Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

REPERTUAR KINA „ZAMEK” NA LISTOPAD

Kino i film Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)

Wstęp: Bilety w cenie: 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób).

Kiedy:
15-09-2017 -31-12-2017

Bilety do nabycia:

- Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z małego dziedzińca), tel. 91 48 91 630, czynne: 15 IV - 15 X (poniedziałek – niedziela), godz. 10.00-18.00, 16 X - 14 IV (poniedziałek – sobota), godz. 10.00-18.00.

- Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

 

Człowiek z magicznym pudełkiem

2.11.2017 (czwartek), godz. 17.00

17.11.2017 (piątek), godz. 16.45

18,19.11.2017 (sobota, niedziela), 15.00

23-25.11.2017 (czwartek-niedziela), godz. 17.00

2017, Polska, romans/sci-fi,

Reżyseria: Bodo Kox

 

Obsada: Olga Bołądź, Piotr Polak, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Zieliński, Agata Buzek, Sebastian Stankiewicz, Helena Norowicz, Bartosz Bielenia, Bartłomiej Firlet.

 

Najniezwyklejszy film Konkursu Głównego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.  Zjawiskowy obraz Bodo Koxa. Czegoś takiego w polskim kinie jeszcze nie było!

 

Niezwykła historia miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. W rolach głównych zobaczymy Olgę Bołądź („Botoks") oraz debiutującego w głównej roli Piotra Polaka. Na ekranie partnerują im: Arkadiusz Jakubik („Pod Mocnym Aniołem"), Agata Buzek („Niewinne"), Wojciech Zieliński („Zgoda"), Bartosz Bielenia („Na granicy"), Bartłomiej Firlet („Planeta Singli"), Sebastian Stankiewicz („Amok") oraz Helena Norowicz („Zaćma"). Film „Człowiek z magicznym pudełkiem" znalazł się w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42.

 

 

Botoks

2.11.2017 (czwartek), godz. 19.00

12.11.2017 (niedziela), godz. 19.00

16.11.2017 (czwartek), godz. 19.00

17.11.2017 (piątek), godz. 18.35

25,26.11.2017 (sobota, niedziela), godz. 14.45

2017, Polska, Thriller, 135 min

Reżyseria: Patryk Vega

 

Obsada: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska, Janusz Chabior, Sebastian Fabijański, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński

 

Szpital ukazany w „Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Poukładany świat cenionej chirurg - Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret

 

Twój Vincent

10.11.2017 (piątek), godz. 17.30

12.11.2017 (niedziela), godz. 15.00, 17.00

16.11.2017 (czwartek), godz. 17.00

2017, Polska, Wielka Brytania, animacja, 95 min

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

 

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh - wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie.  Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie

 

 

Filmowe drogi do niepodległości

Rzecz o Marszałku Piłsudskim

10.11.2017 (piątek), godz. 19.30, wstęp wolny

 

„Niezwyciężeni" (4 min)

Animowany film o najnowszej historii Polski pokazujący walkę Polaków

o wolność od pierwszego dnia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku. Narratorem angielskiej wersji filmu jest brytyjski aktor Sean Bean, a polskiej - Mirosław Zbrojewicz.

 

„Od Komendanta do Marszałka" (16 min)

 

„Pasjanse Pana Marszałka. Rzecz o Józefie Piłsudskim" (31 min) w reż. Leny Szurmiej

 

„Marszałek Józef Piłsudski" (30 min) w reż. Zbigniewa Kowalewskiego

 

Prelegent Grzegorz Czapski - IPN

 

Dyskusyjny cykl filmowy, którego celem jest projekcja filmów dotyczących drogi Polski do odzyskania niepodległości. Pokazy filmowe opatrzone słowem wstępnych i zakończone dyskusją prowadzoną przez specjalistów z IPN.

 

Projekt realizowany przy okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, w okresie sierpień 2017- grudzień 2018 r.

