Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

LETNIE KONCERTY PLENEROWE

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich, Dziedziniec Menniczy

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
01-07-2017 -03-09-2017

Dziedziniec Menniczy Zamku, godz. 16.00, wstęp wolny

 

W przypadku niepogody koncerty nie odbędą się.

 

W okresie letnim przygotowywana jest muzyczna oferta plenerowa. Program koncertów powinien usatysfakcjonować szerokie grono melomanów.

 

LIPIEC:

 

Serre M'mharry 
1.07.2017 (sobota), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

M'mharry Sylla- Wiszniewska - śpiew
Leszek Wiszniewski - djembe, conga, chórki
Aleksander Jastrząb - instrumenty klawiszowe
Robert Jarzębski - gitara, chórki
Wojtek Górecki - gitara basowa
Marcin Osiecki - perkusja

Serre M'mharry to zespół założony w 2015 r. Od samego początku swojego istnienia obrał za cel stworzenie nowoczesnego i jednocześnie egzotycznego brzmienia inspirowanego muzyką afrykańską. Grupa tworzy zarówno własne kompozycje, jak i sięga do tradycyjnych melodii i pieśni pochodzących z Gwinei, ojczystego kraju wokalistki M'mharry Sylla Wiszniewskiej śpiewającej w swoim rodzinnym języku susu.


Duet Jackpot
2.07.2017 (niedziela), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Kasia Buja Kazuba - wokal
Maciej Kazuba - gitara, wokal

Finaliści jubileuszowej, dziesiątej edycji Must Be the Music.
Są zgrani w życiu i na scenie. Ich recital to sentymentalna, acz nie pozbawiona dobrego humoru, podróż do świata, w którym muzykę pisali prawdziwi kompozytorzy, a teksty wielcy poeci. Usłyszymy między innymi utworu z repertuaru Hanny Banaszak, Ewy Bem, Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, Kabaretu Starszych Panów, Grażyny Łobaszewskiej, oraz piosenki autorskie. Dotychczas pracowali z Bernardem Maselim i Januszem Stroblem oraz wieloma znanymi jazzowymi muzykami.


Koncert zespołów kameralnych w ramach XXIV Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych
9.07.2017 (niedziela), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

 

W programie muzyka kameralna w wykonaniu zespołów stworzonych przez uczestników XXIV Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych.


XXIV Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne odbędą się w dniach 3 - 16.07.2017 r. w Szczecinie. Projekt organizowany jest z myślą o uzdolnionej młodzieży szkół średnich i studentach uczelni muzycznych z Polski i zagranicy. Warsztaty w Szczecinie to idealna szansa na rozwój umiejętności młodego instrumentalisty. Proponujemy wspólną pracę nad przygotowaniem i wykonaniem repertuaru, która daje możliwość zdobycia niejednokrotnie pierwszych doświadczeń związanych z muzykowaniem w orkiestrze o pełnym składzie i z profesjonalnym programem koncertowym, a także ważnym doświadczeniem w kształtowaniu własnej osobowości artystycznej i istotnym etapem otwierającym ich indywidualną solową aktywność. Młodzi instrumentaliści mają okazję współuczestniczyć w tworzeniu wydarzeń muzycznych dzięki współpracy z uznanymi artystami i pedagogami. 

Solistą podczas tegorocznych warsztatów będzie znakomity wirtuoz wiolonczeli Tomasz Strahl, a orkiestrę poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki, doświadczony dyrygent współpracujący z młodzieżą Warsztatów w Szczecinie od wielu lat.

Efektem warsztatów będzie zaprezentowanie zdobytych umiejętności przez udział młodych muzyków którzy stworzą zespoły w koncercie kameralnym na dziedzińcu menniczym Zamku, natomiast utworzona podczas warsztatów Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna będzie uczestniczyć w profesjonalnych koncertach symfonicznych odbywających się w ramach międzynarodowych festiwali muzycznych. 

PROGRAM koncertów symfonicznych:
Stanisław Moniuszko - Uwertura do opery „Paria"
Piotr Czajkowski - Wariacje na temat rokoko A-dur na wiolonczelę i orkiestrę op. 33 
Edvard Grieg - Peer Gynt: suita na orkiestrę nr 1 op. 46 i nr 2 op. 55

