Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Mojo Mickybo

Spektakle Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)

Wstęp: bilety: 25 zł, ulgowy 20 zł

Kiedy:
1. 15-10-2017 17:00 Niedziela

15.10.2017 (niedziela), godz. 17.00, Sala Kina „Zamek" (wejście A z dużego dziedzińca, I p.)

Obsada: Grzegorz Falkowski, Paweł Niczewski

Grzegorz Falkowski otrzymał nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza przyznawaną przez miesięcznik „Teatr" za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2016/2017 za rolę Henryka w "Ślubie" Witolda Gombrowicza w reżyserii Anny Augustynowicz w Teatrze Współczesnym w Szczecinie i Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Radość i satysfakcja tym większa, że aktor konkurował z najlepszymi. Nominacje w tej kategorii otrzymali również: Jan Frycz za rolę Afanasija Iwanowicza Tockiego w "Idiocie" Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Pawła Miśkiewicza w Teatrze Narodowym w Warszawie, Rafał Gąsowski za rolę Konrada w "Dziadach - Nocy Drugiej" według III części Dziadów Adama Mickiewicza w reżyserii Piotra Tomaszuka w Teatrze Wierszalin w Supraślu oraz Marian Opania za rolę tytułową w "Ojcu" Floriana Zellera w reżyserii Iwony Kempy w Teatrze Ateneum w Warszawie
Uroczysta gala wręczenia nagród miesięcznika „Teatr" odbędzie się 27 października br. o godzinie 18.00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Autor: Owen McCAFFERTY
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyser: Wiktor Rubin
Kostiumy: Wanda Kowalska

W dniu 29 października spektakl zaprezentowany zostanie w Rawiczu w ramach 3. Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Rzemiosła Aktorskiego „Rawicka Jesień Teatralna".

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie postanowił wznowić spektakl Mojo Mickybo, którego premiera miała miejsce w Teatrze Krypta w styczniu 2006r. Spektakl z wielkim powodzeniem wystawiany był na wielu polskich scenach. Zdobył liczne prestiżowe nagrody na festiwalach teatralnych.

Mojo Mickybo to opowieść o przyjaźni dwóch chłopców: Mojo i Mickybo, której tłem są zamieszki w Belfaście w latach 70. „Dwaj chłopcy, dwaj wspaniali chłopcy..." w świecie nienawiści, zdrady i przemocy próbują obronić swój świat, świat dziecięcej wrażliwości. Nie jest to historia o wkraczaniu w dorosłość, lecz o chwili, której dorosłość brutalnie wkracza w nasze życie. Czy otoczeni przez sztuczne podziały Mojo i Mickybo ocalą przyjaźń? Czy tak, jak dwaj rewolwerowcy, przebiją się i uciekną do krainy wolności? Czy też będą musieli opowiedzieć się po którejś ze stron?
Na scenie występuje tylko dwóch aktorów, którzy prowadzą opowieść pełną zwrotów, grając parę tytułowych bohaterów i 12 innych postaci, stwarzając wiele miejsc akcji, pozwalają nam przyjrzeć się światu oczami dziecka. Nie ma rekwizytów ani dekoracji, tylko dynamiczna, wartka akcja, reszta dzieje się w wyobraźni widza.

Słowa kluczowe: Mojo Mickybo

« Powrót do poprzedniej strony