Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

TALENT ROKU 2018 - wyniki

Koncerty Edukacja ARA Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
17-06-2018 -17-07-2018

 

Znamy laureatów tegorocznej edycji konkursu Talent Roku. To najlepsi z najlepszych, wyłonieni spośród około 10 tysięcy wykonawców, którzy w 2018 r. wzięli udział w przeglądach na różnych szczeblach konkursu.

Organizatorem konkursu jest Zamek Książąt Pomorskich, który od lat wspiera Amatorski Ruch Artystyczny w Zachodniopomorskim. Wspólnie z samorządowymi instytucjami kultury organizuje Przeglądy Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Tylko w tym roku (od lutego do czerwca) w województwie odbyło się 137 takich przeglądów na szczeblach dzielnicowych, miejskich i powiatowych, a także 13 przeglądów wojewódzkich. Zwycięzcy etapów wojewódzkich byli nominowani do finału finałów, czyli konkursu galowego Talent Roku 2018.

Finałowa gala odbyła się w niedzielę 17 czerwca na scenie Opery na Zamku. Wystąpili zwycięzcy wojewódzkich przeglądów w kategoriach: taniec, piosenka dziecięca, soliści i muzyczne zespoły estradowe oraz chóry i zespoły kameralne.

 

 

Tytuł Talent Roku 2018, puchar i nagrodę pieniężną otrzymali:

 

w kategorii chóry i zespoły kameralne -

Zespół Wokalny "AD LIBITUM" działający przy Nowogardzkim Domu Kultury pod kierownictwem Magdaleny Sułkowskiej , za wykonanie utworu "Alleluja" Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Zębatego

 

w kategorii piosenka dziecięca -

Karina Malinowska z Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, pracująca pod okiem Tomasza Różyckiego oraz Doroty i Grzegorza Stefanowskich, za utwór „Rzeczka" sł. Julian Tuwim, muz. Witlod Lutosławski

 

w kategorii zespoły taneczne -

Grupa „APLAUZ I" z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie pod kierownictwem Agnieszki Dryjańskiej - za układ pt. „Początek"

 

w kategorii soliści i muzyczne zespoły estradowe -

Patryk Łassa (Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie, instruktor Ines Lubińska), za piosenkę własnego autorstwa pt. „Mój czas"

 

Zwycięzców wybrało jury w składzie: Janusz Grzegorczyk, Danuta Grochulska, Dorota Stankiewicz, Iwona Faj, Piotr Szulc oraz gość specjalny Anna Jurksztowicz, która podczas gali przypomniała, że kiedyś jako nastolatka przychodziła na próby swojego zespołu właśnie do Zamku Książąt Pomorskich. Zachęcała uczestników konkursu, by nie przestawali dążyć do doskonałości.

 

Puchary zwycięzcom wręczał Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, patron honorowy konkursu (projekt realizowany jest przy wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Morze Kultury"). Nagrody pieniężne w imieniu Zamku Książąt Pomorskich wręczył Wiesław Lewoc, zastępca dyrektora Zamku.

 

 

 

Jak już informowaliśmy, w części kategorii tytuły Talent Roku przyznano wcześniej:

 

- Wojewódzki Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych, którego finał odbył się 27 maja w Świdwińskim Ośrodku Kultury (wzięło w nim udział 21 teatrów z całego województwa tj. 267 wykonawców)


TALENT ROKU zdobył Zespół Teatralny „Poto" ze Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego w Nowogardzie za spektakl „Za drzwiami Alice" w reżyserii Anny Grzelak (również instruktor).


- WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ZESPOŁÓW PLASTYCZNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY pt. „Gdy będę dorosły, to zmienię" , którego finał odbył się 20 maja w Świdwińskim Ośrodku Kultury, a wzięło w nim udział 93 młodych artystów plastyków
TYTUŁ Talent Roku 2018 otrzymała MAJA Adametz - ŚWIDWIŃSKI OŚRODEK KULTURY


- WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW LUDOWYCH, którego finał odbył się 25 marca w Łobeskim Domu Kultury, wzięło w nim udział 18 zespołów 324 wykonawców

Tytuł Talent Roku2018 otrzymał Zespół „Mali Stobniczanie" z Zespołu Pieśni i Tańca „Stobniczanie" z Choszczeńskiego Domu Kultury.

Słowa kluczowe: Talent Roku 2018

« Powrót do poprzedniej strony