 

 

Goodbye Berlin

23-26.11.2017 (czwartek-niedziela), godz. 19.00

2016, Niemcy, dramat, komedia, 93 min

Reżyseria: Fatih Akin

 

Obsada: Tristan Göbel, Anand Batbileg, Mercedes Müller, Anja Schneider, Uwe Bohm, Udo Samel, Claudia Geisler-Bading, Alexander Scheer

 

 

14-letni Maik jest typowym samotnikiem: bez przyjaciół, dziewczyny i hobby. Wszystko się zmienia w momencie, gdy na jego drodze staje Czik - zawadiacki nastolatek, buntownik i rozrabiaka, który bez skrępowania sięga po alkohol czy wszczyna bójki. Między chłopakami nawiązuje się nić porozumienia, która przeistacza się w przyjaźń - są gotowi niemal na wszystko. Pewnego razu Czik kradnie starą Ładę, którą udają się w spontaniczną podróż - bez mapy, bez planu i bez rodziców. Zaczyna się wielka wakacyjna przygoda, która pozostanie w pamięci chłopaków już na zawsze...

 

 

Teatroteka

Odkrycie Europy

26.11.2017 (niedziela), godz. 17.00, bilety: 10 zł

Rok produkcji: 2016

Reżyseria: Jagoda Madej

 

Występują: Katarzyna Herman (Maria), Katarzyna Warnke (Pinta), Katarzyna Maciąg (Nina), Piotr Grabowski (Krzysztof).

 

Autor tekstu: Beniamin Maria Bukowski, reżyseria: Jagoda Madej, zdjęcia: Wojciech Suleżycki, scenografia: Kazimierz Madej, kostiumy: Paulina Polończyk, muzyka: Aleksander Brzeziński, montaż: Janusz Dworzaczek, dźwięk: Leszek Freund, Michał Robaczewski, opieka artystyczna: Maciej Wojtyszko

 

Bohaterkami tej postdramatycznej sztuki są trzy kobiety w różnym wieku, które czekają na przybycie mężczyzny. Z rozmowy, którą toczą, można przypuszczać, że były kolejno kochankami tego samego mężczyzny. Właściwie nic się nie dzieje, postaci dialogują ze sobą, czasem monologują do widza (kamery) i... czekają na kogoś, kto nie przychodzi. „Sytuacja jak u Becketta" - komentuje jedna z nich i staje się jasne, że autor prowadzi tu żartobliwą grę z konwencją teatralną nawiązując ostentacyjnie do poetyki „Czekając na Godota". To zresztą nie jedyna gra literacka, z jaką mamy do czynienia w tej sztuce. Imiona kobiet: Maria, Pinta i Nina (nazwy okrętów Kolumba), a także imię mężczyzny, na którego czekają - Krzysztof, są wyraźnym sygnałem, że nie mamy tu do czynienia wyłącznie z pogawędką porzuconych kobiet o relacjach męsko-damskich. To raczej teatralny, pełen literackiej metafory, ironii i dowcipu dyskurs m.in. o miejscu Europy i Europejczyków we współczesnym świecie.

 

Sztuka Beniamina Marii Bukowskiego (ur. 1991) otrzymała II nagrodą w konkursie zamkniętym na utwór dramatyczny dla Teatroteki rozpisanym w 2016 roku przez WFDiF oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Jest to pierwsza realizacja tekstu pochodzącego z tego konkursu.

 

Jagoda Madej jest absolwentką reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersyetu Śląskiego. Jej krótkie fabuły "Poradzi sobie" oraz "Jasna strona" były prezentowane na licznych festiwalach zarówno w Polsce jak i za granicą (Clermont - Ferrand, Borghes en Curt, Zlin Dog, Sapporo Short Film Festival). Film „Jasna strona" otrzymał nagrodę na festiwalu KRAKFFA. Zanim zdecydowała się stanąć za kamerą, przez wiele lat występowała na scenie jako wokalistka i skrzypaczka. Odkąd jako 4-latka pojawiła się w filmie „Dwa pawie na złotych sznurkach", jej znakiem rozpoznawczym stał się melonik. Następnie występowała w „Salonie ekscentrycznym" założonym przez Zbigniewa Raja i  Kazimierza Madeja. Od 1991 do 2011 związana była z krakowskim kabaretem Loch Camelot. W 2013 jej zdjęcie jako jedyne z Polski zakwalifikowało się do projektu "Life in High-Rises" gazety The New York Times.

 

Słowa kluczowe: kino

« Powrót do poprzedniej strony