Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Ferie w Kinie „Zamek” – bajki w samo południe - "Louise nad morzem"

Dla dzieci Kino i film Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, sala Kina Zamek (wejście A, F)

Wstęp: Bilety w cenie 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób)

Kiedy:
22-01-2018 -26-01-2018

Louise nad morzem

22-26.01.2018 (poniedziałek- piątek), godz. 12.00

2016, Belgia, Francja, Animacja, 70 min
reżyseria: Jean-François Laguionie

 

Uwaga! Film z napisami

 

 

Tytułowa Louise to starsza pani, która utknęła w nadmorskim kurorcie, po tym jak odjechał ostatni w tym sezonie pociąg. Szanse na wydostanie się są zerowe. Ale Louise nie wpada w panikę. Postanawia samotnie przetrwać zimę. Nie będzie to łatwe. Jednak z czasem ulewne deszcze, przypływy czy brak ludzi, przestają jej doskwierać tak mocno, jak na początku. Louise brakuje tak wielu rzeczy, ale znajduje coś bezcennego - odzyskuje wiarę w siebie. Zaczyna traktować swoją sytuację jako wyzwanie. Ma zamiar przetrwać stawiając czoła żywiołom, a także swym trudnym wspomnieniom... Wzruszający film animowany dla dorosłych o sile człowieka i o tym, że w każdym wieku można znaleźć sens życia.

Film przykuwa uwagę świadomymi spowolnieniami i powściągliwością, które ukazują piękno prostoty animacji. Reżyser stopniowo odsłania wewnętrzny świat bohaterki: to jak leczy ona swoją pamięć. Jean-François Laguionie tworzy wzruszające, poetyckie obrazy z dziecięcą dociekliwością i uwagą przyglądając się emocjom bohaterki. Olivier Bouchard - Cinefilic

Animacja wyróżniona nagrodą publiczności na festiwalu Animator 2017 w Poznaniu. Film zdobywcy Złotej Palmy za "Rowing Across the Atlantic".

Słowa kluczowe: Louise nad morzem

« Powrót do poprzedniej strony