Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zamkowe Wieczory Książęce

Spotkania i wykłady Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Muzeum Zamkowe (wejście J)

Wstęp: Bilety: 5 zł W ramach akcji „60+ Kultura" bilet dla osób od 60. roku życia w cenie: 1 zł.

Kiedy:
1. 24-09-2017 16:00 Niedziela

24.09.2017 (niedziela), godz. 16.00, Galeria Przedmiotu (wejście J z dużego dziedzińca), bilety: 5 zł

W ramach akcji „60+ Kultura" bilet dla osób od 60. roku życia w cenie: 1 zł.

 

Temat: „Zacznijmy od Bacha, czyli Kochajcie Bacha, dziewczęta"

Pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie z cyklu „Zamkowe Wieczory Książęce" dedykowane będzie pamięci Zbigniewa Wodeckiego, zmarłego w maju br. muzyka znanego między innymi z przeboju „Zacznij od Bacha".

Zgodnie z tytułem piosenki, nowy sezon artystyczny rozpoczniemy od przypomnienie dziejów życia i muzyki tego barokowego kompozytora. Gawędę o Johannie Sebastianie wypełnią obrazy miejsc, z jakimi był związany, anegdoty o nim i o jego współczesnych, a całości dopełnią informacje o miejscu Bacha w kulturze popularnej (np. w piosenkach Skaldów). O dworach monarszych i o książętach, z którymi związany był najważniejszy muzyk europejskiego baroku, opowiedzą: dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski. Utwory J.S. Bacha wykonają: klawesynistka Agnieszka Roguska i flecistka Lena Beck.

Agnieszka Roguska - absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obroniła pracę magisterską z pogranicza literatury i muzyki. Uczennica Marka Pilcha (Ewangelicki Instytut Muzyki Sakralnej we Wrocławiu). Od 2003 organistka Parafii Ewangelicko - Augsburskiej św. Trójcy w Szczecinie. Była dziennikarzem muzycznym. Jako klawesynistka koncertuje z zespołami grającymi muzykę dawną.

Lena Beck / Niemcy /, uczennica Szczecin International School, pracująca pod kierunkiem Dariusza Sikorskiego - nauczyciela muzyki w międzynarodowej szkole, który przygotowuje ją do zdawania matury międzynarodowej z muzyki.

Prowadzący: Wojciech Kral i Andrzej Wątorski.

Słowa kluczowe: Zamkowe Wieczory Książęce

« Powrót do poprzedniej strony