Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Między jawą a snem

Wystawy Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, hol skrzydła wschodniego (wejście A, F)

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
07-04-2017 -30-04-2017

Między jawą a snem

7.04 - 30.04.2017

wstęp wolny

Wernisaż odbędzie się 7 kwietnia (piątek) o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Wystawa prac członków Fotoklubu „Zamek". Fotoklub działa przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie i jest kontynuatorem powstałego w 1961 r. przy Wojewódzkim Domu Kultury w Szczecinie Klubu działającego pod taką samą nazwą.

"Między jawą a snem" to tytuł wystawy, którą mamy wielką przyjemność Państwu zaprezentować. Czas między jawą a snem jest momentem bardzo różnym, jest to czas tuż przed zaśnięciem, bądź zaraz po obudzeniu się, Czas w którym świat oniryczny nakłada się na świat rzeczywisty (bądź odwrotnie) rozmywając granice, mieszając jeden z drugim. Ludzie przeżywają ten czas bardzo różnie. U niektórych trwa on mgnienie oka, ledwie kilka sekund, u innych może przedłużać się do wielu godzin. Dla jednych ten czas "pomiędzy" jest czasem, w którym przywoływane są obrazy z przeszłości. Dla jeszcze innych ludzi czas pomiędzy jawą a snem może być wypełniony emocjami - nie ma tam obrazów, nie ma też wspomnień, natomiast ludzi zalewa fala emocji: zarówno tych niechcianych - lęk, smutek, czy strach, jak i pożądanych - radość, szczęście, spełnienie.
I tak jak ten czas może być różnie rozumiany, tak jest pokazany na naszej wystawie. Proszę pamiętać, że jest to wystawa przeglądowa, gdzie twórcami jest wiele osób. Każdy autor jest inny i ma prawo do odmiennego rozumienia czy odczuwania czasu między jawą a snem. Dlatego też zobaczycie Państwo różnego rodzaju prace. Są tu prace, które są wspomnieniem czegoś z przeszłości, są prace, które generują emocje, są też prace, na których świat przedstawiony jest jako nieostry.
To, czy udało nam się zrealizować temat leży w Państwa ocenie.

Zapraszają autorzy prac: Stanisław Bąbolewski, Marek Bogdziński, Danuta Borek, Andrzej Czapiewski, Piotr Kaźmierczak, Artur Klimek, Anna Klinkosz, Paweł Kozanecki, Andrzej Krupiński, Krzysztof Lachowicz, Jolanta Lalak, Łukasz Mateńko, Grzegorz Mikołajczyk, Szymon Moskwa, Regina Nowotarska, Paweł Tomiak, Zbigniew Załuski, Waldemar Żak, Bożena Żylińska.

Słowa kluczowe: fotoklub zamek, Między jawą a snem

« Powrót do poprzedniej strony