Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Pomeranian Youth Big Band

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich, Dziedziniec Menniczy

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
1. 13-08-2017 16:00 Niedziela

13.08.2017 (niedziela), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Pomeranian Youth Big Band to 18. osobowa orkiestra, wykonująca muzykę jazzową i rozrywkową.
Powstała w 2013 roku w Szczecinie, zrzeszając muzyków profesjonalnych oraz młodzież. Od 2016 roku Big Band związany jest z Akademią Sztuki w Szczecinie, której studenci na stałe znajdują się w składzie zespołu. Założeniem orkiestry jest propagowanie muzyki rozrywkowej, big bandowej, a misją nadrzędną działalności orkiestry jest rozwój młodzieży poprzez wspólne koncertowanie z muzykami zawodowymi - czyli stworzenie wspólnej grupy, w której uczestniczy wiele pokoleń muzyków.
Orkiestra zadebiutowała podczas koncertu „Jazz na Betonowcu" na jeziorze Dąbie w sierpniu 2013 roku. W 2014 roku zdobyła Grand Prix konkursu orkiestr dętych i big bandów w Łobzie.
Oprócz zachodniopomorskiej młodzieży wystąpili z nią mi.in.: Jola Szczepaniak-Przybylińska, Michał Grobelny, Krzysztof Kołłątaj, Igor Zuzansky, Michał Koniarski, Liliana Kostrzewa, Krzysztof Ciesielski, Tomasz Licak, Łukasz Juźko, Rafał Mizdalski.
Kierownikiem muzycznym Pomeranian Youth Big Bandu jest Tomasz Licak, saksofonista i kompozytor, absolwent Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze.
Pomeranian Youth Big Band w swoim szerokim repertuarze posiada zarówno klasykę jazzowej muzyki big bandowej z lat 30-tych, jak i utwory nowoczesne oraz muzykę komponowaną specjalnie dla tej orkiestry.

Słowa kluczowe: Pomeranian Youth Big Band

« Powrót do poprzedniej strony