Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

REPERTUAR KINA „ZAMEK” NA STYCZEŃ

Kino i film Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)

Wstęp: Bilety w cenie: 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób).

Kiedy:
15-09-2017 -31-12-2017

Bilety do nabycia:

- Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z małego dziedzińca), tel. 91 48 91 630, czynne: 15 IV - 15 X (poniedziałek – niedziela), godz. 10.00-18.00, 16 X - 14 IV (wtorek-niedziela), godz. 10.00-18.00.

- Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

- Odbiór zarezerwowanych biletów musi nastąpić nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

 

M jak morderca

4.01.2018 (czwartek), godz. 19.00 Przedpremiera

5.01.2018 (piątek), godz. 19.00 Premiera

7.01.2018 (niedziela), godz. 19.00

10,11,12,13,14.01.2018 (środa-niedziela), godz. 19.00

2017, USA, kryminał, thriller, 98 min

Reż. Johnny Martin; obsada: Al Pacino, Karl Urban, Brittany Snow, Joe Anderson, Sarah Shahi

Al Pacino pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Po karierze wypełnionej klasykami i wieloma nagrodami, nie zwalnia tempa. W nowym filmie „M jak morderca" gra policjanta powracającego z emerytury, aby pomóc w złapaniu seryjnego mordercy.

Emerytowany detektyw z wydziału zabójstw, Ray Archer (zdobywca Oscara Al Pacino) wraz z kryminalnym profilerem Willemem Ruineymem (Karl Urban) i dziennikarką śledczą Christi Davies (Brittany Snow) próbują  schwytać seryjnego mordercę. Sprawa staje się jedną z najtrudniejszych w karierze doświadczonych policjantów.

 

Na karuzeli życia

4,5,7.01.2018 (czwartek, piątek, niedziela), godz. 17.00

10,11,12.01.2018 (środa, czwartek, piątek), godz. 17.00

2017, USA, dramat, 101 min

Reżyseria: Woody Allen, obsada: Juno Temple, Justin Timberlake, Jim Belushi, Tony Sirico, Steve Schirripa, Max Casella, David Krumholtz

 

Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island, w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina (Juno Temple ) jest marnotrawną córką Humpty'ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami.

 

Ferie w Kinie „Zamek" - bajki w samo południe

Coco

15-19.01.2018 (poniedziałek- piątek), godz. 12.00

2017, Słowenia, Azerbejdżan, Turcja,  Czarnogóra, Serbia, USA, Familijny, Przygodowy, Animacja, 109 min

Reżyseria: Lee Unkrich

 

Bohaterem filmu jest Miguel. W jego rodzinie od pokoleń muzyka jest zakazana. Jednak Miguel marzy, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Zdesperowany chce udowodnić światu swój talent, a to - za sprawą serii przedziwnych wydarzeń - doprowadzi go do niezwykle kolorowej Krainy Umarłych. Po drodze spotyka uroczego oszusta Hectora. Wspólnie spróbują rozwikłać tajemnicę z przeszłości rodziny Miguela...

 

Filmowe drogi do niepodległości: Biegnij chłopcze, biegnij

18.01.2018 (czwartek), godz. 17.00, obowiązują bezpłatne wejściówki (do odbioru na pół godziny przed seansem w kasie kina Zamek)

Francja, Niemcy, Polska, 2013

 

Cykl dyskusyjnych spotkań filmowych realizowanych wspólnie przez IPN Oddział Szczecin i  Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

 

Atak paniki

19.01.2018 (piątek), godz. 17.00 Premiera

20,21.01.2018 (sobota, niedziela), godz. 15.00, 19.00

25,26.01.2018 (czwartek, piątek), godz. 17.00

27.01.2018 (sobota), godz. 15.00

28.01.2018 (niedziela), godz. 15.00, 17.00

2017, Polska, dramat, komedia, 100 min

Reżyseria: Paweł Maślona

 

Obsada: Artur Żmijewski, Dorota Segda, Nicolas Bro, Magdalena Popławska, Grzegorz Damięcki, Julia Wyszyńska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Bartłomiej Kotschedoff

 

Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę.

 

Twój Vincent

20,21.01.2018 (sobota, niedziela), godz. 17.00

28.01.2018 (niedziela), godz. 19.00

31.01.2018 (środa), godz.19.00

2017, Polska, Wielka Brytania, animacja, 95 min

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

 

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie. Dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh - wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie.  Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana. W projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

 

 

Ferie w Kinie „Zamek" - bajki w samo południe

Louise nad morzem

22-26.01.2018 (poniedziałek- piątek), godz. 12.00

2016, Belgia, Francja, Animacja, 70 min

reżyseria: Jean-François Laguionie

 

Tytułowa Louise to starsza pani, która utknęła w nadmorskim kurorcie, po tym jak odjechał ostatni w tym sezonie pociąg. Szanse na wydostanie się są zerowe. Ale Louise nie wpada w panikę. Postanawia samotnie przetrwać zimę. Nie będzie to łatwe. Jednak z czasem ulewne deszcze, przypływy czy brak ludzi, przestają jej doskwierać tak mocno, jak na początku. Louise brakuje tak wielu rzeczy, ale znajduje coś bezcennego - odzyskuje wiarę w siebie. Zaczyna traktować swoją sytuację jako wyzwanie. Ma zamiar przetrwać stawiając czoła żywiołom, a także swym trudnym wspomnieniom... Wzruszający film animowany dla dorosłych o sile człowieka i o tym, że w każdym wieku można znaleźć sens życia.

Film przykuwa uwagę świadomymi spowolnieniami i powściągliwością, które ukazują piękno prostoty animacji. Reżyser stopniowo odsłania wewnętrzny świat bohaterki: to jak leczy ona swoją pamięć. Jean-François Laguionie tworzy wzruszające, poetyckie obrazy z dziecięcą dociekliwością i uwagą przyglądając się emocjom bohaterki. Olivier Bouchard - Cinefilic

 

Animacja wyróżniona nagrodą publiczności na festiwalu Animator 2017 w Poznaniu. Film zdobywcy Złotej Palmy za "Rowing Across the Atlantic".

 

 

Teatroteka

Cukier Stanik

31.01.2018 (środa), godz. 18.00

51 min, rok produkcji: 2014

 

Teatroteka to projekt Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych o charakterze artystycznym i edukacyjnym.

 

Teatroteka to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. Projektowi od samego początku przyświeca również cel jego szerokiej dystrybucji i dostępności.

 

Ideą projektu jest wykorzystanie potencjału technologii filmowej do ekranizacji najbardziej wartościowych osiągnięć „młodej" polskiej dramaturgii teatralnej. Sztuki współczesne, to teksty napisane często w formie „postdramatycznej", odmienne w swej stylistyce i konwencji od klasycznego dramatu.

 

W ciągu ostatnich piętnastu lat zaistniało w Polsce nowe pokolenie autorów piszących dla teatru. Stworzyli oni swój oryginalny język, sposób obrazowania, formę, a także wzbogacili dramat współczesny o problematykę dotyczącą ludzi młodych i o ich sposób postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. „Młoda" polska dramaturgia zasługuje na jej propagowanie, na zapoznanie z nią szerszego kręgu odbiorców - jest to główny cel edukacyjny projektu.

 

Teatroteka to również przestrzeń dla reżyserów młodego i średniego pokolenia, którzy pomimo znaczącego niekiedy dorobku teatralnego i wykształcenia w tym kierunku, nie mieli dotąd możliwości stworzenia własnego i oryginalnego dzieła audiowizualnego. Projekt, realizowany z udziałem specjalistów planu filmowego skupionych wokół WFDiF, ma im to umożliwić.

 

Ekranizacje Teatroteki odnoszą sukcesy na międzynarodowych festiwalach. Podczas 48. Międzynarodowego Festiwalu WORLDFEST w Houston w Teksasie „Walentyna" Wojciecha Farugi nagrodzona została nagrodą Platinum Remi a „Nad" Mariusza Bielińskiego zdobyła nagrodę Silver Remi. Wielkim sukcesem świadczącym o zupełnie nowej jakości jaką Teatroteka wnosi we współczesne ekranizacje teatralne jest nagroda Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry 2015 dla „Walizki" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego.

