Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Ferie w Zamku / 13 - 26 lutego 2017

Dla dzieci Inne propozycje Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: Bilety do nabycia: Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z małego dziedzińca), tel. 91 48 91 630, czynne: 16 X - 14 IV (poniedziałek - sobota), godz. 10.00-18.00, 15 IV - 15 X (poniedziałek - niedziela), godz. 10.00-18.00. Kasa w skrzydle północnym (wejście B z dużego dziedzińca), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: 11.00 - 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia spektakli teatralnych, koncertów, spotkań i wykładów oraz seansów filmowych.

Kiedy:
13-02-2017 -26-02-2017

F E R I E   W   Z A M K U

13 - 26 lutego 2017

 

Mali odkrywcy historii

13-17.02.2017 (poniedziałek - piątek), godz. 10.00-11.30, sala ks. Anny Jagiellonki (ze względy na wczesną porę: wejście A z dużego dziedzińca), bilet jednodniowy: 10 zł (liczba miejsc ograniczona)

 

Interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci 7-12 lat.

 

Prowadzenie: Marta Wróblewska, animatorka kultury dla dzieci

 

Uczestnicy tygodniowego cyklu spotkań przeniosą się, dzięki ciekawym grom, zabawom i zadaniom, w świat zamkowych przygód i tajemnic. Korzystając z różnych środków twórczej ekspresji - takich jak światło, teatr, muzyka, plastyka, dzieci zawędrują do odległych czasów i poznają najciekawszych mieszkańców tego miejsca. Zajrzymy też do gabinetu renesansowego naukowca, oswoimy zamkowe duchy i udowodnimy, że w Zamku przeszłość wspaniale przenika się z teraźniejszością.

 

Ferie w Zamku, który wciąż odzyskuje dawne piękno, to warsztaty przeznaczone dla wielbicieli przygód i tajemniczych historii!

 

 

Ostatni smok świata

13-17.02.2017 (poniedziałek - piątek), godz. 10.30, Kino „Zamek" (wejście A z dużego dziedzińca), bilety w cenie: 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób)

2016, Ukraina, Animowany, Familijny, dubbing, 85 min

 

Dla dzieci od 5 lat.

 

Syn bohaterskiego Tannera, mały Niki, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Na przekór zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód. W trakcie niezwykłej podróży, wiodącej ze świata ludzi przez krainę magii, spotka nowych przyjaciół - czarującego (dosłownie i w przenośni!) nietoperza Ediego i Peszka - dzieciaka, który wszystkim dookoła przynosi... pecha. Razem będą musieli stawić czoła ostatniemu smokowi świata. Oraz pokrzyżować plany paskudnej wiedźmy z bagien, planującej wykorzystać smoczą magię do niecnych celów. Wspólnie Niki, Edi i Peszek udowodnią, że nie ma takiej złej mocy, której nie może pokonać prawdziwa przyjaźń.

 

 

Rurki i kolorowe dzwonki

13-17.02.2017 (poniedziałek - piątek), godz. 12.00 - 13.00, sala 101 (wejście A z dużego dziedzińca), bilet jednodniowy: 10 zł (liczba miejsc ograniczona)

 

Rodzinne warsztaty muzyczne.

 

Warsztaty poszerzą świadomość muzyczną, rozwiną pamięć melodyczną i rytmiczną, uświadomią uczestnikom wartość gry zespołowej i zapewnią wszystkim uczestnikom świetną zabawę!

 

 

Misiaczek

18,19,25,26.02.2017 (soboty, niedziele), godz. 10.30, Teatr „Piwnica przy Krypcie" (wejście B z dużego dziedzińca), bilety: opiekun 15 zł, dziecko 10 zł

 

Spektakl teatralny dla dzieci od 18. miesiąca życia do 6. Lat.

 

Misiaczek według tekstu Marty Guśniowskiej to produkcja Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie przygotowana z myślą o najmłodszych widzach.

 

Autor utworu: Marta Guśniowska

Reżyseria: Paweł Niczewski

Opieka artystyczna: Anastasiia Miedviedieva

Muzyka: Jacek Gałkiewicz

Teksty piosenek: Marta Guśniowska

Scenografia, kostiumy: Agnieszka Miluniec, Maciej Osmycki

Obsada: Paulina Lenart / Marta Uszko,  Paweł Niczewski

 

Zapraszamy Was serdecznie!

Bardzo ciepło! Bardzo grzecznie!

Zapraszamy... Chodźcie z nami...

Dokąd? Zobaczycie sami...

