Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

INDIALUCIA - KONCERT FINAŁOWY XX Wiosennych Koncertów Gitarowych

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala Księcia Bogusława X (wejście B)

Wstęp: bilety: 70 zł, 50 zł ulgowy

Kiedy:
1. 09-04-2017 18:00 Niedziela

INDIALUCIA

Michał Czachowski - gitara
Giridhar Udupa - ghatam
Leo Vertunni - sitar
Krzysztof Nowakowski - instrumenty perkusyjne
Tomasz Pala - fortepian
Piotr Malec - tabla
Andrzej Kowalski - gitara basowa

Fuzja mistycznej muzyki indyjskiej oraz pełnego pasji flamenco

 

Indialucia to projekt muzyczny łączący dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Projekt ten powstał w roku 1999 w Indiach wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur. Wzięło w nich udział wielu znakomitych muzyków z obu kontynentów. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym jest gitarzysta Michał Czachowski. Owocem tego muzycznego spotkania była płyta wydana w 2005 roku, która zdobyła uznanie w Polsce i na świecie. Album został laureatem nagród Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2005 roku oraz nominowany do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku - Folk/Etno. W roku 2007 płyta doszła do drugiego miejsca najlepszych płyt World Music wydanych w USA. Muzyka z płyty była wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa do hollywoodzkiego filmu „Święci z Bostonu II". Najnowszy album zespołu pt. „Acatao" w 2015 roku otrzymał drugą nagrodę Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2014 roku.
Połączenie muzyki hiszpańskich Cyganów i indyjskiej może się wydawać egzotyczne, ale jeśli przypomnimy sobie, że ten lud przybył na Półwysep Iberyjski właśnie z Indii możemy powiedzieć, że ich projekt jest powrotem do korzeni, który można porównać do pierwszych rewolucyjnych spotkań muzyków Europy i Azji z lat 60 - tych.
Zespół do tej pory koncertował m. in. w Indiach, Meksyku, USA, Rosji, Singapurze, Omanie, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Czechach, Finlandii, Węgrzech, i Rumunii.

indialucia_600

 

Michał Czachowski - gitarzysta flamenco, kompozytor, publicysta, producent muzyczny, architekt, od urodzenia wychowywał się w otoczeniu muzyki flamenco. W 1992 roku utworzył własny zespół stopniowo rozszerzając skład od duetu do septetu. Od 1997 roku grupa występuje pod nową nazwą „Viva Flamenco!" i przez kilka następnych lat zostaje laureatem kilkunastu konkursów muzycznych stając się jedną z najlepszych tego typu formacji w kraju. Michał Czachowski po latach działalności scenicznej stał się wybitnym wirtuozem gitary flamenco. W 1998 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, a wkrótce po występie na międzynarodowym festiwalu we Włoszech, został zaproszony do Akademii Muzycznej w Nagpur w środkowych Indiach. Tam pracował jako nauczyciel gitary, równocześnie ucząc się gry na tradycyjnym, indyjskim instrumencie strunowym - sitarze. Artysta uczy gry na gitarze flamenco oraz publikuje artykuły na temat tej muzyki na łamach wielu pism polskich i angielskojęzycznych. Michał Czachowski solo lub z grupą nagrywał wiele programów dla stacji telewizyjnych i radiowych, brał udział w sesjach nagraniowych takich zespołów jak „Blue Café", „Noche de Boleros", „Village Kollectiv", „Lean Back" i „Beltaine" oraz tworzył muzykę do programu „Boso przez Świat" Wojciecha Cejrowskiego oraz do amerykańskiego filmu „Święci z Bostonu II". Prowadzi cykle wykładów na Wydziale Muzykologii UJ w Krakowie oraz prowadzi coroczne warsztaty gitarowe we Włoszech i USA. Koncertuje na całym świecie (m. in. USA, Rosja, Singapur, Indie, Meksyk, Oman, Turcja oraz w całej Europie). Michał Czachowski był także częścią międzynarodowego projektu International Guitar Night. Występował razem z takimi wielkimi artystami jak: Pepe Habichuela, Jorge Pardo, Carlos Troya, Brian Gore, Mike Dawes, Lulo Reindhardt, Ricardo Espinosa, Rafael Cortés, Pratap Pawar, Mukesh Sharma, Emam, Hani Naser, Kavita Krishnamurti, L. Subramaniam.

 

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony