Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Polsko-niemieckie warsztaty FILM & DIA

Kino i film Spotkania i wykłady Miejsce: Województwo Zachodniopomorskie

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
09-07-2018 -15-07-2018

Polsko-niemieckie warsztaty FILM & DIA

Termin realizacji: 9-15.07.2018 r.

Miejsce realizacji: Bonin

 

Partnerzy:

LIDPARTNER Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

PARTNERZY: Latücht Film&Medien e.V

 

Ideą polsko-niemieckich warsztatów FILM & DIA jest przenikanie młodych środowisk artystycznych polskich i niemieckich oraz wspólne doświadczenia twórcze, których efektem będą etiudy filmowe i diaporamy.

Powstałe podczas warsztatów prace prezentowane będą w blokach festiwalowych partnerów projektu (Dokument Art w Neubrandenburgu oraz „Młodzi i Film" w Koszalinie oraz w szczecińskim kinie Zamek).

Dodatkowo diaporamy, które powstaną pod okiem doświadczonych diaporamistów wzbogacą bazę prac zgłoszonych do tegorocznego konkursu Pomorskie Spotkanie z Diaporamą.

Dzięki projektowi zamierzamy zainteresować młodzież unikatową sztuką diaporamy wskazując, że jest to także doskonałe medium przekazu twórczego. Promować będziemy jednocześnie jedną ze sztandarowych międzynarodowych imprez, która realizowana jest w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie już po raz 39. Będzie to preludium przed jubileuszowymi wydarzeniami w roku następnym.

 

Jednym z założeń jest także integracja młodzieży z obu stron granicy. Zakładamy, że wspólnie, twórczo spędzony czas zaowocuje wieloletnimi przyjaźniami.

Piękne, malownicze okolice Bonina to doskonałe miejsce, gdzie z dala od miejskiego zgiełku realizować można śmiałe projekty filmowe i diaporamowe.

Młodzież integrowała się będzie także przez uczestnictwo w warstwach konnych (znajduje się tu stadnina koni oraz kulinarnych - podczas których uczestnicy wspólnie przygotowywać i spożywać będą specjały narodowych potraw, a także podczas wyjść nad pobliskie jezioro.

W celu przybliżenia uczestnikom piękna i historii miast partnerskich planowana jest wycieczka z przewodnikiem

 

W projekcie uczestniczy młodzież polsko niemiecka w wieku 15-22 lata.

 

„Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach

Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)".

„Dieses Projekt wird durch die Europäische Union aus Mitteln des Europäischen Fonds für regionale Entwicklung unterstützt (Fonds für kleine Projekte im Rahmen

des Kooperationsprogramms Interreg V A Mecklenburg-Vorpommern/ Brandenburg/Polen in der Euroregion Pomerania)".

 

Słowa kluczowe: warsztaty filmowe

« Powrót do poprzedniej strony