Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Jesienne zasłuchanie

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala Księcia Bogusława X (wejście B)

Wstęp: bilety: 10 zł

Kiedy:
1. 05-11-2016 17:00 Sobota

Julita Przybylska - saksofon
Urszula Szyryńska - fortepian

W programie m.in. utwory J. Demerssemana, J. Cacciniego i St. Danknera.


Urszula Szyryńska to koncertująca pianistka, kameralistka i pedagog. Urodzona na Suwalszczyźnie, której piękno natury, głęboko wycisnęło piętno na jej artystycznej duszy. Po ukończeniu szkoły muzycznej I st. w Augustowie naukę kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Studia ukończyła w Akademii Muzycznej w Poznaniu filia w Szczecinie, w klasie fortepianu prof. Bogusława Rottermunda oraz studia podyplomowe w zakresie kameralistyki fortepianowej w warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie fortepianu prof. Barbary Halskiej.
W marcu 2015 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.
Jako człowiek ciekawy życia i nieustannie poszukujący inspiracji twórczych do pracy pedagogicznej i koncertowej ukończyła tyflodydaktykę na Uniwersytecie Szczecińskim a także podyplomowe studia menadżerskie dla twórców artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W swoim dorobku artystycznym ma wiele prawykonań utworów muzyki kameralnej. Dokonała archiwalnych nagrań radiowych i telewizyjnych dla rozgłośni ogólnopolskich i regionalnych. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych m. in.: II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej im. K. Pendereckiego w Krakowie, Festiwalu Muzyki Kameralnej w Caltanisetta na Sycylii, Word Saxophone Congress XIII - Minneapolis University of Minneapolis - USA. Jest laureatką cyklu muzyki austriackiej im. Bronisława Hubermana w Warszawie. Obok działalności koncertowej prowadzi również bardzo owocną działalność pedagogiczną. Jej uczniowie wielokrotnie uczestniczyli w konkursach pianistycznych otrzymując wysokie lokaty. W 2005 roku otrzymała w Warszawie nagrodę im. Witolda Hulewicza za pracę z ociemniałymi młodymi artystami muzyki. Pracowała w Akademii Muzycznej w Poznaniu filia w Szczecinie, a obecnie zatrudniona jest w Akademii Sztuki w Szczecinie.
W grudniu 2009 r. wraz z Marcinem Murawskim wydała płytę z utworami Johanna Nepomuka Hummla na altówkę z fortepianem i orkiestrą „Johann Nepomuk Hummel - works for viola".

 

Julita Przybylska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie w klasie saksofonu dra hab. Dariusza Samóla. Obecnie realizuje przewód doktorski w Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Jest laureatką m.in.: I miejsca na Concorso Musicale Europeo Citta' di Filadelfia Premio speciale „Paolo Serrao" III nagrody w Concorso Internazionale del Bicentenario premio di Musica da Camera w Mediolanie (2009), III miejca w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA (Warszawa 2009), czy wyróżnienia I stopnia w X Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze (2008). Została także dwukrotnie nagrodzona w akademickim konkursie „Miniatura" (III miejsce - 2009, II miejsce 2010).
Występowała m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego w Szczecinie, Ogólnopolskich Warsztatów Saksofonowych Saxmania w Miastku, Festiwalu Sacrum et Musica w Łomży. Koncertowała w Polsce, Niemczech, Belgii, Danii, Czechach, Brazylii.
Jest stypendystką Prezydenta Miasta Szczecina (2010) oraz laureatką konkursu „Najlepsze Dyplomy Artystyczne" (2013) Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Współpracuje z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Operą na Zamku w Szczecinie, Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku. Wystąpiła jako solistka z Orkiestrą Smyczkową Akademii Sztuki w Szczecinie.
Obecnie jest pedagogiem w Akademii Sztuki w Szczecinie, Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st., oraz w Zespole Szkół Muzycznych II st. w Szczecinie.

 

Koncert zorganizowany w ramach Projektu Muzycznego „Szczecin - miasto talentów" realizowanego przez Fundację Morze Kultury.

Słowa kluczowe: Jesienne zasłuchanie, Julita Przybylska, Urszula Szyryńska

« Powrót do poprzedniej strony