Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zamkowe Forum Kultury

Spotkania i wykłady Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, sala Kina Zamek (wejście A, F)

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
1. 26-06-2018 18:00 Wtorek

26.06.2018 (wtorek), godz.18.00, sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), wstęp wolny

 

Jaka kultura latem?

 

Transmisja na żywo pod tym linkiem!

 

 

Do kogo adresowane są wakacyjne wydarzenia? Czy organizatorzy liczą na mieszkańców, czy może stawiają na turystów? Czego oczekują odbiorcy? – m. in. o tym rozmawiać będą uczestnicy ostatniego przed wakacyjną przerwą Zamkowego Forum Kultury.

 

Spotkanie „Jaka kultura latem?” rozpocznie się o godz. 18 we wtorek 26 czerwca w sali Kina Zamek w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (wejście A, I p.). Wstęp wolny.

 

Prowadzący forum, znani szczecińscy dziennikarze Małgorzata Frymus i Konrad Wojtyła z Polskiego Radia Szczecin, zaprosili do dyskusji organizatorów najgłośniejszych spotkań i festiwali. Zapowiadają: „Wydawać by się mogło, że wakacje to czas odpoczynku, także… od kultury. Tymczasem w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim roi się od festiwali, przeglądów i innych inicjatyw artystycznych. Lato na dobre wpisało się już nawet w nazwy wydarzeń. Przed nami Spoiwa Kultury, Fama, Ińskie lato Filmowe, Lato z Muzami, Festiwal Gwiazd, czy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

 

Do kogo adresowane są te wydarzenia? Czy organizatorzy liczą na mieszkańców a może stawiają na turystów? Jakiego klucza używają w doborze repertuaru i zaproszonych gości?  Lato to czas frywolnej rozrywki a może poważnej kultury wysokiej? O tym będziemy rozmawiać”.

 

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie od 2017 r. realizuje cykl Zamkowe Forum Kultury jako przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz swobodnego wyrażania opinii przedstawicieli instytucji kultury województwa zachodniopomorskiego, szkolnictwa artystycznego oraz decydentów, mających realny wpływ na rozwój i finansowanie szeroko rozumianej kultury na Pomorzu Zachodnim. Szczególnie ważną grupą adresatów są artyści i twórcy, zarówno  uznani, jak i rozpoczynający  swoją drogę zawodową. Zaangażowanie i rosnąca liczba uczestników podczas minionych spotkań udowodniły potrzebę podejmowania merytorycznych dyskusji, stawiania trudnych pytań i szukania na nie odpowiedzi w przestrzeni publicznej debaty.

 

Zamkowe Forum Kultury patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Projekt zrealizowany przy wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Morze Kultury".

 

 

Zamkowe Forum Kultury zostało objęte patronatami medialnymi Kuriera Szczecińskiego i Polskiego Radia Szczecin.

Słowa kluczowe: Zamkowe Forum Kultury

« Powrót do poprzedniej strony