 

W lesie jakich wiele... mieszkał sobie zwykły niedźwiadek. Miał kochającą Mamusię... i oddanych przyjaciół. Ale pewnego dnia... coś się zmieniło. Co się dzieje z Misiaczkiem? Miłość, przyjaźń... kłopoty. Misiaczek - nieznana historia.

 

 

Chcecie wierzyć czy nie chcecie krasnoludki są na świecie

18.02. 2017 (sobota), godz. 13.00, sala Teatru „Piwnica przy Krypcie" (wejście B z dużego dziedzińca), bilet 15 zł

 

Spektakl teatralny dla dzieci od 7 do 12 lat.

 

Spektakl w wykonaniu Teatru Rozmaitości Gwitajcie.

 

Gdzie zielone drzemią knieje

Dzisiaj rwetes niesłychany

Łapciuś chodzi zapłakany

W Karzełkowie źle się dzieje...

 

Łapciuś, nasz kochany skrzacik

Krasnal dzielny, chociaż gapa

Kiedy sen go mocny złapał

Swą czapeczkę piękną stracił...

 

Tam kicają dwa zające

Lis się sroży gdzieś na łące

Dzięcioł w drzewo z werwą stuka

...A krasnalek czapki szuka

 

Jak się skończy ta historia?

Będzie smutek, czy euforia?

Wnet się wszyscy przekonamy

Gdy w Teatrze się spotkamy!

Czy sympatyczny Łapciuś odzyska swoją zgubę? Czy pomogą mu leśne zwierzątka? A może rady króla Pyszałka? Zapraszamy na spektakl pt. "Chcecie wierzyć, czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie" , gdzie odpowiemy Wam na te pytania. Ten minimusical wzruszy i zachwyci nie tylko dzieci, ale też te całkiem dorosłe "krasnoludki".

 

 

Bajki Pana Brzechwy

19.02.2017 (niedziela), godz. 13.00, sala Teatru „Piwnica przy Krypcie" (wejście B z dużego dziedzińca), bilet 15 zł

 

Spektakl teatralny dla dzieci od 7 do 12 lat.

 

Spektakl w wykonaniu Teatru Rozmaitości Gwitajcie.

 

Któż z nas nie zna choćby jednego wiersza Jana Brzechwy? Całe pokolenia wychowały się na takich utworach jak "Żuraw i czapla", "Na straganie" czy "Samochwała". Do dziś dzieci śpiewają piosenki o "Kaczce Dziwaczce" i tajemniczych „Wyspach Bergamutach". Dlatego przygotowaliśmy pełen humoru spektakl oparty właśnie na tych najbardziej znanych i nadal aktualnych wierszach.

Oprawą muzyczną zajął się Maciej Cybulski, angażując młodych szczecińskich muzyków.

Podczas 45-minutowego spektaklu aktorzy wcielają się w rozmaite postaci, przywdziewając niemal dwadzieścia różnorodnych kostiumów.

Spektakl ten z pewnością nie tylko dostarczy niezapomnianych wrażeń najmłodszej widowni, ale także pozwoli dorosłym chociaż na chwilę powrócić we wspomnieniach do czasów beztroskiego dzieciństwa.

 

 

Przygody sceniczne. Zabawy z teatralnymi konwencjami

20-24.02.2017 (poniedziałek - piątek), godz. 10.00-11.30, Sala Literacka (wejście A z dużego dziedzińca, II p.), bilet jednodniowy: 10 zł (liczba miejsc ograniczona)

 

Interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci 7-12 lat.

 

Prowadzenie: Krystyna Maksymowicz - aktorka, specjalistka pracy z głosem

Maski i chór teatru greckiego, komedia dell'arte z Pierrotem i Kolombiną, tradycyjne aktorstwo rodem z XIX w. Te i inne konwencje teatralne będą mogli poznać uczestnicy warsztatów prowadzonych przez aktorkę Teatru Współczesnego, absolwentkę PWST we Wrocławiu. Dzieci podkształcą głos i dykcję, przygotują trzy minispektakle, poznają rekwizyty z prawdziwej sceny oraz wiele ciekawostek z historii teatru.

 

 

Balerina

20-24.02.2017 (poniedziałek - piątek), godz. 10.30, Kino „Zamek" (wejście A z dużego dziedzińca), bilety w cenie: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy), 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób)

 

2016, Animacja, Francja, Kanada, dubbing, 80 min

 

Dla dzieci od 5 lat.

 

11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka - podstępna Camille, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.

