Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Wystawa irańskiej ilustracji dziecięcej / Finisaż 28 stycznia o godz. 15.30, wstęp wolny

Dla dzieci Wystawy Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Galeria Gotycka (wejście J)

Wstęp: Ceny biletów: 6 zł normalny, 4 zł ulgowy

Kiedy:
15-12-2017 -28-01-2018

Galeria Przedmiotu (wejście J z dużego dziedzińca)

 

15.12.2017 -  28.01.2018

 

W niedzielę finisaż

Finisaż odbędzie się 28 stycznia o godz. 15.30 w Galerii Przedmiotu, wstęp wolny

Podczas finisażu omówiona zostanie szerzej twórczość autorów wybranych ilustracji, zostanie przedstawiona historia wystawy oraz zarys rozwoju ilustracji dziecięcej w Iranie.

Prelegentka: Olga Sewiłło - absolwentka filologii irańskiej na uniwersytecie w Uppsali, menager kultury, koordynatorka sekcji ds. Iranu i Bliskiego Wschodu w Fundacji Punkt Kultury.

 

Wystawa prezentuje prace ilustratorskie około czterdziestu irańskich artystów, m.in. Hoda Haddadi, Ali Reza Goldouziani, Ali Boozori, Farshid Shafiee uznawanych i cenionych na całym świecie. Eksponowane na wystawie ilustracje do literatury dziecięcej pozostają pod silnym wpływem perskiej sztuki zdobniczej i miniatorskiej, co w połączeniu z nowoczesnymi  technikami artystycznymi oraz lekkością, humorem i uniwersalnością przekazu skierowanego do najmłodszych odbiorców, staje się również dla dorosłych doświadczeniem na pograniczu sztuki i socjologii kultury. Wystawa zainicjowana przez IBBY Denmark i irańskiego artystę grafika Alima Boozori przygotowana została we współpracy z Fundacją Punkt Kultury, Klub Kultury Przegorzały oraz Instytut Książki w Warszawie.

Słowa kluczowe: wystawa

« Powrót do poprzedniej strony