Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Maraton z Davidem Lynch’em

Kino i film Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, sala Kina Zamek (wejście A, F)

Wstęp: Bilety 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób)

Kiedy:
18-05-2017 -19-05-2017

Z przyczyn technicznych seanse w dniach 18 – 19 mają zostają odwołane. Za utrudnienia przepraszamy.

 

18-19.05.2017

W programie: Miasteczko Twin Peaks. Ogniu Krocz ze mną" z dodatkowymi, niepublikowanymi scenami oraz filmami „Zagubiona autostrada", „Głowa do wycierania" i serią krótkich metraży Davida Lyncha. Idealny zestaw dla miłośników twórczości reżysera.

 

Maraton z Davidem Lynch'em
Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną z dodatkowymi, niepublikowanymi scenami
18.05.2017 (czwartek), godz. 17.30
1992, USA, Francja, Dramat, Thriller, 135 min
Reżyseria: David Lynch; obsada: Sheryl Lee, Ray Wise

W 1992 roku David Lynch nakręcił filmowy prequel kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks" pod tytułem "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną". Obraz miał dwie godziny długości, podczas gdy surowa wersja reżyserska liczyła 5 godzin.
Od lat fani serialu domagali się ujawnienia materiału, który nie znalazł się w ostatecznej wersji. W 2002 roku wydawało się, że przynajmniej część z nich ujrzy światło dzienne, za sprawą specjalnego wydania DVD filmu, lecz New Line Cinema zrezygnowało z pomysłu.

Z inicjatywy Lyncha część z nieznanej widzom historii mieszkańców Twin Peaks zostanie ujawniona. W wywiadzie udzielonym MTV reżyser stwierdził, że został poproszony o zmontowanie kilkunastu krótkich scenek z wyciętym w montażu materiałem, który "nie pasował" do zrealizowanego w 1992 roku filmu. Nie będzie to cały usunięty materiał, lecz fani i tak powinni być zadowoleni.


Maraton z Davidem Lynch'em
Głowa do wycierania
(dodatkowo Lamp - film krótkometrażowy, 31 min)
18.05.2017 (czwartek), godz. 20.00
1977, USA, Surrealistyczny, 89 min
Reżyseria: David Lynch
Obsada: Jack Nance, Charlotte Stewart

Debiut pełnometrażowy Davida Lyncha. Bohater filmu - Henry Spencer, zostaje zaproszony na kolację do rodziców swej dziewczyny, której nie widział przez pół roku. Spotkanie przebiega w nietypowej atmosferze, nagle Henry dowiaduje się, że jego ukochana urodziła mu dziecko. Potomek okazuje się jednak dziwnym stworkiem, który ma niewiele wspólnego z normalnym dzieckiem. Narzeczona szybko pozostawia Henry'ego samego z 'problemem', co stanowi dla bohatera początek dziwnych wydarzeń.


Maraton z Davidem Lynch'em
Zagubiona autostrada
19.05.2017 (piątek), godz. 17.30
1997, USA, Francja, Thriller, Dramat, Kryminał, 135 min
Reżyseria: David Lynch, Obsada:Bill Pullman, Patricia Arquette

"Zagubiona autostrada" nie bez powodu została okrzyknięta thrillerem wszech czasów. Obok tego psychodelicznego dziecka Davida Lyncha po prostu nie da się obojętnie przejść.

Fred Madison jest dobrze prosperującym jazzowym muzykiem, którego trapią problemy małżeńskie. Z czasem Madisonowie regularnie znajdują przed swoją rezydencją kasety video początkowo ukazujące ich dom z zewnątrz, a następnie coraz to bardziej intymne aspekty wspólnego życia. Podczas oglądania ostatniego nagrania, Renee (Patricia Arquette) wychodzi na moment do łazienki. Fred decyduje się sam dokończyć film, w którym pod koniec jest przedstawiona scena brutalnego morderstwa jego żony dokonanej przez niego samego. Renee tymczasem znika bez śladu. Fred zostaje schwytany przez policję i osądzony na podstawie kluczowego dowodu, czyli taśmy video. Skazany na śmierć oczekuje na wyrok zamknięty w ciemnej celi. Jednak po paru dniach strażnicy zauważają, że w pomieszczeniu znajduje się nie skazaniec, a młody, nieznany im mężczyzna.


Maraton z Davidem Lynch'em
Seria krótkich metraży Davida Lyncha (138 min)
19.05.2017 (piątek), godz. 20.00
Alphabet (4'), The Amputee (9'), Grandmother (34'), Lumiere (1'), Six Men Getting Sick (4'), The Dumbland Series (8x4'), The Dynamic 01 Series: Boat (7'), Bug Crawls (4'), Darkened Room (10'), Industrial Soundscape (10'), Intervalometer Experiments (13'), Out Yonder (10').

 

Słowa kluczowe: David Lynch

« Powrót do poprzedniej strony