Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Niedzielny Koncert Południowy - Duet M2

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, hol przy sali ks. Bogusława X (wejście B, D)

Wstęp: bilety: 10 zł, 5 zł (ulgowy)

Kiedy:
1. 30-04-2017 12:00 Niedziela

Duet M2

Maciej Kazuba - gitara
Marcin Matecki - fortepian

W programie muzyka jazzowa i latynoamerykańska, m.in. Chick Corea, Chuck Mangione, Antonio Carlos Jobim i Carlos Santana oraz kompozycje autorskie.

Maciej Kazuba urodził się w Szczecinie. Absolwent Akademii Sztuki, kierunek gitara klasyczna. Od zawsze zafascynowany muzyką świata pozostał w tych jakże szerokich klimatach na stałe. Oprócz udziału w licznych projektach muzycznych, jest organizatorem wielu koncertów w Polsce - Janusz Strobel, Piotr Biskubski, Mariusz Bogdanowicz, zespół The Globtrotters, Bernard Maseli, Adam Wendt, Brandon Furman, Krzesimir Dębski i wielu innych.
Obecnie uczestniczy w dwóch projektach muzycznych: Duet Jackpot, który tworzy z Katarzyną Bują (finaliści X edycji Must Be The Music) i Nordyk z Olkiem Różankiem (zespół Chorzy).

Marcin Matecki - pianista wykonujący głównie muzykę jazzową. Na instrumentach klawiszowych gra w szczecińskich projektach muzycznych „Matecki Trio", „Hypnotic Jazz Quartet", „Trio M3", „Chopping Cookies" oraz „Swing Lovers". Doświadczenie na scenie zdobywał również grając z zespołami wykonującymi muzykę rockową oraz gospel. Uczestniczył w wielu zagranicznych koncertach i festiwalach - jazzowych i dixielandowych. Występował na scenie m.in. z Krzesimirem Dębskim, Bernardem Maselim, Maciejem Strzelczykiem. Tworzy duety instrumentalne jak również instrumentalno-wokalne, w różnorodnych konfiguracjach stylistycznych. Występuje w klubach muzycznych, zasiadając przy fortepianie bądź syntezatorach.

Słowa kluczowe: Niedzielne Koncerty Południowe

« Powrót do poprzedniej strony