 

Cykl Teatroteka jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Cukier Stanik

Tytułowy „Cukier Stanik" to nazwa rodzinnej pracowni gorseciarskiej. Do Dawida Cukiera przez wiele lat w PRL przychodziły zarówno żony towarzyszy, jak i gwiazdy estrady. Ale dziś w warsztacie na Lesznie brak klientek, bo wszystkie wolą tanie, choć tandetne wyroby chińskie. Starzejący się mistrz krawiecki i jego siostra, właściciele pracowni gorseciarskiej „Cukier Stanik", dywersyjnymi metodami podejmują walkę z konkurencją chińskich biustonoszy. „Don Kiszoci młodego kapitalizmu" zetrą się z Supermarketem reprezentowanym przez szefową ochrony - Babę Kapo.

 

Sztuka Zyty Rudzkiej to zabawna, ciepła i nostalgiczna opowieść o ludziach, którzy rzucają wyzwanie światu tandety i tanich, bo tanio produkowanych, produktów. Pracownia staników Dawida Cukiera to, w dobie tanich produktów sprowadzanych z Azji, wydawałoby się - przeżytek. Jednak ludzie, którzy z różnych powodów postanawiają wesprzeć starego rzemieślnika, potrafią stworzyć autentyczną wspólnotę, która walczy o zachowanie starego, zapomnianego świata.

 

Występują: Krzysztof Stroiński (Dawid Cukier), Maria Maj (Mira), Agnieszka Pawełkiewicz (Ślepa), Piotr Głowacki (Uliczny), Agnieszka Podsiadlik (Baba Kapo), Hai Nam Bui Ngoc (Chiński harmonista), Ewa Bonecka (Miss), Filip Tłokiński (Uchodźca).

 

Autorka tekstu: Zyta Rudzka

Reżyseria: Agata Puszcz,

Producent: Włodzimierz Niderhaus,

Zdjęcia: Arek Tomiak P.S.C.

Scenografia: Paulina Czernek-Banecka,

Kostiumy: Aleksandra Staszko,

Muzyka: Marcin Macuk,

Montaż: Maciej Szydłowski,

Dźwięk: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek,

Kierownictwo produkcji: Paweł Mantorski,

Redaktor prowadzący: Krzysztof Domagalik,

Opieka artystyczna: Maciej Wojtyszko

 

Zyta Rudzka - autorka tekstu

Zyta Rudzka dramatopisarka, pisarka, scenarzystka słuchowisk oraz filmów o sztuce, z wykształcenia psycholożka. Autorka wielu nagradzanych dramatów: Cukier Stanik, Fastryga, Eskimos w podróży służbowej, Ten się śmieje, kto ma zęby, Nawigacja nocą, opublikowanych w książce Zimny bufet. Laureatka wielu nagród literackich w tym Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, Europejskiej Nagrody Radia Deutsche Welle, Nagrody im. Jarosława Iwaszkiewicza oraz Nagrody im. Stanisława Piętaka. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jej twórczość tłumaczono na język niemiecki, rosyjski, chorwacki, japoński, włoski, czeski i francuski. Mieszka na warszawskich Bielanach.

 

Agata Puszcz - reżyserka

Agata Puszcz (ur. 1986 w Lublinie) - w latach 2005-2010 studiowała na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Ważniejsze spektakle teatralne:

- Cukier Stanik Z. Rudzkiej (Teatr TV, premiera 2014);

- Przez długi czas kładłem się spać wcześnie (Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, premiera: kwiecień 2013);

- Freddie reż. Irmina Kant (Teatr Studio w Warszawie, premiera: maj 2012);

- Born to die (33. PPAnurt Off, 2012);

- Pułapka T. Różewicza (Teatr Studio w Warszawie, Studio in Progress, 2011);

- Gwiazda/ Koniec półświni H. Kajzara (Teatr Miejski w Gdyni, 2009).

 

Jako reżyserka filmowa zadebiutowała serialem „Akademia" realizowanym dla TVP Kultura (2010): odcinek „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o reżyserii, ale baliście się zapytać" i odcinek „Babel". Absolwentka kursu fabularnego Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (2010 - 2011).

 

Słowa kluczowe: kino

« Powrót do poprzedniej strony