Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Wieczór Chóralny: Wieczór z polską kolędą

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala Księcia Bogusława X (wejście B)

Wstęp: bilety: 3 zł

Kiedy:
1. 02-02-2017 18:00 Czwartek

2.02.2017 (czwartek), godz. 18.00, Sala księcia Bogusława X (wejście B z dużego dziedzińca), bilety: 3 zł

Wystąpi Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Ryszard Handke - dyrygent.

Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (dawniej Pomorskiej Akademii Medycznej) powstał w grudniu 1969 roku z inicjatywy muzyka Państwowej Filharmonii w Szczecinie Jana Seidla..
W 1981 roku kierownictwo artystyczne Chóru objął Ryszard Handke. Zespół prezentował się na estradach krajowych i zagranicznych biorąc udział w kilkudziesięciu festiwalach i konkursach . Chór odbył wiele tournee koncertowych po krajach Europy: Hiszpania, Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Włochy, Austria, Słowacja, Dania. Przez 10 lat zespół współpracował z Operą i Operetką biorąc udział w przedstawieniach. Chór PAM za swoje osiągnięcia w dziedzinie kultury został uhonorowany w 1989 roku odznaką Gryfa Pomorskiego.
W roku 2014 chór wyjechał po raz pierwszy na koncerty za ocean do Meksyku w ramach wymiany z chórem „Staccato" Narodowego Uniwersytetu Meksyku w Meksyku. W tym samym roku zespół rozpoczął obchody swojego 45 lecia, które uczcił nagraniem swojej pierwszej autorskiej płyty.

Prof. Ryszard Handke - Absolwent klasy dyrygentury profesora Stefana Stuligrosza Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od roku 1981 do chwili obecnej dyrygent i kierownik artystyczny Chóru Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Długoletni działacz Polskiego Związku Chórów i Orkiestr obecnie będący na stanowisku wiceprezesa Szczecińskiego Oddziału. Od 1986 roku pracownik naukowy szczecińskiej filii Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, którą kieruje od 1996 roku. Stały współpracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie chóralistyki dzieci i młodzieży. Członek Rady Artystycznej Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej im. W. Lutosławskiego, Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Szczecinie. Członek Prezydenckiej Rady Kultury przy Prezydencie Miasta Szczecina.
Stały współpracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie chóralistyki dzieci i młodzieży.
W latach 2010 - 2016 rektor Akademii Sztuki w Szczecinie.

Słowa kluczowe: ferie w zamku

« Powrót do poprzedniej strony