Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Barbara Igielska, dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie została laureatką plebiscytu Szczecinianka Roku 2015.

Inne propozycje Miejsce: Szczecin

Wstęp: brak

Kiedy:
13-05-2016 -16-12-2016

Organizatorem tego prestiżowego plebiscytu, którego celem jest wyłonienie kobiet, które w sposób ponadprzeciętny i aktywny działają na rzecz Szczecina jest Stowarzyszenie Kobiety dla Rozwoju Szczecina i Regionu.

Zaszczytny tytuł Szczecinianki Roku przypadł w tym roku pani Barbarze Igielskiej, dyrektor Zamku Książąt Pomorskich, pomysłodawczyni jednej z największych po 1959 roku modernizacji Zamku. Setki godzin pracy specjalistów z wielu dziedzin oraz przyjaciół Zamku zaowocowały odrestaurowaniem i odtworzeniem układu funkcjonalnego i aranżacji wnętrz w duchu renesansu, czyli okresu świetności Księstwa Pomorskiego. Nominowana została za koncepcję i działania zmierzające do przywrócenia Zamkowi klimatu i książęcego blasku.

- To wyjątkowy plebiscyt, ponieważ już sama nominacja jest podziękowaniem za aktywność od środowiska, w którym działa kandydatka do tytułu. - mówi Anna Kornacka, prezeska Stowarzyszenia Kobiety dla Rozwoju Szczecina i Regionu. - Co roku dostajemy kilkadziesiąt zgłoszeń, co daje nam powód, by sądzić, że w naszym mieście działa naprawdę wiele wyjątkowych pań, a ich praca i sukcesy spotykają się z ogromną życzliwością mieszkańców. Dla naszego stowarzyszenia to dowód na to, że plebiscyt ma sens i warto go co roku organizować.

Źródło: Głos Szczeciński

Słowa kluczowe: Barbara Igielska

« Powrót do poprzedniej strony