Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Miasto Szczecin

Wystawy Miejsce: ZOO, Ueckermünde

Wstęp:

Kiedy:
02-09-2017 -22-12-2017

Tierpark Ueckermunde (Niemcy)

Miasto Szczecin

do 22.12.2017

 

„Zapraszamy na wystawę fotograficzną Członków Fotoklubu Zamek w Szczecinie, której tematem jest miasto Szczecin.

 

Wszyscy autorzy zdjęć są zaawansowanymi fotografami, dla których fotografia od lat stała się wielką pasją. Większość z  nich jest mieszkańcami Szczecina. Widz nie zobaczy na tej wystawie pięknych kolorowych pocztówek, które dostępne są w każdym kiosku naszego miasta, ale odkrywamy przed nim miejsca ukrywane nie tylko przed turystami, ale także przed szczecinianami.

 

Przygotowanie zdjęć wymagało od fotografów cierpliwości, oczekiwania na odpowiednią pogodę, a również porę roku. Trwało to dniami, tygodniami, a nawet miesiącami. Mgła na zdjęciach otulająca uliczki starego miasta dodaje tajemniczości, ale ta sama mgła i słońce ukazuje nasze najpiękniejsze w Polsce platany w sposób, który można zobaczyć tylko kilka razy w roku.

 

Pochwaliliśmy się za zdjęciach naszą bliskością Szczecina z wodą - stoczniami, które pomimo problemów cały czas są w mieście obecne. Ukazujemy nie tylko najnowszą miejską inwestycję jaką jest "szybki tramwaj", nowoczesną wzbudzającą w całej Europie zachwyt Filharmonię, nowymi szczecińskimi Bulwarami, które zmieniły oblicze Miasta, ale także największą w całym regionie plenerową imprezę- Zlotem Żaglowców" - Członkowie Fotoklubu Zamek.

 

Autorzy zdjęć:

 

Anna Klinkosz

Jolanta Lalak

Regina Nowotarska

Andrzej Krupiński

Krzysztof Lachowicz

Grzegorz Mikołajczyk

Michał Nowakowski

Paweł Kozanecki

Paweł Tomiak

 

Wystawa jest prezentowana dzięki zaangażowaniu Dyrekcji Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecin - Dąbiu oraz Dyrekcji Tierpark Ueckermunde.

Słowa kluczowe: wystawa

« Powrót do poprzedniej strony