Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

MISTRZOWSKI DUET GITAROWY - XX Wiosenne Koncerty Gitarowe

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala Księcia Bogusława X (wejście B)

Wstęp: bilety: 50 zł, 30 zł ulgowy

Kiedy:
1. 08-04-2017 18:00 Sobota

Niestety brak już biletów.

 

Duet gitarowy Anabel Montesinos (Hiszpania) - Marco Tamayo (Kuba)

 

Anabel Montesinos i Marco Tamayo to dwoje najbardziej uznanych gitarzystów klasycznych z Hiszpanii i Kuby. Zaprezentują m.in. utwory J. S. Bacha, L. Boccheriniego, M. Giulianiego, E. Granadosa i N. Paganiniego.

Anabel Montesinos, najmłodsza zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Gitarowego Francisco Tárrega w Hiszpanii (wygrała go w wieku 17 lat), jest jedną czołowych postacią w świecie gitary klasycznej. Zdobyła główne nagrody także na innych największych konkursach gitarowych, takich jak Międzynarodowy Konkurs Gitarowy Michele Pittaluga w Alessandrii (Włochy) oraz Międzynarodowy Konkurs Gitarowy Andrés Segovia w Hiszpanii. Koncertowała na całym świecie, m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku (debiut w 2011 roku) oraz wielokrotnie w Tchaikovsky hall w Moskwie, wykonywała koncerty ze znakomitymi orkiestrami, m.in. we Włoszech, Finlandii, w Moskwie i na Kubie. Nagrywała dla wytwórni Naxos, a jej pierwsza płyta znalazła się w programie muzycznym prezentowanym przez linie lotnicze British Airways podczas lotów międzykontynentalnych. Anabel Montesinos jest artystką firmy Savarez, używa strun Cantiga Blue, a gra na gitarze Simona Marty'ego z Australii. Jest honorową obywatelką miasta Solero we Włoszech.

anabel_montesinos_600

 

Marco Tamayo, urodzony na Kubie gitarzysta z austriackim obywatelstwem, okrzyknięty przez włoski dziennik La Stampa „królem gitary", zwycięzca większości międzynarodowych konkursów, koncertujący z najznakomitszymi orkiestrami i dyrygentami na całym świecie jest dziś czołową postacią gitary klasycznej na świecie. Marco Tamayo jest profesorem na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu, Landeskonservatorium w Klagenfurcie, profesorem gościnnym Akademii Muzycznej w Gdańsku, uczył także w Sydney University w Australii.
Jego książka zatytułowana „Podstawowe zasady zasady techniki gitary klasycznej" wprowadziła nowe podejście do gitary i nauczania na instrumencie na całym świecie. Jego studenci osiągają międzynarodową karierę muzyczną koncertując na całym świecie.
Gitarzysta jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Konkursu Gitarowego Michelle Pittaluga w Alessandrii (Włochy). Artysta jest także honorowym obywatelem włoskich miast Alessandria i Solero.
Marco Tamayo przewodniczącym Marco Tamayo Edition, wydawnictwa stworzonego w 2014 roku, które odnawia wydawnictwa muzyki gitarowej.
Artysta jest przedstawicielem marki strun Savarez, używając modelu strun Alliance Blue-Cantiga. Gra na gitarze wykonanej przez Simona Marty z Australii.

marco_tamayo_600

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony