Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

REPERTUAR KINA ZAMEK NA CZERWIEC

Kino i film Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)

Wstęp: Bilety w cenie: 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób). Dla 55-latków z okazji 55-lecia istnienia Kina w 2018 roku bilety w cenie... 10 zł! :)

Kiedy:
01-06-2018 -17-06-2018

Działająca w historycznych zamkowych murach, jedna z najmniejszych sal kinowych w Polsce - kameralna sala Kina Zamek. Seanse bez reklam!


Bilety w cenie: 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób). Dla 55-latków z okazji 55-lecia istnienia Kina w 2018 roku bilety w cenie... 10 zł! :)

 

Spot radiowy


Bilety do nabycia:

- Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z małego dziedzińca), tel. 91 48 91 630, czynne: 15 IV - 15 X (poniedziałek – niedziela), godz. 10.00-18.00, 16 X - 14 IV (wtorek-niedziela), godz. 10.00-18.00.

- Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

- Odbiór zarezerwowanych biletów musi nastąpić nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

 

CZERWIEC

 

Bajki naszych dziadków. Bajkowy dzień dziecka/ perły polskiej animacji

1.06.2018 (piątek), godz. 17.00

2,3.06.2018 (sobota, niedziela), godz. 12.00

 

Bilety w cenie 10 zł

 

Zapraszamy najmłodszych i ich bliskich na wspólną wyprawę do Krainy Baśni

 

1 czerwca (piątek)

Gapiszon  ok. 40 min

 

2 czerwca (sobota)

Miś Uszatek (z roku 1962 i wersja po digitalizacji)

Nie drażnić Lwa

Dwa Michały

 

3 czerwca (niedziela)

Koziołki na wieży

Smok Barnaba

Bajka o złotej rybce

Uwaga Diabeł

Dwa Michały

 

Historie pełne marzeń, śmiechu, przygód i przyjaźni zaskakują, jakością obrazu i dźwięku. Misternie odrestaurowane bajki, pozwolą na prawdziwą przygodę we wspaniałym bajkowym świecie. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć je na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z Gapiszonem i ze Smokiem Barnabą.

 

 

Wyspa psów

1.06.2018 (piątek), godz. 18.30

2.06.2018 (sobota) godz. 15.00, 17.00

2018, Niemcy, USA,  Animacja -Komedia/ Przygodowy, 101 min, UWAGA film od lat 13

Scenariusz i reżyseria Wes Anderson

 

Osadzona w Japonii historia chłopca podróżującego w celu odnalezienia swojego zaginionego psa.

 

Opowieść o dwunastoletnim japońskim chłopcu imieniem Atari, którego wychowuje skorumpowany burmistrz wielkiego miasta Megasaki. Gdy na mocy specjalnego dekretu wszystkie psy domowe wygnane zostają na ogromne wysypisko odpadów, Atari leci na miniaturowej machinie powietrznej na „wyspę śmieci", by odnaleźć swego ukochanego psa. Na miejscu gromadzi wokół siebie grupę czworonożnych przyjaciół i wraz z nimi wyrusza na wielką wyprawę, która zadecyduje o losach i przyszłości całej Prefektury.

 

2018 Srebrny Niedźwiedź w kategorii Najlepszy reżyser dla Wesa Andersona

 

 

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

2.06.2018 (sobota), godz. 19.00

3.06.2018 (niedziela), godz. 19.30

6,7.06.2018 (środa, czwartek), godz. 19.30

9.06.2018 (sobota), godz. 15.30, 19.30

10.06.2018 (niedziela), godz. 15.30

 

Scenariusz i reżyseria Martin McDonagh

2017, USA/Wielka Brytania, Dramat/ Komedia/Kryminał, 115 min

 

Samotna matka, która straciła córkę w wyniku morderstwa, wynajmuje trzy tablice reklamowe i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz.

 

Obsada: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, John Hawkes, Peter Dinklage, Abbie Cornish, Lucas Hedges, Željko Ivanek

 

2018 Oscar w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa -Frances McDormand

2018 Złoty Glob w kategoriach: Najlepsza aktorka w dramacie - Frances McDormand, Najlepszy aktor drugoplanowy- Sam Rockwell, Najlepszy scenariusz -Martin McDonagh

 

 

Tully

6-9.06.2018 (środa-sobota), godz. 17.30

USA, 2018, komedia, 94 min

Reżyseria Jason Reitman

 

Obsada: Charlize Theron, Mackenzie Davis, Ron Livingston, Mark Duplass

 

Bycie mamą to niezła komedia! Laureatka Oscara Charlize Theron w filmie dla wszystkich kobiet, matek i superbohaterek.

 

Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully... Młoda, seksowna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.

 

Komedia pełna zabawnych obserwacji na temat tego, jak to jest być mamą w 2018 roku, z rewelacyjną Charlize Theron w roli głównej, to najnowsze dzieło duetu Jason Reitman - Diablo Cody, stojących za sukcesem nagrodzonej Oscarem brawurowej komedii Juno.

 

 

Seans „Dunkierka” w dniu 8 czerwca został odwołany z przyczyn od nas niezależnych. Projekcja filmu odbędzie się w innym terminie, o czym poinformujemy. Przepraszamy za zmiany w programie.

2017, Francja/Holandia/USA/Wielka Brytania, Dramat/Wojenny, 106 min

Scenariusz i reżyseria: Christopher Nolan

 

Cykl dyskusyjnych spotkań filmowych realizowanych wspólnie przez IPN Oddział Szczecin i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

 

Obsada: Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden, Harry Styles, Mark Rylance, Cillian Murphy

 

Alianccy żołnierze z Belgii, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Francji zostają otoczeni przez niemiecką armię i ewakuowani podczas najbardziej zaciekłej bitwy II Wojny Światowej.

 

"Dunkierka" rozpoczyna się sceną, w której wroga armia otacza setki tysięcy Brytyjczyków i aliantów.  Uwięzieni na plaży między morzem a siłami przeciwnika muszą stawić czoła niemożliwemu.

 

Lato 1940 roku. Wróg przyparł brytyjskie i francuskie armie do morza. Otoczeni w Dunkierce żołnierze czekają na swój los, licząc na cudowne ocalenie. Ewakuacją z portu dowodzą komandor Bolton (Kenneth Branagh) i pułkownik Winnant (James D'Arcy), podczas gdy zwykli szeregowcy, tacy jak Tommy (Fionn Whitehead), Gibson (Aneurin Barnard) i Alex (Harry Styles) próbują wydostać się z zatłoczonej plaży. Tymczasem w Anglii na wezwanie rządu odpowiadają właściciele cywilnych statków, w tym pan Dawson (Mark Rylance), który na pokładzie swojego jachtu wyrusza w niebezpieczny rejs do Dunkierki, chcąc pomóc w ewakuacji. Jednocześnie mała eskadra lotnicza, w skład której wchodzi Farrier (Tom Hardy), ma zapewnić osłonę wycofującym się z kontynentu żołnierzom. Piloci RAF-u muszą stawić czoła dominującemu w powietrzu przeciwnikowi.

 

 

Nasze najlepsze wesele

13,14,15,17.06.2018 (środa, czwartek, piątek, niedziela), godz. 17.30

 

2017, Francja, Komedia, 117 min

Reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano

 

Obsada: Jean-Pierre Bacri, Jean-Paul Rouve, Gilles Lellouche, Vincent Macaigne, Eye Haidara, Suzanne Clément, Alban Ivanov, Hélène Vincent

 

Max jest właścicielem uznanej firmy weselnej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił cały zapał do pracy. Na wewnętrzne dylematy nie ma jednak czasu, bo oto nadchodzi wielki dzień Pierre'a i Heleny. Para zakochanych postanawia wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVII-wiecznego zamku. Zatem Max, jak przystało na profesjonalistę, bierze się do działania. Rekrutuje kelnerów, kucharzy i pomywaczki. Poleca fotografa, zatrudnia zespół muzyczny, a nawet osobiście zajmuje się aranżacją kwiatów. Jednym słowem robi wszystko, by wielka impreza odniosła równie wielki sukces. Niestety, seria nieprzewidzianych zdarzeń wywraca misterny plan do góry nogami, a wesele marzeń z godziny na godzinę zamienia się w katastrofę stulecia. Czy Max i jego ludzie zdołają opanować sytuację, zanim będzie za późno?

 

 

Niemiłość

13-17.06.2018 (środa-niedziela), godz. 19.30

2017, Belgia/Francja/Niemcy/Rosja, Dramat, 127 min

Reżyseria: Andriej Zwiagincew

 

Obsada: Maryana Spivak, Aleksey Rozin, Matvey Novikov, Aleksey Fateev, Marina Vasilyeva, Andris Keiss, Natalya Potapova

 

 

Szczecin European Film Festival

16-17.06.2018 (sobota-niedziela)

 

Dobre Kino, czyli Szczecin European Film Festival w czerwcu w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

13 edycja festiwalu - rzuć okiem: 13 - 17 czerwca (w Zamku 16 - 17 czerwca).

Szczecin European Film Festival w lecie zaprezentuje selekcję najnowszych produkcji filmowych w 4. konkursach: Music SEFF - światowe kino dokumentalne o muzyce i jej twórcach, Telefon Art - międzynarodowy konkurs krótkich form filmowych, Pop SEFF - muzyka i obraz czyli selekcja zaskakujących klipów muzycznych, Zachodniopomorskie Shorty - filmowa kuchnia z naszego regionu. Oprócz zmagań konkursowych specjalny program dla najmłodszych kinomanów w ramach SEFF Mini, Strefa Chillout z koncertami i specjalnymi pokazami filmowymi i wiele innych. Dobre kino od 13 do 17 czerwca!

 

Współfinansowanie:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Gmina Miasto Szczecin

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Patronat honorowy:

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego

Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka

Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza

 

Organizator:

Stowarzyszenie OFFicyna

Współorganizator: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

 

europeanfilmfestival.szczecin.pl

facebook.com/FilmFestivalSzczecin

 

16 czerwca / sobota

 

10.00 - 11.45    SEFF MINI'18 Warsztaty animacji poklatkowej, grupa wiekowa 7-9 lat vol.1

Projekcje porywających animacji, które będą inspiracją do nakręcenia własnych opowieści. Młodzi adepci sztuki filmowej, zainspirowani książką i filmem, będą mieli możliwość ożywienia postaci z papieru i plasteliny, czyniąc ich bohaterami swojej produkcji. Zajęcia poprowadzone będą przez doświadczonych animatorów kultury, Paulinę Ratajczak i Krzysztofa Kuźnickiego. Fantastyczna przygoda z dobrym kinem!

 

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: biuro@officyna.art.pl

Wstęp: 10 zł od osoby

 

12.00 - 14.00    SEFF Mini'18 Warsztaty animacji poklatkowej, grupa wiekowa 10-13 lat vol.1

Projekcje znakomitych i nagrodzonych animacji oraz tworzenie za pomocą nożyczek, papieru, plasteliny i kamery własnych opowieści, które ożyją na ekranie. Warsztatowicze, zainspirowani filmem i lekturą, będą mieli okazję wyprodukowania własnych filmów pod okiem doświadczonych animatorów: Pauliny Ratajczak i Krzysztofa Kuźnickiego. Twórz dobre kino z nami!

 

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: biuro@officyna.art.pl

Wstęp: 10 zł od osoby

 

14.15 - 16.15 SEFF Mini'18 Warsztaty plakatu filmowego,  grupa wiekowa 11-14 lat

Od początku istnienia kina plakat filmowy jest jego nieodłączną częścią. Niejednokrotnie przyczyniał się do sukcesu filmu, który reklamował. W arkana grafiki plakatowej warsztatowiczów wprowadzą Hanna Wysocka i Łukasz Szpatowicz - graficy i absolwenci Akademii Sztuki w Szczecinie. Wspólne tworzenie unikalnych filmowych kadrów poprzedzą projekcje najnowszego młodego kina europejskiego. Inspirujące, dobre kino!

