Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

REPERTUAR TEATRU PIWNICA PRZY KRYPCIE NA KWIECIEŃ

Dla dzieci Spektakle Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp:

Kiedy:
13-04-2018 -20-04-2018

REPERTUAR TEATRU PIWNICA PRZY KRYPCIE NA KWIECIEŃ

 

Moja ABBA

13.04.2018 (piątek), godz. 21.30

15.04.2018 (niedziela), godz. 17.00

27.04.2018 (piątek), godz. 21.30

sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: 30 zł, ulgowy 20 zł

 

Spektakl muzyczny Moja ABBA autorstwa Tomasza Mana w reżyserii Pawła Niczewskiego. Premiera odbyła się w listopadzie 2017 r.

 

Tomasz Man - autor

Paweł Niczewski - reżyseria, adaptacja

Tomasz Lewandowski - aranżacje i opracowanie muzyczne

Wanda Kowalska - kostiumy

Arkadiusz Buszko - plastyka ruchu

Obsada: Dorota Chrulska, Rafał Hajdukiewicz, Konrad Pawicki, Marta Uszko.

 

Lata 70. XX wieku w Polsce to czasy smutne, szare i pozbawione inspirujących rozrywek.

Przyjazd szwedzkiego zespołu muzycznego ABBA budzi tęsknotę za kolorową rzeczywistością. Urzekające melodie, barwne, fantastyczne kostiumy, uśmiech, pewność siebie i beztroska. Wówczas w Polsce nikt nie miał odwagi tak wyglądać ani nawet podobnie myśleć. Tekst Tomasza Mana „Moja ABBA" doskonale oddaje klimat tamtych czasów.

 

Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Jak wyjaśniają organizatorzy, konkurs ma na celu „popularyzację współczesnego dramatu polskiego, promocję rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych".Ślimak

14,15.04.2018 (sobota, niedziela), godz. 10.00, sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: opiekun 20 zł, dziecko 10 zł

Spektakl teatralny dla dzieci od 18. miesiąca życia do 6. lat.

 

Autor: Marta Guśniowska

Reżyseria: Laura Słabińska

Muzyka: Jacek Gałkiewicz

Scenografia: Wanda Kowalska

Obsada: Paulina Lenart, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski

 

Spektakl „Ślimak" powstał na podstawie znakomitego materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. To mądra i zabawna opowieść dla najmłodszych o tym, że trzeba nauczyć się doceniać to, co mamy, bo nieznane nie zawsze jest lepsze od tego, co bliskie.

Ślimak zamieszkuje swój mały, muszlowy domek. Spotyka na swej drodze Bobra, zajmującego się handlem nieruchomościami. Bóbr naigrywa się z mieszkania Ślimaka. Roztacza przed nim wizję nowego apartamentu, w którym Ślimak nie tylko poczułby się lepiej, ale i byłby lepiej postrzegany przez innych. Rozpoczyna się droga w poszukiwaniu nowego domu dla Ślimaka, w której naszemu bohaterowi towarzyszy rezolutny Bóbr. W podróży spotkają wiele niezwykłych postaci, jak Kret czy Mrówki. Będą przymierzać się do najprzeróżniejszych eleganckich domów. A wszystko po to, by na koniec nasz Ślimak zrozumiał starą prawdę: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Żeby docenił, to co ma i pojął, że nawet jeśli jego domek nie jest idealny, nic nie szkodzi. Ważne, żeby był idealny dla niego.

 

 

Klub Komediowy „Impro" z udziałem Grupy Improwizacji „Impro z Krypty"

20.04.2018 (piątek), godz. 21.30, sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: 25 zł

 

Wystąpi Grupa Improwizacji „Impro z Krypty".

 

Grupa Teatru Improwizowanego "Impro z Krypty" tworzy przedstawienia „tu i teraz". Dzięki współpracy z widownią na gorąco powstają „bachanalia bez wspomagania", które zdarzają się tylko raz i nigdy się nie powtórzą. W impro ten sam spektakl oglądany po raz drugi, trzeci, piąty..., to za każdym razem zupełnie inna historia. To widzowie często są autorami pierwszego zdania scenariusza, a ich wizje są kanwą dalszych historii, rodzących się na ich oczach.

 

Macie pomysł na spektakl? Zapraszamy do nas! Chętnie go dla Was zagramy!

 

Grupę Improwizacji „Impro z Krypty" tworzą aktorzy Teatru Pleciuga, Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Polskiego w Szczecinie. W jej skład wchodzą m.in.:

 

- Wojciech Sandach

- Rafał Hajdukiewicz

- Paweł Niczewski

- Agata Kolasińska

- Adrianna Janowska-Moniuszko

- Adam Kuzycz Berezowski

- Maciej Sikorski

- Tomasz Lewandowski (fortepian)

Słowa kluczowe: spektakl

« Powrót do poprzedniej strony