Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Niedzielny Koncert Południowy

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala Księcia Bogusława X (wejście B)

Wstęp: bilety: 5 zł normalny, 3 zł ulgowy

Kiedy:
1. 06-11-2016 12:00 Niedziela

Chór Kameralny ZUT w Szczecinie pod dyr. Iwony Wiśniewskiej - Salamon
Policki Chór Kameralny Postscriptum pod dyr. Marzeny Więch
Chór Kameralny Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod dyr. Marty Pyry
Cherry Daiquiri
Urszula Szyryńska - fortepian


Chór Kameralny ZUT powstał w Akademii Rolniczej w Szczecinie w 1991 r. z inicjatywy dyrygenta. Zespół tworzą studenci i absolwenci uczelni, więc skład chóru ulega ciągłym zmianom. Repertuar obejmuje muzykę sakralna, ludową, rozrywkową oraz gospel. W dorobku zespołu znajdują się „Carmina Burana" C. Orffa, „Stella Coeli" J. M. Kraussa, „Msza G-dur" F. Schuberta, „Sancta Caecilia" i „Missa Brevis„ M. Sawy, „Requiem" i „Msza Koronacyjna" W. A. Mozarta, „IX symfonia" L. van Beethovena, „Missa Brevis" i „Msza o pokój" J. Szopińskiego oraz wiele innych utworów wokalno - instrumentalnych. Chór koncertował w Szwecji, Danii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Rosji i Estonii oraz na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Słowacji a także na Wyspach Owczych, Bornholmie i na Malcie oraz Gozo.
Jest laureatem wielu konkursów chóralnych w Polsce i na świecie. Dorobek artystyczny został utrwalony na 4 kasetach i 10 płytach CD. Od lat stara się zachować kameralny styl i charakter oraz młodzieńcze i radosne brzmienie.

 

Cherry Daiquiri
Każdy może spędzić mistyczny wieczór podobny temu, gdy Gershwin pojawiał się na przyjęciach Kahna i grał, wymazując ze swojego życia plamy nudy. Cherry Daiquiri przenosi słuchacza w inną rzeczywistość, w której niebo jest słuszne w każdym kierunku. Inspirowaną francuskim kabaretem z początków XX w., który dodaje uroku dekadenckiej nucie zawartej w kompozycjach. To synkretyzm muzyki burleskowej/kabaretowej i jazzu zatopionych w nieco anachronicznym rock'owym miąższu wyjątkowego wieczoru. Szokują. Nie dają jednoznacznej odpowiedzi. Zapraszają wszystkie świry, dzieci i psy oraz inne kategorie istot żywych, których nie można oszukać. Zdekadentyzujecie się, wyrosną wam wisienki na uszach, a groteska wyjdzie wam małym palcem u nogi lewej (zastanawiam się czemu nie prawej...) i posłuchacie o rzeczach poważnych w niepoważny sposób.
Cherry Daiquiri zachwyca i dekadentyzuje publiczność już od dawna, a to za sprawą coraz to ciekawszych i awangardowych odsłon koncertowych. Wyznaczają nową estetykę i styl w muzyce rozrywkowej. Ich charakterystycznym elementem rozpoznawczym jest także stworzenie i rozpowszechnianie idiomu „koncertu fabularyzowanego". Doceniono ich ostatnio jako koloryt oraz wizytówkę przyszłości miasta nobilitując tytułem Ambasadora Szczecina.

 

Koncert zorganizowany w ramach Projektu Muzycznego „Szczecin - miasto talentów" realizowanego przez Fundację Morze Kultury.

Słowa kluczowe: Niedzielny Koncert Południowy

« Powrót do poprzedniej strony