 

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: biuro@officyna.art.pl

Wstęp wolny

 

17.00 - 19.00    Zachodniopomorski Fundusz Filmowy  Pomerania Film @ SEFF

Kooperacja Stowarzyszenia OFFicyna oraz Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film po raz kolejny umożliwia publiczności spotkanie z najnowszą twórczością utalentowanych filmowców z naszego regionu. Premierowy pokaz produkcji powstałych w Pracowni Animacji prowadzonej przez dr Izabelę Plucińską na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie połączony będzie ze spotkanie z ich twórcami. Nasze, własne, dobre kino!

 

Anima 4 x 4 - Polski pokaz premierowy

Projekt „Anima 4x4" składa się z czterech krótkich, autorskich etiudd pod tytułami: „Dynamix" Pauliny Koniuk-Fonżychowskiej, „Granice" Dominiki Wyrobek, „Poza czasem" Karoliny Nikiel i „Kiosk" Karoliny Gołębiowskiej.

 

Anima 3 x 4

Zestaw animowanych filmów krótkometrażowych zrealizowanych przez: Natalię Piesik, Piotra Brucha, Karolinę Gołębiowską, Wiktorię Walendzik, Karola Prysaka oraz Marię Barcikowską - studentów Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Oba projekty zrealizowane są przez studentów Pracowni Animacji prowadzonej przez dr Izabelę Plucińską na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów, Akademii Sztuki w Szczecinie pod opieką Izabeli Plucińskiej

 

Projekty otrzymały wsparcie finansowe ze środków Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego „Pomerania Film" działającego w strukturach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.


 

17 czerwca / niedziela

 

10.00 - 11.45    SEFF Mini'18 Warsztaty animacji poklatkowej, grupa wiekowa 7-9 lat vol.2

Projekcje porywających animacji, które będą inspiracją do nakręcenia własnych opowieści. Młodzi adepci sztuki filmowej, zainspirowani książką i filmem, będą mieli możliwość ożywienia postaci z papieru i plasteliny, czyniąc ich bohaterami swojej produkcji. Zajęcia poprowadzone będą przez doświadczonych animatorów kultury, Paulinę Ratajczak i Krzysztofa Kuźnickiego. Fantastyczna przygoda z dobrym kinem!

 

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: biuro@officyna.art.pl

Wstęp: 10 zł od osoby

 

12.00 - 14.00    SEFF Mini'18 Warsztaty animacji poklatkowej, grupa wiekowa 10-13 lat vol.2

Projekcje znakomitych i nagrodzonych animacji oraz tworzenie za pomocą nożyczek, papieru, plasteliny i kamery własnych opowieści, które ożyją na ekranie. Warsztatowicze, zainspirowani filmem i lekturą, będą mieli okazję wyprodukowania własnych filmów pod okiem doświadczonych animatorów: Pauliny Ratajczak i Krzysztofa Kuźnickiego. Twórz dobre kino z nami!

 

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: biuro@officyna.art.pl

Wstęp: 10 zł od osoby

 

14.15 - 16.15    SEFF Mini'18 "Gotowi do lotu?" - interaktywne warsztaty filmowe z mini-dronami, grupa wiekowa 9-11 lat

Poszukamy inspiracji w filmie i wspólnie zbudujemy plan zdjęciowy. Będziemy po nim podróżować mini-dronami rejestrując wszystko, co w naszej filmowej krainie się wydarzy. Warsztaty dla dzieci w wieku 9-11 lat prowadzone beda przez Marka Szymańskiego z Fundacji Kamienica 1, specjalistę w dziedzinie wykorzystania dronów. Puść wodze fantazji, inspirując się dobrym kinem!

 

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: biuro@officyna.art.pl

Wstęp wolny

Słowa kluczowe: kino

« Powrót do poprzedniej strony