Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zamkowe Forum Kultury

Spotkania i wykłady Inne propozycje Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala Księżnej Anny Jagiellonki (wejście B)

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
1. 28-03-2017 18:00 Wtorek

Czy Szczecin kulturalny promieniuje na region?

Prowadzenie: Małgorzata Frymus i Konrad Wojtyła


Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie przystępuje do realizacji nowej inicjatywy pod nazwą Zamkowe Forum Kultury - cyklu spotkań w gronie ekspertów z udziałem publiczności. Będzie to przestrzeń do podejmowania otwartych dyskusji z przedstawicielami instytucji kulturalnych województwa zachodniopomorskiego, decydentami, którzy mają realny wpływ na ich rozwój i finansowanie, a przede wszystkim z artystami, zarówno tymi uznanymi, jak i z tymi, którzy są na początku swojej drogi twórczej, a także doskonała okazja do promocji młodych talentów - adeptów szkół artystycznych naszego regionu.
Celem debat jest ocena kondycji zachodniopomorskiej kultury oraz zdiagnozowanie i zdefiniowanie problemów, z którymi musi się na co dzień mierzyć; wreszcie wspólne stworzenie recepty na polepszenie i udoskonalenie kwestii, które w opinii samych twórców wymagają zmian.

To także doskonała okazja do podzielenia się własnymi doświadczeniami swoistej platformy kulturalnej, dzięki której zachodniopomorscy artyści - także w kontekście ogólnopolskim - będą mogli mówić o swoich bolączkach, sygnalizować potrzeby i oczekiwania oraz dzielić się planami na przyszłość. Do udziału w forum zapraszamy również Mieszkańców naszego regionu. Chcemy dowiedzieć się, jak oceniacie Państwo realizację działań i jakość oferty kulturalnej w swoich małych ojczyznach i wsłuchać się w Wasze potrzeby.

Planujemy cykl sześciu debat w Sali Anny Jagiellonki w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, we wtorki o godzinie 18.00 (średnio jedno spotkanie na dwa miesiące). Prowadzącymi forum będą dziennikarze - Małgorzata Frymus i Konrad Wojtyła.
Pierwsza odsłona Zamkowego Forum Kultury odbędzie się 28 marca br. Na temat przewodni spotkania wybraliśmy pytanie: Czy Szczecin kulturalny promieniuje na region?


Patronaty medialne: Kurier Szczeciński i Polskie Radio Szczecin

Słowa kluczowe: Zamkowe Forum Kultury

« Powrót do poprzedniej strony