Tomasz Strahl
W 1989 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Kazimierza Michalika. Jako stypendysta Rządu Austriackiego odbył roczne studium podyplomowe w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu u Tobiasa Kühne. Studiował również kameralistykę u wybitnego skrzypka Krzysztofa Jakowicza, z którym występuje od wielu lat.
Laureat konkursów ogólnopolskich (Poznań, Warszawa) i międzynarodowych, m.in. I nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Nicanora Zabalety w San Sebastian w Hiszpanii (1991). Otrzymał również nagrodę-stypendium Polsko-Japońskiej Fundacji JESC w roku 1994.
Wśród mistrzów batuty, z którymi artysta miał okazję współpracować, znajdują się m.in.: Mirosław Jacek Błaszczyk, Andrzej Boreyko, Łukasz Borowicz, Tomasz Bugaj, Kai Bumann, Massimiliano Caldi, Henryk Czyż, Philippe Entremont, Przemysław Fiugajski, José Maria Florêncio, Czesław Grabowski, Bogdan Jarmołowicz, Michał Klauza, Jerzy Kosek, Jan Krenz, Jerzy Maksymiuk, Wojciech Michniewski, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Krzysztof Penderecki, Marek Pijarowski, Paweł Przytocki, Wojciech Rodek, Jacek Rogala, Zygmunt Rychert, Jerzy Salwarowski, Tadeusz Strugała, Jerzy Swoboda, Tadeusz Wojciechowski, Monika Wolińska, Sławek A. Wróblewski, Ryszard Zimak, Maciej Żółtowski.
Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność koncertową występując z takimi orkiestrami, jak: Polska Orkiestra Kameralna, Polska Orkiestra Radiowa oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Sinfonietta Cracovia, Sinfonia Varsovia, Concerto Avenna, Filharmonia Sofijska, Orquestra Sinfônica Municipal São Paulo (Brazylia) oraz z niemal wszystkimi orkiestrami filharmonicznymi w Polsce, z Orkiestrą Filharmonii Narodowej na czele. Współpracuje zarówno z wybitnymi solistami, jak też kameralistami, m.in. z Kwartetem Wilanów, Prima Vista, Kwartetem Śląskim.
Tomasz Strahl występował m.in. w Schauspielhaus (Berlin), Brucknersaal (Linz), St. John's Smith Square (Londyn), Art Center (Tel Awiw), Toppan Hall (Tokio), Auditori (Barcelona), Sali im. Glinki w Sankt Peterburgu, w Sali im. Moniuszki Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Filharmonii Narodowej. Odbył liczne tournée po Japonii, Kanadzie, Hiszpanii (z Filharmonią Śląską). Wraz z Krzysztofem Jabłońskim, z którym tworzy Chopin Duo, wziął udział w przedstawieniu Fortepianissimo prezentowanym w Teatrze Wielkim w Warszawie. Był gościem takich festiwali, jak Warszawska Jesień , Warszawskie Spotkania Muzyczne, Muzyka w Starym Krakowie, Bravo Maestro w Kąśnej Dolnej, Festiwal w Łańcucie, Chopin à Paris, ponadto festiwali w Guadix (Hiszpania), Caracas, Busku Zdroju, Dusznikach Zdroju, Antoninie, Słupsku, Kamieniu Pomorskim, Bydgoszczy. Ważnym wydarzeniem dla artysty było wykonanie Koncertu wiolonczelowego Witolda Lutosławskiego, w obecności kompozytora, pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka (1993). W 2005 roku Tomasz Strahl zaprezentował polskie prawykonanie II Koncertu wiolonczelowego Piotra Mossa na festiwalu Prawykonania (2005) z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, z którą w 2006 roku zarejestrował odnaleziony Koncert Zygmunta Stojowskiego. W 2007 roku wraz z Krzysztofem Jabłońskim i Konstantym Andrzejem Kulką zarejestrował komplet dzieł kameralnych Fryderyka Chopina dla wytwórni BeArTon, a w 2012 roku wziął udział w europejskiej promocji Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina, występując z tej okazji na koncertach w Wiedniu, Rzymie i Genewie. Artysta jest także oddanym propagatorem Koncertu wiolonczelowego Stanisława Moryto.
Dokonał wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, a także dla CBC Radio w Kanadzie. Dyskografia artysty obejmuje nagrania dla Pony Canyon, CD Accord, Pavane Records, Gema Stereo, Polmusic, Acte Préalable oraz Sony Classics. Był trzykrotnie nominowany do nagrody ,,Fryderyk", w 2003 roku został jej laureatem.
Jest pedagogiem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (w 2001 roku otrzymał z rąk Prezydenta RP tytuł profesora). W kadencji 2012-2016 sprawował urząd dziekana Wydziału Instrumentalnego uczelni. W wyborach 2016 ponownie został wybrany na to stanowisko (kadencja 2016-2020). Prowadzi także kursy mistrzowskie w Polsce, Holandii, Finlandii, Niemczech, Japonii i Ameryce Południowej (w 2005 roku wygłosił cykl wykładów i wykonał kilka koncertów podczas prestiżowej Międzynarodowej Akademii Letniej „Wien, Prag, Budapest").
Tomasz Strahl jest laureatem kilku odznaczeń państwowych: w 2002 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi; w 2009 roku otrzymał nagrodę I st. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne, a w roku 2010 - Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Wpisując się w obchody jubileuszowego Roku Chopinowskiego, artysta koncertował w Sankt Petersburgu podczas festiwalu Nafplion w Grecji i w Konzertverein w Ingoldstadt, a z Krzysztofem Jabłońskim wykonał recital przed Jej Wysokością Królową Danii Małgorzatą II.
W roku 2010 został wybrany do Rady Akademii Fonograficznej „Fryderyk".
Artysta gra na instrumencie Leopold Widhalm, Norymberga 1778.
Od roku 2012 bierze udział w promocji Wydania Narodowego dzieł kameralnych Fryderyka Chopina pod redakcją prof. Jana Ekiera.

Jan Miłosz Zarzycki
W roku 1994 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie dyrygentury prof. Marka Pijarowskiego we Wrocławiu. Swoje studia dyrygenckie uzupełniał w Wiedniu i Berlinie, gdzie miał okazję poznać sztukę dyrygencką takich mistrzów batuty, jak: Seiji Ozawa, Kurt Masur, Claudio Abbado. Jest również absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (1990 r.), jako skrzypek został laureatem licznych konkursów muzycznych. Ukończył też Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

W roku 1988 objął kierownictwo Studenckiej Orkiestry Kameralnej Jeunesses Musicales przy Akademii Muzycznej w Katowicach, w latach 1992-1993 współpracował z Państwową Operą we Wrocławiu. W kwietniu 1994 r. wziął udział w I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku, gdzie zajął ex aequo I miejsce, a także otrzymał trzy nagrody pozaregulaminowe, m.in. nagrodę orkiestry. W roku 1997 otrzymał III nagrodę na VII Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. A. Toscaniniego w Parmie, którego konsekwencją było tournée koncertowe po Włoszech z Orkiestrą Symfoniczną Emilii Romanii im. A. Toscaniniego. Jan Miłosz Zarzycki jest także finalistą i laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych we Włoszech, w Hiszpanii i na Węgrzech.

Współpracował z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, z orkiestrą Sinfonia Varsovia oraz z Warszawską Operą Kameralną. Jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.
Od 1999 roku prowadzi Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne w Szczecinie. W 2004 roku wygrał konkurs na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Dyrygował większością polskich orkiestr filharmonicznych. Koncertował w Niemczech, Francji, Austrii, Holandii, Czechach, Rosji, Macedonii, USA, Portugalii, Meksyku, Norwegii, Belgii, we Włoszech, na Litwie, Ukrainie i Białorusi.
Ma w swoim dorobku trzynaście nagranych płyt, w tym trzy - nominowane do Nagrody Muzycznej „Fryderyk". W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował go Nagrodą Specjalną w uznaniu nieocenionych zasług dla polskiej kultury muzycznej, a w roku 2011 - dyplomem za wybitne dokonania na rzecz dziedzictwa Fryderyka Chopina.
W roku 2013 został odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Otrzymał też Nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W 2014 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał mu tytuł profesora sztuk muzycznych.
Jan Miłosz Zarzycki jest członkiem Katedry Dyrygentury Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki UMFC.

Organizator:
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Złota Era Bigbitu czyli Echa Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie 1962/63
16.07.2017 (niedziela), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Andrzej Szpak - śpiew, instrumenty klawiszowe
Wojtek Rapa - śpiew, gitara 
Małgorzata Jarmoc - śpiew
Bolesław Sobolewski - perkusja
Monika Załoga - śpiew
Natalia Wiśniewska-śpiew

W programie koncertu piosenki z repertuaru Czesława Niemena, Kasi Sobczyk, Heleny Majdaniec, Karin Stanek i Tadeusza Nalepy.

W roku 1962 i 1963 odbył się w Szczecinie I i II Festiwal Młodych Talentów, którego organizatorem był Jacek Nieżychowski, postać niezwykle zasłużona dla Szczecina. Ta ogólnopolska impreza wyłoniła talenty Czesława Niemena, Heleny Majdaniec, Karin Stanek, Kasi Sobczyk, Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Dzięki tej imprezie Szczecin nazwano kolebką polskiego bigbitu. 
W roku 1962 w Zamku Książąt Pomorskich odbyło się „Spotkanie z piosenką", na zamkowym dziedzińcu wystąpili m. in. Skaldowie, Blackout, No to co.


Lesja
22.07.2017 (sobota), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Lesja - rodowita Lwowianka, absolwentka Uniwersytetu w Drogobyczu, magister muzyki, 
etyki, estetyki. Wokalistka, skrzypaczka, pedagog, działaczka społeczna, twórczyni autorskich 
projektów muzycznych. Laureatka najważniejszego festiwalu folkowego w Polsce „Nowa Tradycja" 
organizowanego przez Polskie Radio „Dwójka" (2013 - II Nagroda). Nagrodzona tytułem: Najlepszej 
Wokalistki na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej "Mikołajki Folkowe" w Lublinie. 
Laureatka pierwszej nagrody w "Turnieju Muzyków Prawdziwych" organizowanym przez Filharmonię 
im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W grudniu 2016 roku nagrała i wydała płytę kolęd słowiańskich "Tak Jemu Śpiewają", na której zaśpiewała w czterech językach słowiańskich (polski, ukraiński, czeski i białoruski).


Free Blues Band
23.07.2017 (niedziela), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Andrzej Malcherek - gitara, vocal 
Agnieszka Malcherek - organy Hammonda
Kamil Żuchowski - gitara basowa
Jakub Fiszer - perkusja

Grupa blues rockowa grająca już ponad 35 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm'n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Poza programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywane utwory J. Hendrix'a oraz Deep Purple. Zespół używa oryginalnych organów Hammonda.

Koncertowali m.in. z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe (Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice'm (Deep Purple) oraz Stanem Skibyim, L. Cichońskim, Carlosem Johsonem, Janem "Izba" Izbińskim, Sławkiem Wierzcholskim. Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals, Scott'a Hendersona oraz Johnnego Wintera i TM Stevens'a


AQuartet 
29.07.2017 (sobota), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Monika Schmidt - I skrzypce
Adriana Urbacz II skrzypce
Radosław Mikołajczyk - altówka
Joanna Jerchel - wiolonczela
Witold Pelka - prowadzenie koncertu

Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w roku 2000. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej 
w Katowicach. Zespół wielokrotnie występował podczas koncertów, konferencji naukowych oraz szkoleń na terenie całej Polski. ma w swym repertuarze utwory różnych stylów i epok, zarówno muzykę rozrywkową jak i klasyczną. Na koncertach AQuartet można usłyszeć: jazz, blues, muzykę 
z filmów, musicali i operetek, muzykę pop, lat 60-tych, muzykę taneczną, w tym latino oraz muzykę klasyczną.

Podczas koncertu artyści zaprezentują program „Od Abby do Queen, czyli muzyczny alfabet 
lat 60 i 70".


Blue Bossa
30.07.2017 (niedziela), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Połączenie brazylijskich rytmów i jazzu

Maciej Bosy Marcinkowski - saksofon
Ireneusz Leciejewski - gitara
Adam Dziewiałtowski-Gintowt - instrumenty perkusyjne

Zespół tworzą artyści, których łączy zamiłowanie do wyjątkowego rodzaju muzyki, jakim jest powstała w latach 60. ubiegłego wieku bossa nova. Połączenie brazylijskich rytmów i jazzu stworzyło niepowtarzalną fuzję - gatunek refleksyjny w wyrazie i nostalgiczny w warstwie melodycznej, a jednocześnie pełen życia i energii w warstwie rytmicznej. W repertuarze najważniejsze miejsce zajmują kompozycje A.C. Jobima, takie jak Desafinado, Garota de Ipanema czy Samba de Una Nota So. Koncerty Blue Bossa tworzą bardzo specyficzny, smooth jazzowy klimat.

Obok pełnej lekkości i uroku bossa novy, usłyszymy gorące rytmy, podszyte dużą energią samby.

 

SIERPIEŃ:

 

Pomeranian Youth Big Band

13.08.2017 (niedziela), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

 

Pomeranian Youth Big Band to 18. osobowa orkiestra, wykonująca muzykę jazzową i rozrywkową.

Powstała w 2013 roku w Szczecinie, zrzeszając muzyków profesjonalnych oraz młodzież. Od 2016 roku Big Band związany jest z Akademią Sztuki w Szczecinie, której studenci na stałe znajdują się w składzie zespołu. Założeniem orkiestry jest propagowanie muzyki rozrywkowej, big bandowej, a misją nadrzędną działalności orkiestry jest rozwój młodzieży poprzez wspólne koncertowanie z muzykami zawodowymi - czyli stworzenie wspólnej grupy, w której uczestniczy wiele pokoleń muzyków.

