Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Książę Bogusław X twarzą kampanii reklamowej lekcji muzealnych

Dla dzieci Wystawy Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: Koszt lekcji dla przedszkoli i szkół to 5 zł od osoby. Opiekunowie grup – wstęp wolny. Opłaty za zajęcia należy dokonać w kasie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie tuż przed zajęciami.

Kiedy:
11-04-2018 -28-01-2019

 

 

Akademizm, symbolizm, impresjonizm, ekspresjonizm‎‎... Nie jest łatwo zapamiętać wszystkie kierunki obowiązujące w sztuce. Jeszcze trudniej jest je rozróżniać.

 

Ale to żadna magia.

 

Żyjemy w czasach, w których style, nurty i kierunki w sztuce przenikają się. W twórczości współczesnych artystów często pojawiają się analogie i nawiązania do innych dzieł. Twórcy wzajemnie się inspirują. Bez podstawowej wiedzy z zakresu sztuki, obcowanie z kilkusetletnimi dziełami, z klasyką może być utrudnione, o współczesnej sztuce nie wspominając.

 

Dlatego zapraszamy na nowy program edukacyjny w oparciu o wystawę „Piękno poza czasem. Kolekcja Muzeum Narodowego w Kielcach na Zamku w Szczecinie".

 

Lekcje muzealne skierowane są do przedszkoli, szkół oraz innych placówek edukacyjnych. Zajęcia te kształtują umiejętność wyrażania własnych doznań i przeżyć w kontaktach ze sztuką, inspirują do podejmowania wyzwań twórczych, uczą oceniać dzieło sztuki, pobudzają do kreatywności.

 

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 - 15.30. Zgłoszenia: wystawy@zamek.szczecin.pl

 

Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem

Słowa kluczowe: lekcje

« Powrót do poprzedniej strony