Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Leonia Chmielnik Forma • Faktura. Wystawa z okazji 50-lecia pracy artystycznej

Wystawy Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: 6 zł normalny / 4 zł ulgowy

Kiedy:
15-09-2017 -15-10-2017

Galeria Gotycka, Galeria Wschodnia  (wejście J z dużego dziedzińca)

Leonia Chmielnik Forma • Faktura. Wystawa z okazji 50-lecia pracy artystycznej

15.09.2017 - 15.10.2017

 

Wernisaż 14 września (czwartek) o godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

Leonia Chmielnik wybitna artystka, związana ze Szczecinem i Pomorzem Zachodnim od 1967 roku. Urodziła się w Cieszynie 21 lutego 1941 roku. W roku 1965 uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu w zakresie specjalizacji rzeźby architektonicznej. Studiowała rzeźbę w pracowniach prof. Jacka Pugeta i prof. Bazylego Wojtowicza, a rysunek u prof. Tadeusza Brzozowskiego. Artystka zajmuje się rzeźbą monumentalną, parkową i kameralną, rysuje i maluje, tworzy krótkie formy poetyckie. Jest współautorką m.in. monumentalnego pomnika Anny Jagiellonki i Bogusława X usytuowanego przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Autorka licznych statuetek, medali i reliefów tworzonych na zamówienie, wręczanych zwycięzcom konkursów lub oficjalnym gościom. Od 1977 r. jest rzeczoznawcą w zakresie rzeźby współczesnej.

 

O randze i znaczeniu artystki oraz zasługach w zakresie działalności twórczej, świadczy jej uczestnictwo w licznych wystawach, plenerach i sympozjach w kraju i za granicą.

 

Na przygotowywanej ekspozycji zostaną po raz pierwszy pokazane m.in. cztery wielkoformatowe nowe rzeźby, przygotowane specjalnie z myślą o wystawie jubileuszowej, a także rysunki, szkice koncepcyjne i małe formy rzeźbiarskie powstałe na przestrzeni wielu lat.

 

Słowa kluczowe: wystawa

« Powrót do poprzedniej strony