Orkiestra zadebiutowała podczas koncertu „Jazz na Betonowcu" na jeziorze Dąbie w sierpniu 2013 roku. W 2014 roku zdobyła Grand Prix konkursu orkiestr dętych i big bandów w Łobzie.

Oprócz zachodniopomorskiej młodzieży wystąpili z nią mi.in.: Jola Szczepaniak-Przybylińska, Michał Grobelny, Krzysztof Kołłątaj, Igor Zuzansky, Michał Koniarski, Liliana Kostrzewa, Krzysztof Ciesielski, Tomasz Licak, Łukasz Juźko, Rafał Mizdalski.

Kierownikiem muzycznym Pomeranian Youth Big Bandu jest Tomasz Licak, saksofonista i kompozytor, absolwent Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze.

Pomeranian Youth Big Band w swoim szerokim repertuarze posiada zarówno klasykę jazzowej muzyki big bandowej z lat 30-tych, jak i utwory nowoczesne oraz muzykę komponowaną specjalnie dla tej orkiestry.

 

 

„Części zamienne" Osiecka - Krajewski

19.08.2017 (sobota), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

„Części zamienne" to niepowtarzalna podróż przez różne okresy wspólnej twórczości Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego, począwszy od przebojów pisanych dla zespołu Czerwone Gitary „Nie spoczniemy" czy „Nie jesteś sama", poprzez utwory wydane na płytach „Strofki na gitarę" oraz „Części zamienne". Pośród nich między innymi: „Kiedy mnie już nie będzie", „Co każdy chłopiec wiedzieć powinien", „Nie lubię niedziel bez Ciebie" czy „Długie te nasze jesienie".

Nowe aranżacje znanych i lubianych przebojów w wykonaniu wspaniałych szczecińskich instrumentalistów, zbliżony do Seweryna Krajewskiego głos Piotra Huegla oraz jego interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej, a także wspaniały kontakt z publicznością sprawią, że koncert
z pewnością będzie wyjątkowym wydarzeniem dla słuchaczy w każdym wieku.

 

Zespół Retro Gitary koncertuje od 2012 r. przypominając niezapomniane polskie przeboje z repertuaru

Czerwonych Gitar, Krzysztofa Klenczona oraz Seweryna Krajewskiego.

 

Skład zespołu:

Piotr Huegel - wokal

Krzysztof Zaborniak - gitara

Wiktor Szostak - instrumenty klawiszowe

Kurna Chata

26.08.2017 (sobota), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

 

Kurna Chata jest zespołem, który swoją działalność rozpoczął 8 lat temu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ustroniu Morskim.

Założyciel grupy Jan Sokolnicki jest nauczycielem muzyki, instruktorem w ustrońskim GOK-u

i wieloletnim akordeonistą zespołu Rzepczyno. Dzięki jego pasji powstała większa część repertuaru zespołu Kurna Chata, pisze teksty, tworzy i aranżuje muzykę.

 

W skład zespołu wchodzą studenci Akademii Sztuki w Szczecinie:

 

Katarzyna Klukowska - rozwijając swoje umiejętności gry na flecie oraz emisji głosu łączy wiele technik śpiewu, tworząc swój własny, niepowtarzalny styl.

 

Aleksandra Piechota - dzięki której praca w zespole jest twórcza i wymagająca ciągłego rozwoju ze względu na jej role i predyspozycje. W zespole gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych oraz aranżuje utwory z repertuaru grupy.

 

Maja Lewicka, która oprócz śpiewania w Kurnej Chacie wciąż rozwija swoje umiejętności studiując i poszukując inspiracji.

 

Managerem zespołu, gitarzystą oraz autorem tekstów i muzyki jest Paweł Tomaszewski.

 

Zespół zdobył III miejsca na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie oraz wystąpił

na Folk Fesival Calella w Hiszpanii w czerwcu 2016 r.

 

W repertuarze koncertu: folklor folkloryzm folk.

Kwartet „Ba-Rock"

27.08.2017 (niedziela), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

 

Zespół „Ba-rock" został założony w 2006 roku przez Miszę Tsebriya, absolwenta Państwowego Konserwatorium w Odessie, tworzą go muzycy Opery na Zamku w Szczecinie.

W swoim repertuarze zespół posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, sakralnej, filmowej, arie operowe i operetkowe, walce, tanga, romanse rosyjskie - czyli od Baroku po Rocka.

 

Skład zespołu:

 

Misza Tsebriy -  I skrzypce

Olga Kharitonova - II skrzypce

Natalia Lebedeva - altówka

Małgorzata Olejak - wiolonczela

 

W repertuarze koncertu muzyka filmowa, tanga i walce.

 

 

Fot. Marek Kowalczyk, zdjęcie z kolekcji Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony