Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Kalinowe niebo - piosenki Kaliny Jędrusik

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Duży Dziedziniec

Wstęp:

Kiedy:
1. 25-08-2017 20:30 Piątek

Informujemy Państwa, że koncert Kalinowe niebo zaplanowany na 25 sierpnia na dużym dziedzińcu Zamku został odwołany. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy. Zwrotu biletów (prosimy o zabranie także paragonów) można dokonać w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (dziedziniec menniczy, wejście I) oraz w kasie Zamku (duży dziedziniec, wejście A, I piętro).

 

Zapraszamy na niepowtarzalną muzyczną podróż przez życie fascynującej Kaliny Jędrusik!

Katarzyna Figura, Renata Przemyk, Natalia Sikora, Katarzyna Mirowska,Paulina Przybysz, Jan Młynarski, Sambor Dudziński i wielu innych znakomitych artystów weźmie udział w wyjątkowym koncercie „Kalinowe Niebo", który obędzie się 25 sierpnia na szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich.

Nowe aranżacje największych przebojów Kaliny Jędrusik w wykonaniu zespołu Krzysztofa Niedźwieckiego, znakomita scenografia i stroje Mateusza Stępniaka, specjalnie przygotowane materiały video i choreografia tańca. Dla tych, którzy znają i kochają Kalinę, widowisko będzie okazją do przypomnienia sobie tej wyjątkowej postaci i spojrzenia na nią z nowych, zaskakujących perspektyw. Ci, dla których będzie to pierwszy kontakt z „polską Marylin Monroe", na pewno nabiorą ochoty na głębsze jej poznanie.

Fragment recenzji premierowego koncertu, który odbył się 28.05 w Częstochowie:
"Kalinowe niebo" bez cienia kompleksów mogłoby stanowić materiał prezentowany w telewizji - ani repertuarowo, ani pod względem doboru wykonawców nie ustępuje bowiem tamtejszym, hucznym koncertom okolicznościowym".
Koncert powstał we współpracy z Miastem Częstochowa i Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater. Kalina Jędrusik pierwsze lata swojego życia spędziła w tym mieście, dlatego też w kilku miejscach koncert do tego ważnego w jej życiu etapu nawiązuje.
Premierowy koncert zachwycił publiczność. Obecna na nim rodzina Kaliny ze wzruszeniem podkreślała, że był to koncert, który w piękny, wzruszający, ale też odważny i dowcipny sposób przedstawiał znakomitą aktorkę i wrażliwego człowieka.

Koncert pt. „Kalinowe Niebo" przeniesie nas w niezwykły świat tej nietuzinkowej postaci. Spróbujemy pokazać jej wielowymiarowość, wrażliwość i ogromny talent, zarówno aktorski jak i muzyczny. Zastosujemy wiele różnych środków wyrazu - od scenografii, przez nowe aranżacje utworów, fragmenty filmów z jej udziałem aż po sam wygląd i charakter wykonawców.
Tutaj recenzja z częstochowskiej Gazety: http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,20149682,kalinowe-niebo-w-czestochowie-koncert-poswiecony-kalinie.html

 

Koncert KALINOWE NIEBO:
Występują: Katarzyna Figura, Katarzyna Pakosińska, Renata Przemyk, Natalia Sikora, Katarzyna Mirowska, Paulina Przybysz, Natalia Ochmańska, Jan Młynarski, Sambor Dudziński i inni...
Aranżacja muzyczna: Krzysztof Niedźwiecki
Skład zespołu: Wojciech Fedkowicz, Jacek Fedkowicz, Kamil Barański, Leszek Szczerba, Krzysztof Niedźwiecki
Choreografia tańca: Bożena Klimczak
Tancerka: Paulina Woś
Scenografia i kostiumy: Mateusz Stępniak
Scenariusz i reżyseria: Marzena Kopczyńska i Michał Gawlicz
Koordynacja całości: Michał Gawlicz

Słowa kluczowe: Kalinowe niebo

« Powrót do poprzedniej strony