Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

XXV Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne

Koncerty Inne propozycje Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: Udział w XXV MMWM jest dla uczestników nieodpłatny.

Kiedy:
03-07-2018 -15-07-2018

W dniach 3 - 15 lipca 2018 r. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie organizuje XXV Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne.

 

Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne organizowane są przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie od 1993 roku z myślą o uzdolnionych uczniach i studentach szkół muzycznych z Polski i zagranicy. Nad poziomem wykonawczym utworzonej podczas Warsztatów Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej czuwa dyrygent z uznanym dorobkiem artystycznym oraz przyjaciel młodzieży – prof. Jan Miłosz Zarzycki. Zwieńczeniem trwających dwa tygodnie Warsztatów są koncerty symfoniczne podczas renomowanych międzynarodowych festiwali muzycznych w Kołobrzegu, Kamieniu Pomorskim i Szczecinie. Co roku do współpracy z młodzieżą zapraszamy wybitnych solistów – utytułowanych i doświadczonych instrumentalistów. Podczas jubileuszowej 25. edycji Warsztatów partie solowe wykona znakomita skrzypaczka Katarzyna Duda.

 

Repertuar symfoniczny XXV MMWM:

- Ludwig van Beethoven - VII symfonia A-dur op. 92

- Mieczysław Karłowicz - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8

 

Zapraszamy młodych muzyków (w wieku 16 - 25 lat) – uczniów i studentów szkół muzycznych grających na instrumentach wchodzących w skład orkiestry symfonicznej do udziału w Warsztatach. Nabór dotyczy następujących instrumentów: flety, oboje, klarnety, fagoty, waltornie, trąbki, puzony, tuba, skrzypce, altówki, wiolonczele, kontrabasy.

 

Udział w XXV MMWM jest dla uczestników nieodpłatny.

 

Wypełniony i podpisany formularz zgłoszenia należy dostarczyć osobiście lub mailem do Działu Imprez Artystycznych Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (skan na adres imprezy@zamek.szczecin.pl).

Zgłoszenia przyjmujemy do 25 maja 2018 r.

 

Przed wypełnieniem zgłoszenia prosimy o dokładne zapoznanie się z Informatorem XXV MMWM oraz informacjami zawartymi na stronie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

XXV Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 


Projekt realizowany jest przy wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Morze Kultury”.


ORGANIZATOR:

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

 

KONTAKT:

Dział Imprez Artystycznych

tel. 91 434 83 31, mail: imprezy@zamek.szczecin.pl

pok. 112, I piętro, wejście A

 

Dokumenty do pobrania:

INFORMATOR

FORMULARZ

 

 

 

 

Słowa kluczowe: Warsztaty

« Powrót do poprzedniej strony