Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

LEKCJE MUZEALNE

Dla dzieci Spotkania i wykłady Wystawy Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Galeria Gotycka (wejście J)

Wstęp: Koszt lekcji dla przedszkoli i szkół to 5 zł od osoby. Opiekunowie grup - wstęp wolny. Opłaty za zajęcia należy dokonać w kasie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Kiedy:
23-03-2018 -31-12-2019

 

Lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.30. Zajęcia przeznaczone są dla przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Nowy cykl lekcji poświęconych edukacji regionalnej:

 

Legendy Pomorza Zachodniego

Czyj duch błąka się po zamkowych korytarzach? Dlaczego na dziedzińcach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w ciepłe dni wylegują się koty? Jakie dziwne stworzenia można zobaczyć na ścianach i wieży zamku? Odpowiedzi poznają uczestnicy lekcji muzealnych związanych z pomorskimi legendami. Odwiedzą Cellarium Zielarki, obejrzą zamkowy zegar i wspólnie ułożą puzzle. W przestrzeni Zamku Książąt Pomorskich oraz nowo otwartej sali Cellarium Zielarki zapoznają się z wybranymi legendami Pomorza Zachodniego.

 

Cellarium Zielarki

Z dziejami Szczecina wiążą się losy wielu kobiet, które padły ofiarą uprzedzeń i niesprawiedliwości w czasach, kiedy w Europie powszechne stały się procesy o czary i palenie na stosie. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, dlaczego dwórka z zamku w Wołogoszczy została okrzyknięta czarownicą, czym jest „Malleus Maleficarum", jaką rolę w XVI wieku odgrywały zioła? Odwiedzą też Celę Czarownic i zapoznają się z makietą pewnego miejsca, w którym niegdyś znajdował się klasztor.

 

Eilharda Lubinusa podróż przez Pomorze

Historia siedemnastowiecznej mapy Księstwa Pomorskiego, jej autora oraz bardzo ważnego zleceniodawcy, w niezwykłej podróży w czasie i przestrzeni. Uczestnicy zajęć poznają dawne narzędzia miernicze, szlaki po których podążał dawny kartograf, odwiedzą niezwykłe zakątki Pomorza oraz odkryją tajniki powstawania dawnych map.

 

 

Zgłoszenia z następującymi informacjami:

  • termin planowanej wizyty
  • wybrany temat lekcji
  • wiek uczestników (klasa) i wielkość grupy
  • dane kontaktowe: adres i telefon szkoły lub przedszkola, imię i nazwisko nauczyciela (opiekuna grupy)

należy przesyłać na adres: wystawy@zamek.szczecin.pl

 

Koszt lekcji dla przedszkoli i szkół to 5 zł od osoby. Opiekunowie grup - wstęp wolny. Opłaty za zajęcia należy dokonać w kasie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Więcej szczegółów i tematów lekcji muzealnych - www.zamek.szczecin.pl lub pod nr tel. +48 91 434 83 47

 

Słowa kluczowe: lekcje muzealne

« Powrót do poprzedniej strony