Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Spektakle teatralne dla dzieci

Dla dzieci Spektakle Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich, Dziedziniec Menniczy

Wstęp: Wstęp wolny. W przypadku niepogody – hol w skrzydle wschodnim (wejście A). Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I na pół godziny przed spektaklem).

Kiedy:
07-07-2018 -25-08-2018

Dziedziniec menniczy, soboty, godz. 11.00, wstęp wolny

W przypadku niepogody - hol w skrzydle wschodnim (wejście A). Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I na pół godziny przed spektaklem).

W lipcu i sierpniu zapraszamy na cykl przedstawień teatralnych dla dzieci w wieku do 12 lat.

Edukacyjne i interaktywne przedstawienia autorskie skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Widzowie uczestniczą w spektaklach razem z aktorami. Barwna scenografia, muzyka, efekty specjalne oraz stroje pobudzają wyobraźnię młodych widzów i pomagają przenieść się do magicznej krainy.

 

7 lipca / Księżniczka na ziarnku grochu

Czy prawdziwa księżniczka powinna mieć wytworne maniery i bogate suknie? Czy może ważniejsze są dobre serce i prawdziwa mądrość? Autorska wersja baśni Andersena mierzy się z odpowiedzią na te pytania, a dzięki interaktywnej formie spektaklu dzieci podejmują to wyzwanie razem z twórcami.

 

14 lipca / Piracka Wyspa

Pirat Felek wraz ze swoją dzielną piratką Piranią po całorocznym rejsie po morzu postanawiają wypocząć w ciszy i spokoju na słonecznej plaży. W tym celu udają się na wyspę. Jednak spotykają na swojej drodze Kitkę i Piotrusia , których interesują tylko  gry komputerowe. Piraci postanawiają udowodnić dzieciom, że można miło i ciekawie spędzić czas bez telefonów i tabletów.

 

21 lipca / Miś Jogi o ekologii

Tytułowy bohater -  Miś Jogi, zapraszając młodych widzów do wspólnej zabawy uczy ich jak należy dbać o środowisko, dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę i energię oraz jak segregować śmieci. Spektakl stanowi połączenie dobrej zabawy z lekcją o ekologii na wesoło.

 

28 lipca / Przygoda Alladyna

Bajka opowiada o chłopcu, który dzięki swej uczciwości otrzymał niesamowitą nagrodę - mapę prowadzącą do skarbu! Wyrusza w drogę, aby go odnaleźć. W trakcie podróży dowiaduje się, że jego przyjaciółka jest w niebezpieczeństwie... Musi dokonać wyboru - skarb czy przyjaźń. Co wybierze?

 

4 sierpnia / O Szewczyku Dratewce

Znana baśń o Szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą w wieży przez złą czarownicę. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione zwierzęta. Morał tej bajki mówi o tym, że dobro, pomoc i bezinteresowność zawsze popłaca. A darowane szczęście wraca do nas po trzykroć, ze zdwojoną mocą.

 

11 sierpnia / Opowieść o Byczku Fernando

Mądra, dowcipnie opowiedziana historia o tym, że każdy ma prawo być sobą.

 

 

18 sierpnia / Czerwony Kapturek

Opowieść o rezolutnej dziewczynce, która wędrując przez las do swej Babci zbytnio zaufała pewnemu Wilkowi.

 

 

25 sierpnia / Pchła Szachrajka

"Chcecie bajki? Oto bajka.

Była sobie Pchła Szachrajka..."

Co czyniła na tym świecie?

Tego z bajki się dowiecie.

Mistrzem łgarstwa jest nie lada,

Bujdy, brednie opowiada.

Ciągle nowe figle płata,

Oszukała już pół świata.

Jaki morał tejże bajki?

Są na świecie Pchły Szachrajki!

 

Słowa kluczowe: Spektakle teatralne dla dzieci

« Powrót do poprzedniej strony