 

 

Coś z niczego

20-24.02.2017 (poniedziałek - piątek), godz. 12.00-13.00, sala 101 (wejście A z dużego dziedzińca), bilet jednodniowy: 10 zł (liczba miejsc ograniczona)

 

Zajęcia warsztatowe z ekologią w tle.

 

Prowadzenie: Natalia Jurgiel - animatorka kultury, fotograf

 

Cykl warsztatów przeznaczonych dla dzieci w wieku 7-12 lat. Uczestnicy zajęć nabędą praktycznych umiejętności w zakresie recyklingu, uwolnią swoją fantazję i pod kierunkiem prowadzącej wykonają zaskakujące dzieła. Każde ze spotkań jest odrębną lekcją odkrywania ciekawych i zabawnych zastosowań dla pozornie niepotrzebnych materiałów.

Zapraszamy na eko-zabawy, podczas których dzieci własnoręcznie lub z pomocą opiekunów będą malować, rysować, kleić i przyklejać, wiązać, pleść i dokonywać nietypowych połączeń, aby stworzyć m.in. ramki do zdjęć zdobione różnorodnymi technikami, maski karnawałowe, kwiatki na Dzień Kobiet,  wesołe zwierzątka, pompony, czy też kukiełki.... Ograniczać nas będzie tylko wyobraźnia.

Rodzaj wykonywanych rzeczy i użyte techniki będą dostosowane do umiejętności i możliwości dzieci.

 

 

Pchła Szachrajka

25.02.2017 (sobota), godz. 13.00, sala Teatru „Piwnica przy Krypcie" (wejście B z dużego dziedzińca), bilet 15 zł

 

Spektakl teatralny dla dzieci od 7 do 12 lat.

 

Spektakl w wykonaniu Teatru Rozmaitości Gwitajcie.

 

Jest w tej "Pchle" dużo śmiechu, kabaretowej satyry i szczęśliwe, choć nieco zaskakujące zakończenie. Wszystko to jednak pełne jest ciepła, liryki. Samo pojawienie się Pchły na scenie wywołuje lawinę śmiechu. I tak jest do końca niemal godzinnego spektaklu.

Tym, którzy nie czytali lub nie pamiętają tekstu wierszowanej bajki, niech wystarczy, że Pchła Szachrajka to wyjątkowo zmyślna "osóbka", której odwiedziny stawiają ludzi i zwierzęta w kłopotliwych sytuacjach. Opowieść o pchle poprowadzona została w kierunku karykatury i bardzo aktualnej satyry, a wątki dla dorosłych i dla dzieci przeplatają się, stając się okazją do śmiechu dla całej widowni. Do kabaretu nawiązuje też skromna, funkcjonalna scenografia. Sprawdza się świetnie także jako miejsce teatralnej rozrywki dla najmłodszych. To dzięki niej spektakl rozgrywa się blisko widowni.

"(...) Moim zdaniem język i zakres pojęć utworów pisanych dla dzieci powinien przekraczać ich wiadomości, gdyż jest to warunkiem rozwoju" - mówił w jednym z wywiadów Jan Brzechwa. A zatem: "Chcecie bajki? Oto bajka..."

 

 

Wieść się niesie ufo w lesie

26.02.2017 (niedziela), godz. 13.00, sala Teatru „Piwnica przy Krypcie" (wejście B z dużego dziedzińca), bilet 15 zł

 

Spektakl teatralny dla dzieci od 7 do 12 lat.

 

Spektakl w wykonaniu Teatru Rozmaitości Gwitajcie.

 

Bohaterem bajki jest Ufobrudek, przybysz z odległej planety, który ląduje w samym środku lasu z misją pozbycia się śmieci. Jego zamiary skutecznie udaremniają zwierzątka leśne, które poprzez zabawę i wesołe piosenki pokazują niezwykłemu gościowi jak można wykorzystać zużyte opakowania. Ufobrudek z pomocą swoich nowych przyjaciół poznaje walory odnawialnych materiałów i szczęśliwy wraca na swą ojczystą planetę.

Dzieci w sposób bardzo przystępny i obrazowy uczą się podstaw segregacji śmieci i recyklingu

 

 

Bilety do nabycia:
Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z małego dziedzińca), tel. 91 48 91 630, czynne: 16 X - 14 IV (poniedziałek - sobota), godz. 10.00-18.00, 15 IV - 15 X (poniedziałek - niedziela), godz. 10.00-18.00.

 

Kasa w skrzydle północnym (wejście B z dużego dziedzińca), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: 11.00 - 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia spektakli teatralnych, koncertów, spotkań i wykładów oraz seansów filmowych.

Słowa kluczowe: warsztaty

« Powrót do poprzedniej strony