Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Koncert Roberta Janowskiego z zespołem

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Duży Dziedziniec

Wstęp: bilety w cenie: 60 zł normalny / 50 zł ulgowy, do nabycia w CIKiT, tel. 91 4891630 i w kasie Zamku, tel. 91 4348365.

Kiedy:
1. 01-07-2017 21:00 Sobota

Robert Janowski przypomni największe przeboje lat 80-tych, takie jak: „Kryzysowa narzeczona", „Ale wkoło jest wesoło", „Jolka Jolka pamiętasz"... Piosenki te wykonane z towarzyszeniem znakomitego zespołu muzycznego oraz sekcji dętej wprowadzą nas w niesamowity klimat lat osiemdziesiątych.

Po bestselerowej płycie song.pl, Robert Janowski powrócił z kolejnym zbiorem brawurowo zaśpiewanych i stylowo zaaranżowanych polskich piosenek. "osiemdziesiate.pl", to wyjątkowy wybór nagrań z tego bogatego artystycznie okresu w rodzimej muzyce popularnej.

....."Wtedy w cudowny zupełnie sposób pojawiło się mnóstwo świetnych zespołów... Chodziło się na setki niepowtarzalnych koncertów i kupowało świetne płyty. Powstało wiele ważnych utworów: "Chcemy być sobą" , "Runął już ostatni mur", "Pamiętaj o Polsce", "Przeżyj to sam", "Autobiografia"... W ważnych i ciekawych czasach przyszło mi dojrzewać i znajdować swoją muzyczną drogę. Od dawna chciałem utwory z 80's zapisać w wersji symfonicznej" - opowiada o projekcie artysta. Płyta "osiemdziesiąte.pl" to spełnienie wielu moich marzeń. Na albumie znajdziemy m.in. piosenki Kultu, De Mono, Lady Pank, Oddziału Zamkniętego i Maanam. Wszystkie w interesujących, często nastrojowych, orkiestrowych wersjach"

Wszystko zaczęło się od „Kompotu" ... pierwszego polskiego rock-musicalu, do którego 22-letni Robert Janowski skomponował muzykę do tekstów Jonasza Kofty, a także wcielił się w postać głównego bohatera - Love. Równolegle Janowski zaprezentował się jako lider zespołów rockowych: Sekcji Z, Oddziału Zamkniętego czy ZOO. Przełomem w karierze Janowskiego była główna rola w kultowym dziś musicalu „Metro", z którym artysta wystąpił również na Broadwayu. „Metro" zapoczątkowało współpracę z tandemem Józefowicz - Stokłosa, co zaowocowało udziałem w ich produkcjach wystawianych na scenie warszawskiego teatru Buffo.
Musicale stały się domeną Janowskiego. Zagrał m.in. W „Sztukmistrzu z Lublina", „West Side Story", „Cyrano". Ma na swoim koncie także wiele ról dramatycznych np. Rosenkranca W „Hamlecie" wystawianym w Teatrze Dramatycznym, czy Lucyfera w reżyserowanych przez Michaela Hacketta „Upadłych Aniołach".
Janowskim zainteresowali się także reżyserzy filmowi. Szeroka publiczność miała okazję zobaczyć go w „Porze na czarownice" i „Białym i czarnym" Piotra Łazarkiewicza, „Nocnym Graffitti" Macieja Dutkiewicza. Można go było oglądać w „Na Dobre i na Złe" przez 3 sezony, czy w kolejnym serialu telewizyjnym „Na Wspólnej".
Od 17 lat Robert Janowski prowadzi teleturniej muzyczny "Jaka To Melodia?", który bije rekordy oglądalności w polskiej telewizji. Jest zdobywcą pięciu nagród Wiktora za osobowości telewizyjną i laureatem czterech Telekamer plebiscytu Tele Tygodnia w tym Złotej Telekamery. Autor czterech tomików poezji i prozy poetyckiej. Jednak jak mówi sam artysta, najważniejsze są dla niego jego solowe płyty i koncerty, na których może śpiewać autorskie piosenki.
W 1994 r. triumfował na liście plebiscytu Muzycznej Jedynki, gdzie jego piosenka „Mury Jerycha" utrzymywała się na 1 miejscu przez 8 miesięcy. W roku następnym kolejny sukces piosenki „W Nas i Wokół Nas", która przez 9 miesięcy wygrywała w tymże plebiscycie. Ukoronowaniem sukcesów tych piosenek stała się pierwsza solowa płyta „Co mogę dać", oraz zajęcie 1 miejsca w plebiscycie pism muzycznych jako wokalista roku. W 1996 r. Robert Janowski nagrał drugą solową płytę pt.: „Powietrze" w nagraniu płyty wzięli udział znani i cenieni polscy muzycy (Michał Urbaniak, bracia Pospieszalscy). Kolejna płyta „Nieważkość", „krążek przeznaczony dla ludzi noszących głowę w chmurach" (ONET.PL). wydana została w 2001 r. W 2004 r. artysta rozpoczął stałą współpracę z młodymi muzykami, tworząc zespół JANOWSKI PROJEKT. W 2008 roku ukazał się dwupłytowy album pt. „Skrzydła", zawierający także unikalne nagrania artysty pochodzące ze ścieżek filmowych, spektakli teatralnych, a w lutym 2009 wreszcie wydano długo oczekiwany krążek: „SONG.PL", z największymi przebojami lat 20 i 30-tych minionego stulecia. Płyta nagrana z rozmachem, z udziałem orkiestry symfonicznej i najlepszymi polskimi muzykami. Po bestselerowej płycie "SONG.PL", przyszła pora na wydanie kolejnej, tym razem z piosenkami, które były hitami lat osiemdziesiątych. Album "OSIEMDZIESIĄTE.PL" ukazał się w marcu 2012 roku, zawierając 12 ówczesnych szlagierów wykonanych w wersji symfonicznej. Robert Janowski jest również autorem 5 tomików poezji: „LUSTRA", „GŁOSY",„NOCE", „PRAGNIENIA", "ANIOŁY".

Słowa kluczowe: Robert Janowski

« Powrót do poprzedniej strony