Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Niedzielny Koncert Południowy - Artyści śpiewacy Opery na Zamku w Szczecinie

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala Księcia Bogusława X (wejście B)

Wstęp: bilety: 5 zł normalny, 3 zł ulgowy

Kiedy:
1. 14-02-2016 12:00 Niedziela

14.02.2016 (niedziela), godz. 12.00, sala ks. Bogusława X (wejście B z dużego dziedzińca), bilety: 5 zł normalny, 3 zł ulgowy

 

Artyści śpiewacy Opery na Zamku w Szczecinie: Małgorzata Zgorzelska, Piotr Zgorzelski, Marcin Scech
Olha Bila - fortepian


Piotr Zgorzelski - tenor, od 1995 r. solista Opery na Zamku w Szczecinie. W swym dorobku posiada pierwszoplanowe partie operetkowe, m.in.: Sandora Barinkaya z Barona cygańskiego J. Straussa II, Hrabiego Luksemburga z Hrabiego Luksemburga F. Lehara, Boniego z Księżniczki czardasza E. Kalmana oraz Camilla z Wesołej wdówki F. Lehara. Współpracował z Filharmonią Narodową w Warszawie, Orkiestrą Kameralną w Toruniu, Filharmonią Dolnośląską, Operą Krakowską oraz Operą Narodową w Warszawie.

Laureat Srebrnej Ostrogi i Bursztynowego Pierścienia (2006). W 2007 r. otrzymał odznakę Honorowego Gryfa Zachodniopomorskiego. Zwycięzca Wielkiego Turnieju Tenorów Opery na Zamku w Szczecinie (2006).

Małgorzata Zgorzelska - związana z Operą na Zamku od 1993 r. jako artysta chóru - alt, od 2015 r. jako solista chóru. W swoim dorobku artystycznym posiada wiele ról solowych, m.in.: Kopciuszek (Krasnoludki, krasnoludki), Jędrna Dolly (Opera żebracza), Rosalia (West Side Story), , Sierota (Kawaler srebrnej róży), Pani Linde (Ania z Zielonego Wzgórza).

Marcin Scech - związany z Operą na Zamku od 2000 r. jako artysta chóru - tenor, od 2015 r. jako solista chóru. Występuje także poza granicami kraju, wykonując zarówno partie chóralne, jak i solowe.

W programie koncertu miłosne utwory operetkowe i musicalowe, m.in. Czardasz Kiedy skrzypce grają, Usta milczą dusza śpiewa, Brunetki blondynki, Miłość ci wszystko wybaczy, Wróć do Sorrento.

Słowa kluczowe: niedzielny koncert południowy, artyści śpiewacy z Opery na Zamku w Szczecinie

« Powrót do poprzedniej strony