Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Happy Olo - Pogodna ballada o Olku Dobie

Kino i film Miejsce: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48, 70-515 Szczecin

Wstęp: wstęp za okazaniem zaproszenia

Kiedy:
30-09-2017 -14-10-2017

Happy Olo - Pogodna ballada o Olku Dobie

30.09.2017 (sobota), godz. 20.00, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, wstęp za okazaniem zaproszenia

Uroczysta premiera filmu „Happy Olo - Pogodna ballada o Olku Dobie" w reżyserii Krzysztofa Pawła Bogocz i Marcina Macuka. Po projekcji filmu wystąpi zespół Pogodno, którego piosenki znalazły się w filmie o utytułowanym podróżniku z Polic Aleksandrze Dobie.

Producentem filmu jest Emma Production, a koproducentami są Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film", Green Box, Moozon.com. Patronem medialnym jest National Georaphic zaś partnerami filmowej ballady są Powiat Policki, Gmina Police, Marketing Plus oraz Phobos.

Premiera festiwalowa filmu odbyła na Festiwalu Millenium Docs Against Gravity w Warszawie, gdzie film otrzymał nagrodę czytelników magazynu „Co jest grane". „Happy Olo" uznano najbardziej pozytywnym filmem festiwalu!

 

Film wchodzi do kin studyjnych w całym kraju w październiku 2017. Więcej informacji: www.happyolo.com

Organizator: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film"

Współorganizator: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Partnerzy: Muzeum Narodowe w Szczecinie, Restauracja Symfonia Cafe FoodForFun Ineza Maciejuniec

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na pl. Solidarności w Szczecinie przy Centrum Dialogu Przełomy na happening z udziałem Olka Doby o godz. 18.00. Atrakcją będzie m. in. ekspozycja kajaka „Olo”, którym Podróżnik Roku przebył Atlantyk. Na happening wstęp wolny.

 

 

Ballada filmowa utrzymana w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników - Aleksandrze Dobie. Opowieść pełna optymizmu, uśmiechu i muzyki.

 

Tytułowy Olo w niebanalny i charakterystyczny dla siebie sposób opowiada swoje historie w trakcie podróży, której celem jest transport kajaka przez pełne uroku krajobrazy Polski.

Opowieściom tym towarzyszą szalone fragmenty filmów z jego wypraw transatlantyckich, animacje ilustrujące przygody przeplatane piosenkami. Zabawy konwencją oraz wyimaginowane postaci pojawiające się na drodze ukazują młodzieńczą naturę Olka, pomimo skończonych siedemdziesięciu lat. Film jest pochwałą dążenia do realizacji marzeń. Przez swój pozytywny i nieco odrealniony charakter, adresowany jest do widza w każdym wieku.

 

Dokumentalny film drogi, przedstawiający sylwetkę Aleksandra Doby, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. Ten niezwykły wyczyn uhonorowano wieloma nagrodami, z tytułem Podróżnika Roku magazynu „National Geographic" na czele. Nieznany szerzej emeryt z Polic stał się bohaterem i inspiracją dla rzeszy osób na całym świecie, co sam Aleksander Doba komentuje z właściwym sobie dystansem. Film jest pełen refleksji i anegdot, a przede wszystkim jest swego rodzaju apoteozą optymizmu i dążenia do realizacji marzeń.

 

Seanse w październiku w Kinie "Zamek":

1.10.2017 (niedziela), godz.18.00

5-8.10 2017 (czwartek - niedziela), godz. 17.30

14.10.2017 (sobota), godz. 16.00

Bilety w cenie: 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób).

 

Słowa kluczowe: Filharmonia, Happy Olo

« Powrót do poprzedniej strony