nagraniach programów muzycznych dla TVP. Na zaproszenie redakcji muzycznej PR program II, dokonał nagrań w Studiu im. W. Lutosławskiego - recital chopinowski oraz recital złożony z utworów: F. Chopina, M. Ravela, A. Skriabina i R. Maciejewskiego. W 2004 r. dokonał nagrania utworów R. Schumanna i A. Skriabina dla Radia Watykańskiego.
Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, m.in. I nagrody na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Anemos" w Rzymie (2004), II nagrody na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Budapeszcie (2004), I nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Antona Rubinsteina (Włochy, 2003).

 

 

Słowa kluczowe: koncer walentynkowy

« Powrót do poprzedniej strony