Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Ślimak

Dla dzieci Spektakle Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, sala 101 (wejście A, F)

Wstęp: bilety: opiekun 20 zł, dziecko 10 zł

Kiedy:
29-04-2017 -28-05-2017

Z przyczyn technicznych spektakl jest odwołany. Chętnych zapraszamy do sali 101 (wejście A) na spektakl „Misiaczek". BILETY można zwracać w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście „I" z małego dziedzińca oraz w kasie Zamku wejście „A" z dużego dziedzińca I piętro). Za zaistniałą zmianę uprzejmie przepraszamy.

 

7,14,28.05.2017 (soboty, niedziele), godz. 10.00, sala 101

(wejście A z dużego dziedzińca), bilety: opiekun 20 zł, dziecko 10 zł

 

Spektakl dla dzieci od 18 miesiąca do 6 roku życia.


Autor: Marta Guśniowska
Reżyseria: Laura Słabińska
Muzyka: Jacek Gałkiewicz
Scenografia: Wanda Kowalska
Obsada: Paulina Lenart, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski

Spektakl Ślimak powstał na podstawie znakomitego materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. To mądra i zabawna opowieść dla najmłodszych, mówiąca Dzieciom o tym, że trzeba nauczyć się doceniać to, co się ma i cieszyć się z tego, bo to, co nieznane nie zawsze jest lepsze od tego, co nam bliskie.
Oto Ślimak, zamieszkując swój mały, muszlowy domek, spotyka na swej drodze Bobra, zajmującego się handlem nieruchomościami. Bóbr naigrywa się z mieszkania Ślimaka, roztaczając przed Nim wizję nowego apartamentu, w którym nie tylko poczułby się lepiej, ale i inni zaczęliby Go lepiej postrzegać. Rozpoczyna się droga w poszukiwaniu nowego domu dla Ślimaka, w której naszemu bohaterowi towarzyszy rezolutny Bóbr. W podróży spotkają wiele niezwykłych postaci, jak Kret czy Mrówki, będą przymierzać się do najprzeróżniejszych eleganckich domów - a wszystko po to, ażeby na koniec nasz Ślimak zrozumiał starą prawdę, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Żeby docenił, to co ma i pojął, że nawet jeśli Jego domek nie jest idealny to nic nie szkodzi - ważne, żeby był idealny dla niego.

Słowa kluczowe: Ślimak

« Powrót do poprzedniej strony